Panos P
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Φιλοξενία και πολυτέλεια

Κριτική για: Grand Elis Hotel & Spa Resort
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδεςμέσω κινητής συσκευής
Μείναμε 3 βραδιά σε δίκλινο με θέα θάλασσα.
Οι εγκαταστάσεις καινούριες κα πολυτελείς.
Τα κρεβάτια άνετα και μεγάλα και τα δωμάτια ευρύχωρα.
Είναι ένα μέρος που αποπνέει ηρεμία και γαλήνη!
Το εστιατόριο έχει πολύ ωραίο φαγητό και το pool bar ωραία κοκτέιλ.
Η παραλία είναι πραγματικά πανέμορφη!
Θα ξανά έρθουμε σύντομα!
Πολύ φιλικό προσωπικό!!
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Ο/η Grand Elis Hotel Marketing, Μάρκετινγκ του Grand Elis Hotel & Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική
Απάντηση: πριν από 2 εβδομάδες
Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας. Τα σχόλια των επισκεπτών μας καθοδηγούν το ξενοδοχείο μας και μας βοηθούν να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε τις υπηρεσίες που παρέχουμε. Είναι ένα μεγάλο κίνητρο για να συνεχίσετε και είμαστε τόσο χαρούμενοι που ακούμε ότι είχατε μια υπέροχη εμπειρία. Ανυπομονούμε να σας δούμε ξανά στο εγγύς μέλλον.
Τις καλύτερες ευχές,
      • ZenHotels.com
        297 €
      11.8 χλμ. από Grand Elis Hotel & Spa Resort
      Αμαλιάδα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία

Εκεί που συναντιέται το Ιόνιο με το πευκόδασος, το ξενοδοχείο συναγωνίζεται τη φύση που το περιβάλλει.
      Σε αρμονία με τον τόπο, ένα πραγματικά και ολοκληρωτικά προσβάσιμο κτίριο. Από το δωμάτιο μου στο ισόγειο μπορούσα να δω και να ακούσω τα κύματα και τα πουλιά ενώ στην ευρύχωρη βεράντα θα μπορούσα να περάσω ώρες ηρεμίας καθώς τίποτα απολύτως δεν "πληγώνει" τη θέα, κήπος μόνο κι ουρανός. Τα απέναντι δωμάτια βρίσκονται σε απόσταση κατάλληλη για να νοιώθει κανείς ότι κατοικεί σε μια κοινότητα απολαμβάνοντας συγχρόνως privacy.
      Δωμάτια εξ ίσου ευρύχωρα, εξοπλισμένα πλήρως με ανέσεις, λειτουργικά και με άψογο σέρβις καθαριότητας και ανανέωσης υλικών.
      Να σημειώσω πως ό,τι κι αν ζήτησα, και οποιαδήποτε ώρα (οδηγίες για το φωτισμό, ένα έξτρα σκέπασμα, φαγητό στο δωμάτιο) πέρα από τις συνήθεις υπηρεσίες που προσφέρουν οι ρεσεψιόν, προσφέρθηκε άμεσα και με υποδειγματική προθυμία και ευγένεια.
      Το ίδιο ισχύει και στους χώρους και υπηρεσίες της εστίασης παρά το γεγονός ότι ήταν οι πρώτες μέρες λειτουργίας τους. Συγκεκριμένα, ο σεφ προθυμοποιήθηκε και ετοίμασε ένα άψογης ποιότητας πιάτο κατάλληλο για το πρόβλημα υγείας που είχα. Πρωινά και λοιπά φαγητά σε μπουφέ ήταν εξ ίσου ποικίλα και φρεσκομαγειρεμένα. Τα γλυκά σκέτος πειρασμός.
      Δυστυχώς ο καιρός δεν επέτρεψε να απολαύσω την κρυστάλλινης καθαρότητας πισίνα στον κήπο ούτε να βουτήξω στα Ιόνια νερά, στην παραλία με την ξανθή άμμο και τον ανεμπόδιστο ορίζοντα. Ωστόσο, ο περίπατος προς το απέραντο γαλάζιο με το πευκόδασος παραδίπλα ήταν μια αξέχαστη εμπειρία. Ξύλινοι διάδρομοι εξυπηρετούν την πρόσβαση, αν βέβαια δεν θέλει κανείς να κάνει χρήση των μικρών αυτοκινήτων για την ίδια διαδρομή, με τον υπέρ πρόθυμο κο Παναγιώτη στο τιμόνι!
      Δοκίμασα όμως το απολαυστικό μασάζ από τα χέρια της κας Βάσω στο σπα, χώρο επίσης ευρύχωρο, αστραφτερής καθαριότητας και πλήρως εξοπλισμένο με ντους και καλλυντικά για χρήση μετά την περιποίηση.
      Συμπερασματικά θα πω ότι αυτό το κατάλυμα πρέπει να δημιουργήθηκε από ένα πολύ αξιόλογο όραμα αισθητικής και φιλοξενίας που συντηρείται άριστα από ανάλογο ανθρώπινο δυναμικό.

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
      1  Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΑ Ι
      Ο/η Grand Elis Hotel Marketing, Marketing του Grand Elis Hotel & Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Δεν έχουμε λόγια για την μακροσκελή κριτική σας στο ξενοδοχείο μας, σας ευχαριστούμε πολύ! Είναι χαρά για όλους εμάς να διαβάζουμε ότι απολαύσατε τη διαμονή σας.
      Εργαζόμαστε καθημερινά για να παρέχουμε όσο γίνεται υψηλά πρότυπα υπηρεσιών για όλους τους επισκέπτες μας.
      Θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε και πάλι στο Grand Elis Hotel & Spa!

Η κριτική έγινε: 8 Μαΐου 2024 μέσω κινητής συσκευής

Το συστήνω ανεπιφύλακτα! Είναι ένας μαγικός χώρος που συνδιάζει παραλία με αμμουδιά καθαρή με υπέροχο ηλιοβασίλεμα και αξίζει να δειπνήσει κανείς στο εστιατόριο (εξαιρετικό φαγητό με πλούσιες μερίδες) και θέα στο δάσος ! Επίσης εντύπωση μου έκανε το design της πισίνας και οι πολυ ανετες ξαπλωστρες ! Μπράβο σας ! Σίγουρα θα το επισκεφτώ πάλι στην καρδιά του καλοκαιριού!

Ευχαριστούμε, Zeta V

Αγαπητή Ζέτα, ζαιρόμαστε πραγματικά πολύ! Ευχαριστούμε για την σύσταση, σημαίνει πολλά για εμάς!. Στόχος (σαν νέο ξενοδοχείο που είμαστε) και επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε αξέχαστη εμπειρία διαμονής στους επισκέπτες μας.
      Θα περιμένουμε να σας καλωσορίσουμε πάλι το καλοκαίρι

Η κριτική έγινε: 8 Μαΐου 2024

Ένα πανέμορφο συγκρότημα δίπλα στη θάλασσα!
      Το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό! Πολύ καθαρό και πολυτελές με ανέσεις. Στο δωμάτιο τα κρεβάτια ηταν πολύ άνετα με μεγάλη βεράντα με θέα θάλασσα .
      Ένα ιδανικό μέρος για ξεκούραση! Το γυμναστήριο ήταν πλήρως εξοπλισμένο πράγμα σπάνιο σε ξενοδοχείο. Το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο και ο σεφ ήταν πολύ εξυπηρετικος και μας έφτιαξε το πρώτο βράδυ το πιάτο που ζητήσαμε και ας μην ήταν στον κατάλογο!
      Ευχαριστούμε που και θα ξανάρθουμε!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Το μπαρ της πισίνας είναι φανταστικό!
      Ευχαριστούμε, spiros k
      Ο/η Grand Elis Hotel Marketing, General Manager του Grand Elis Hotel & Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Μαΐου 2024

Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε τη θετική σας εμπειρία μαζί μας! Είμαστε πραγματικά χαρούμενοι που απολαύσατε τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Το γυμναστήριό μας είναι πραγματικά άριστων προδιαγραφών.
      Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα

Η κριτική έγινε: 8 Μαΐου 2024 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πανέμορφο ξενοδοχείο με πολύ όμορφη αρχιτεκτονική και καλαίσθητο εξωτερικό χώρο μέσα στο πράσινο!
      Η παραλία λογικά λόγω καιρού δεν ήταν με ανοικτό το μπαρ αλλά είναι με χρυσαφένια αμμουδιά και καταγάλανα νερά! Το μπαρ της πισίνας είναι πολύ μεγάλο και άνετο και η κεντρική πισίνα πολύ καθαρή και μεγάλη!
      Το εξωτερικό εστιατόριο είναι δίπλα στο δάσος και σπυ αποπνέει μια αύρα ηρεμίας!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Να δοκιμάσετε τα κοκτειλ του μπαρ!
      Ευχαριστούμε, ΣΩΚΡΑΤΗΣ Α

Χαιρόμαστε πραγματικά πολύ! Ευχαριστούμε για την 5στερη κριτική σας. Η ομάδα μας εργάζεται σκληρά για να παρέχει εξαιρετικές υπηρεσίες και να δημιουργήσει αξέχαστες εμπειρίες για τους επισκέπτες μας.
      Ο καιρός μας τα χάλασε λίγο αλλά είχε την ομορφιά του.
      Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας καλωσορίσουμε ξανά σύντομα!

Η κριτική έγινε: 7 Μαΐου 2024

Εξαιρετικό ξενοδοχείο! Το προσωπικο ειναι φιλικο, άμεσο, ευγενικό, ο τι καλυτερο θα μπορουσε να εχει ενας χωρος φιλοξενειας! Οι εγκαταστασεις συγχρονες και αναβαθμισμενες! Η πισινα πεντακαθαρη χωρις χλωριο καθαριζεται με συγχρονες μεθοδους κι ετσι ειναι σαν θαλασσα! Το εστιατοριο προσφερει νοστιμα πιατα για καθε επιλογη! Συγχαρητηρια ! Θα ερθουμε ξανα!

Ευχαριστούμε, _J8549JD

Αγαπητέ επισκέπτη, ευχαριστούμε για την κριτική σας, εσείς όλοι είστε η πιο σημαντική πηγή κινήτρου.
      Το ξενοδοχείο μας άνοιξε πρόσφατα και εμείς εργαζόμαστε καθημερινά για να παρέχουμε τις καλύτερες υπηρεσίες.
      Χαιρόμαστε που απολαύσατε την πισίνα μας! Να σας ξαναδούμε!