“Απόλυτη ηρεμία και χαλάρωση”
Κριτική για: Ελαιώνας

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 7 ακόμη ιστότοποι!
Ελαιώνας
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2016

Περάσαμε ένα οικογενειακό διήμερο απόλυτης ξεκούρασηςκαι χαλάρωσης.
Το περιβάλλον εξαιρετικό και καταπράσινο, τα δωμάτια άνετα και πεντακάθαρα, όπως και οι κοινόχρηστοι χώροι.
Το πρωινό φρέσκο και πλούσιο, και το φαγητό στην ταβέρνα εξαιρετικό.
Σίγουρα θα τοεπισκεφθούμε ξανά.
Παρόλο που είναι ουσιαστικα μια μονάδα για αγροτουρισμό, σε παραδοσιακό ύφος, έχει πολλές παροχές για παιδιά.

Συμβουλή: Εξαιρετική θέα, αλλά αν δεν μπορείς τις ανηφόρες, ζήτα ένα δωμάτιο χαμηλά.
  • Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, MarwD
Υπάρχουν νεότερες κριτικές για το Ελαιώνας
Διαβάστε τις πιο πρόσφατες κριτικές

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2016

Είναι η τρίτη φορά που επισκέπτομαι τους ξενώνες και είμαι υπέρ ικανοποιημένος με την καθαριότητα, το φαγητό και την εξυπηρέτηση. Πραγματικά και εγώ και οι φίλοι μου νιώθουμε σαν το σπίτι μας. Ο ιδιοκτήτης πάρα πολύ καλό παιδί και εξυπηρετικός ότι και αν του ζητήσαμε μας το υλοποίησε παρόλο πού το κατάλυμα ήταν γεμάτο. Και φυσικά όλο το προσωπικό ήταν πολύ φιλικό και εξυπηρετικό.Σίγουρα θα τους επισκεφτούμε ξανά και φέτος..!

• Διαμονή: Μάρτιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Marcel0mpm
Ο/η manolis s, Owner του Ελαιώνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 30 Ιουλίου 2016

Ευχαριστούμε πολύ για την ιδιαίτερη κριτική σας
Οι επαναλαμβανόμενοι επισκέπτες είναι ότι καλύτερο για κάθε επιχείρηση.
θα χαρούμε να σας ξαναδούμε και πάλι !
Μανώλης

Η κριτική γράφτηκε 15 Μαρτίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πηγα με την οικογενεια μου και περασαμε καταπληκτικα.Τα δωματια πιστευω ειναι απο τα ποιο καλα που υπαρχουν στην Κρητη.Πολυ ανετα , καθαρα, με καλο wi-fi παντου.Στα δωματια υπαρχει θερμανση και τζακι, η κουζινα επρεπε να ειναι λιγο ποιο μεγαλη.Αν ειναι συννεφια πρεπει να αναψετε θερμοσιφονα .Για τα παιδια εχει μεγαλο παιδοτοπο και μεσα και εξω απο το κεντρικο κτηριο.Η κουζινα ειναι παρα πολυ καλη, δοκιμασαμε σχεδον τα παντα και ηταν τελεια.Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει να πατε πουθενα αλλου για να δειτε κατι διαφορετικο ουτε καν ταβερνα στο χωριο τη λιμνη ειναι επρεπε να την ειχαν διατηρησει καλυτερα. Γενικα αξιζει να πατε για απολυτη ξεκουραση!Το προτεινω ανεπιφυλακτα!

Διαμονή: Μάρτιος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Manos X
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2016

Έχοντας ακούσει τις πολύ καλές κριτικές από φίλους και συγγενείς για τον Ελαιώνα, αποφασίσαμε και μεις με την κοπέλα μου να τον επισκεφτούμε. Την μαγεία όμως που ζήσαμε καθώς και την χαλάρωση που σου προσφέρει αυτός ο τόπος δεν την περιμέναμε. Καθίσαμε δυστυχώς μόνο 2 μέρες ενώ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ. Μπαίνοντας στις εγκαταστάσεις σε γεμίζουν οι μυρωδιές των βοτάνων της φύσης. Το φασκόμηλο σε περιλούζει και σου προσφέρει απέραντη χαλάρωση και ζωντάνια. Τα δωμάτια σαν από παραμύθι, πέτρινα με τζάκι (και κάποια με ένα υπέροχο υδρομασάζ). Το φαγητό στην παραδοσιακή ταβέρνα υπέροχο, και το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό. Μας έκανε τεράστια εντύπωση η καλοσύνη και η περιποίηση του ιδιοκτήτη Μανώλη, που μαζί με την όμορφη Οικογένειά του, σου δίνουν ένα κλίμα ζεστασιάς, καθώς και ο μικρός ο Εφραίμ ο οποίος μας βοήθησε πάρα πολύ με το δωμάτιο. Αν και η Κρήτη είναι ένας καθαρά Καλοκαιρινός Προορισμός, μπορώ να πω με σιγουριά, ότι και μέσα στην καρδιά του Χειμώνα αξίζει να επισκεφτεί κάποιος τον Ελαιώνα όπως πήγαμε και εμείς. Είναι ένα μέρος στο οποίο όποιος δεν πάει, σίγουρα χάνει στιγμές και συναισθήματα που θα του μείνουν αξέχαστες. Και ένα μέρος που όποιος το επισκεφτεί, είναι σίγουρο πως θα πάει ξανά και ξανά. Ευχαριστούμε για όλα!!!

• Διαμονή: Ιανουάριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Θάνος Χ
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Ομορφο περιβαλλον ιδανικο για οικογενειες και ζευγαρια.απολυτα γαληνιο και η θεα μοναδικη.το φαγητο πολυ καλο και οι ανθρωποι εκει φιλοξενοι.λιγο ακριβα τα δωματια αλλα χαλαλι τους γιατι το αξιζουν.σιγουρα θα ξαναπαμε και θα φερουμε και τους φιλους μας μαζι.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, george l
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Ζαρός: Δείτε επίσης αυτά τα καταλύματα εκεί ή στη γύρω περιοχή
47.8 χλμ μακριά
Χωριό Καψαλιανά
Νο 1 από 4 για: Άδελε
338 κριτικές
Προβολή τιμών

Ελαιώνας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Ελαιώνας

Διεύθυνση: Main Street, Ζαρός, Κρήτη 700 02, Ελλάδα
τηλεφώνου:
Περιοχή: Ελλάδα > Κρήτη > Νομός Ηρακλείου > Ζαρός
Παροχές:
Γυμναστήριο/Αίθουσα άσκησης Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Παιδικές δραστηριότητες (Κατάλληλο για παιδιά/οικογένειες) Επιτρέπονται τα κατοικίδια (Κατάλληλο για σκυλιά/κατοικίδια) Εστιατόριο Σουίτες Πισίνα Μεταφορά από/προς αεροδρόμιο
Στυλ ξενοδοχείου:
1 από 3 ξενοδοχεία για: Ζαρός
Εύρος Τιμών: 95 € - 145 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:3 αστέρων — Ελαιώνας 3*
Αριθμός δωματίων: 20
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Expedia και Hotels.com. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Ελαιώνας με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Eleonas Hotel Zaros

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;