“Επίσκεψη στη Νεμεα”
Κριτική για: Δαναός & Αναστάσης

Δαναός & Αναστάσης

Τα λόγια είναι περιττά για αυτή την ταβέρνα. Εξαιρετικό φαγητό (το κοτόπουλο είναι η σπεσιαλιτέ ), άμεση εξυπηρέτηση, απίστευτη ευγένεια και φιλοξενία. Τιμές απολύτως λογικές.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα!! 5 στα 5 για μένα.

1  Ευχαριστούμε, Γιώργος Ε

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2020

Ο ιδιοκτήτης ευγενεστατος και ευχάριστος. Η γουρουνοπουλα γευστική αν και λίγο στεγνή.τα σουτζουκάκια πολύ ωραία αλλά θα προτιμούσα να συνοδεύονται με ρύζι και όχι με πατάτες τηγανητές (προτηγανισμενες). Γενικά σε κερδίζει η προσέγγιση των υπαλλήλων.θα ξαναπήγαινα.

2  Ευχαριστούμε, Eugenia K
Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ταξιδεύοντας προς Μάνη από Αθήνα, φοβερά πεινασμένοι, εντοπίσαμε- για καλή μας τύχη, το εν λόγω εστιατόριο. Έτσι αποφασίσαμε να κάνουμε μια μικρή παράκαμψη, που άξιζε απόλυτα τον κόπο!
Υπέροχο φαγητό, άψογη εξυπηρέτηση και κυρίως, ευγένεια αληθινή που φαίνεται μέχρι και στα μάτια των ανθρώπων που εργάζονται!

1  Ευχαριστούμε, makrinat
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020

Η συγκεκριμένη ταβέρνα κατά την άποψη μου αποτελεί το μέτρο σύγκρισης για κάθε άλλη, καθώς μας προσέφερε μία άριστη εμπειρία από πάσης απόψεος. Κατ’ αρχάς, σε ό,τι αφορά την εμφάνιση, μας προσέλκυσε η γραφικότητα και η απλότητα της, αλλά και η καθαριότητα της, χαρακτηριστικά τα οποία μας προδιέθεσαν θετικά και συνέβαλαν στην επιλογή μας αυτής της ψησταριάς για το μεσημεριανό μας γεύμα. Επιπρόσθετα, θα ήθελα να επισημάνω την θαλπωρή που επικρατούσε μέσα στην οικογενειακή ταβέρνα. Το σέρβις ήταν εξαιρετικό, διότι οι σερβιτόροι ήταν πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν, χαρούμενοι, γεμάτοι ενδιαφέρον για εμάς και την βέλτιστη εξυπηρέτησή μας, ενώ αίσθηση προκάλεσε και η ταχύτητα με την οποία ανταποκρίθηκαν στην παραγγελία μας. Το φαγητό μας ήταν τόσο φοβερό, ώστε «γλείφαμε τα δάχτυλά μας». Τέλος, παρά το ότι θα περίμενε κανείς ότι με τέτοια εξυπηρέτηση, ποιότητα και γεύση φαγητού, αλλά και τεράστιες μερίδες πως οι τιμές θα ήταν στα ύψη. Απεναντίας, εμείς φάγαμε πολύ οικονομικά! Επομένως, θα σας σύστημα ανεπιφύλαχτα την συγκεκριμένη ταβέρνα αν βρεθείτε ποτέ πεινασμένοι στην Νεμέα! Θα σας συμβούλευα ακόμη να δοκιμάσετε την σπεσιαλιτέ του μαγαζιού, κοτόπουλο με σάλτσα, και βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως θα ξετρελαθείτε όπως και εμείς!

2  Ευχαριστούμε, stathispavlopoulos
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2020

Εξαιρετική ποιότητα φαγητού (της ώρας και μαγειρευτά) και άψογη εξυπηρέτηση! Οτι καλύτερο βρήκα στην Νεμέα.

1  Ευχαριστούμε, Dialek_Nikos

Δαναός & Αναστάσης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νεμέα, Περιοχή Κορινθίας
Τρίκαλα, Περιοχή Κορινθίας

Μεσαία Τρίκαλα, Περιοχή Κορινθίας
Μεσαία Τρίκαλα, Περιοχή Κορινθίας

Δαναός & Αναστάσης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!