“ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕς ΔΙΑΚΟΠΕς”
Κριτική για: Παραλία Κουρούτα

Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Διάβασα χθές για τίς καλύτερες παραλίες μεσω του σαίτ σας ομως ελειπε Η ΚΟΥΡΟΥΤΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑς αυτή η θαυμάσια παραλία της χώρας μας με την ατελείωτη αμμουδια τυχαίο ότι παιχτηκε εκει και το σαρβαιβορ?

1  Ευχαριστούμε, maria230853
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2017

Η παραλία Κουρούτας που βρίσκεται σε απόσταση μόλις 5 χιλιομέτρων από τη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη του Νομού Ηλείας, την Αμαλιάδα, εκτός από την πεντακάθαρη θάλασσα η οποία κάθε χρόνο βραβεύεται με τη Μπλε Σημαία του ομώνυμου προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης , προσφέρει στον επισκέπτη πλειάδα επιλογών για τη διαμονή και τη διασκέδασή του. Τα αμέτρητα καφέ-μπαρ, κλαμπ, εστιατόρια, ψαροταβέρνες, ξενοδοχεία, ενοικιαζόμενα δωμάτια και κάμπινγκ τόσο στην παραλία Κουρούτας όσο και στο κοντινό αλιευτικό καταφύγιο Παλουκίου φροντίζουν να κάνουν την παραμονή σας στην περιοχή όσο το δυνατό πιο ξεκούραστη και απολαυστική.

Ευχαριστούμε, Andreas P
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2017

δεν θα το συνιστουσα για διακοπες. δεν εχει τιποτα το ιδιατερο και τα μαγαζια δεν προσφερουν κατι το επαγγελματικο. φαγαμε στον ρεμουντζο το οποιο ειναι κατω του μετριου

Ευχαριστούμε, smaragdalydia
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2017

Η παραλία είναι καθαρή και υπέροχη, αλλά η κριτική μου απευθύνεται κυρίως στο εστιατόριο ΨΑΡΑΚΙ-GRILL, καθώς δεν υπάρχει ξεχωριστά στο TripAdvisor ως επιχείρηση. Αναφορικά με τα θαλασσινά δεν έχω γνώμη, καθώς φάγαμε πίτες κλπ. Η εξυπηρέτηση ήταν μακράν από τις πιο άθλιες και απαράδεκτες. Ένας σερβιτόρος αγενέστατος, απρόθυμος ακόμη και να πάρει την παραγγελία μας. Τον ενοχλούσε από ότι φαίνεται η λέξη "σουβλάκι", καθώς με πάθος και περίσσια αγένεια μας υπενθύμιζε ότι λέγεται "καλαμάκι". Στην συνέχεια ρωτήσαμε την τιμή μίας τοπικής μπύρας η οποία δεν υπήρχε στον κατάλογο, την οποία επέμενα να μας "φέρει να δοκιμάσουμε μία" χωρίς να μας λέει την τιμή. Έπειτα μας είπε ότι είχε την ίδια τιμή με την Άλφα, ενώ μετά θυμήθηκε ότι δεν έχει την ίδια τιμή με την Άλφα. Το καλύτερο φυσικά το άφησε για το τέλος, όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό και με ειρωνεία και ύφος απάντησε, θα μου δώσετε 5 λεπτάκια, χωρίς καν να τον πιέσουμε. Στην συνέχεια τον παρατηρήσαμε δύο καρέκλες πιο πέρα που έκανε το τσιγάρο του και φωνάξαμε το άλλο παιδί για να πληρώσουμε. Τα σχόλια δικά σας.

2  Ευχαριστούμε, mitscaype
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2017

Στην απέραντη αμμουδερή παραλία της Ηλείας, η Κουρούτα είναι η περισσότερο φροντισμένη με ομπρέλες, ξαπλώστρες και όμορφα καφέ και εστιατόρια. Όμορφη θάλασσα, χωρίς κύμα (συνήθως) ιδανική για παιδιά,γύρω από την οποία αναπτύσσονται πολλά καλής ποιότητας καταλύματα. Σε λίγα χρόνια προβλέπεται να αποτελεί σημείο αναφοράς.

Ευχαριστούμε, SpyrosLalas

Παραλία Κουρούτα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σκαφιδιά, Πύργος
Αμαλιάδα, Περιοχή Ηλείας

Γλύφα, Περιοχή Ηλείας
Ολυμπία, Περιοχή Ηλείας

Παραλία Κουρούτα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!