Η κριτική έγινε: 16 Ιουλίου 2021

Πέρα από την απαράμιλλη ποιότητα των προϊόντων..Πέρα από το ότι έχει την πιο ωραία ψαρόσουπα που έχουμε γευτεί..Πέρα από τις μεγάλες και γευστικοτατες μερίδες..Το προσωπικό είναι εξαιρετικο.Οικογειακη επιχείρηση.. Οικογενειακό κλίμα με το που γνωρίζεις τους υπεύθυνους..Τα διαμάντια του μαγαζιού:Βαγγελίτσα και Νικήτας..Τα τέκνα των ειδικών που συνεχίζουν επάξια την καλή δουλειά των γονέων.Σας ευχαριστούμε για όλα.. Χρήστος+Κωνσταντίνα.Αξεχαστος μήνας του μέλιτος ένεκα της φιλοξενίας σας και του φαγητού σας..

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, konstantina k
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2020

Πρώτη φορά στο νησί και είχαμε μια υπέροχη φιλοξενία από τον Νικήτα.Καθαριότητα δωματία καθημερινή και δωμάτια πλήρως εξοπλισμένα στο κέντρο της χώρας!
Πήγαμε σαν πελάτες και φύγαμε σαν φίλοι! Εις το επανιδείν !

Ευχαριστούμε, 274iwannam
Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα δωμάτια είναι πλήρως εξοπλισμένα και καλαίσθητα και έχουν υπέροχη θέα. Καθαριότητα πρώτου επιπέδου. Ο χώρος είναι φροντισμένος και όμορφος. Το ποιο σημαντικό όμως είναι οι άνθρωποι. Η Βαγγελίτσα και η οικογένεια της είναι άνθρωποι που νοιάζονται για το φιλοξενούμενο και τους δίνουν και την ψυχή τους! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, thomaslS2758EN
Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε την Σχοινούσα για ακόμη μια φορά φέτος και αποφασίσαμε να μείνουμε στο μελτέμι . Μας παρέλαβε ο Νικήτας από το λιμάνι και μας μετέφερε στο ξενοδοχείο. Μας έδωσαν το δωμάτιο νούμερο 1 το οποίο είχε θεά θάλασσα και ήταν πεντακάθαρο . Λόγο μπάτζετ εμείς είχαμε κλείσει χωρίς θεά αλλά όταν φτάσαμε μας είπαν επειδή υπήρχε η διαθεσιμότητα, μας έβαλαν σε κάτι καλύτερο με τα ίδια χρήματα. Κάτσαμε 3 μέρες και φύγαμε εχθές. Ήσυχο μέρος και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Ευγενέστατος ο Ηλίας που κάθε πρωί μας έδινε έδινε κλαδάκι βασιλικό να το βάζουμε στο αυτί και η Τασία με τα απολαυστικά πρωινά της!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Katerina K
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μία από τις χειρότερες ταξιδιωτικές εμπειρίες που είχαμε εδώ και 20 χρόνια. Είχαμε κάνει κράτηση για δίκλινο δωμάτιο με διπλό κρεβάτι. Φθάνουμε στο κατάλυμα 15:00 και το δωμάτιο δεν ήταν έτοιμο προς παράδοση. Καθόμαστε μέσα στο ήλιο στην οικογενειακή ταβέρνα μέχρι μα ετοιμαστεί το δωμάτιο. Μετά από 1 ώρα ( και αφού έψαχνα τον ιδιοκτήτη στο τηλέφωνο ) μας δώσανε λάθος δωμάτιο με 2 μόνα κρεβάτια. Η απάντηση της μητέρας της οικογένειας « εμένα αυτό μου είπαν να σας δώσω και δεν υπάρχει ούτως η άλλως διαθέσιμο άλλο δωμάτιο». Σε επανειλλημένες οχλήσεις μου να μιλήσω με τον υιό της οικογένειας ο οποίος είναι υπεύθυνος για τα δωμάτια η απάντηση που πήρα ήταν « και εμείς τον ψάχνουμε». Τον βρήκα στο τηλέφωνο μετά από 3 ώρες και αρκετές κλήσεις μου προς τον αριθμό κινητού που μου είχε δώσει. Μου δικαιολογήθηκε ότι έγινε λάθος και θα γίνει άμεσα αλλαγή δωμάτιου. Όντως και έγινε. Διπλό κρεβάτι, αυτή τη φορά όμως σε ένα βρόμικο δωμάτιο με τρίχες στο πάτωμα. Ξεπερνώντας και αυτό το μειονέκτημα είπαμε να κάνουμε ένα ντουζ. Οι πετσέτες που ήταν στο δωμάτιο και πάνω στο κρεβάτι (2 από τις 4) ήταν βρεγμένες λες κι είχαν βγει 10 λεπτά πριν από το πλυντήριο. Σε οχλήση μου για στεγνές πετσέτες, η απάντηση που πήρα από όλη την οικογένεια (πλην του υπευθύνου υιού ο οποίος ήταν πάλι άφαντος) ήταν «κύριε μου κάντε λίγη υπομονή, καταλάβετε μας δεν έχουμε άλλες στεγνές πετσέτες». Μείναμε ένα βράδυ γιατί είχαμε πληρώσει προκαταβολή μια διανυκτέρευση και φύγαμε άρον άρον. Το χειρότερο από όλα δεν ήταν τα προβλήματα που υπήρξαν (μιας και θα δικαιολογούσα αρκετά από αυτά στα πλαίσια της ανεκτικότητάς μου) αλλά η χείριστη εξυπηρέτηση προς τον πελάτη. Το «κερασάκι στην τούρτα», η κυρία που καθάριζε τα δωμάτια, η οποία δεν μίλαγε ούτε Ελληνικά αλλά ούτε και Αγγλικά, και βέβαια ενώ προσπαθούσαμε μάταια να συνεννοηθούμε δεν τα καταφέραμε ποτέ. Η «μεγάλη εικόνα» που αποκομίσαμε από το κατάλυμα; «Φέτος πιάσαμε τα λεφτά μας και δεν πειράζει και να χάσουμε και ένα πελάτη!!!» Η επιχείρισή σας χρίζει άμεσα σεμινάρια εξυπηρέτησης πελατών και διαχείρισης κρίσεων. Όσο για την καθαριότητα του δωματίου, η γνωστή Ελληνική παροιμία με την ...αρχοντιά, σίγουρα δεν σας αρμόζει! Αγένεια, Βρωμιά στο δωμάτιο και Ασυνέπεια στα λόγια και στις πράξεις. Ευτυχώς η διαμονή μας σε αυτό το υπέροχο νησί συνεχίστηκε σε άλλο ξενοδοχείο με ανθρώπους που γνωρίζουν τι θα πει πελάτης και διαμονή!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, F8484VGgeorgep
Ο/η lpmschinousa, Ιδιοκτήτης του Meltemi Pension, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου 2018

Καλησπέρα κύριε Γιώργο ,
Διαβάζοντας την κριτική σας , γιατί όπως θα διαπιστώσατε απαντώ σε όλους τους δυσαρεστημένους πελάτες , με λυπεί η κριτική αυτή γιατί μια κακή κριτική δεν είναι ποτέ «κακή» , μια κακόβουλη όμως εμπαθής κριτική είναι λυπηρό ...
θα αρχίσω απο την άφιξη σας που περιμένατε μέσα στον ηλιο τόσες ώρες ... δόξα το θεο κύριε Γιώργο το συγκρότημα μας έχει μια μεγάλη πέργκολα γιατί δεν καθήσατε κάτω απο αυτή ;;; Δεν νομίζω να σας απαγόρευσε κανένας απο την τόσο κακή πικογενεια μας να κάτσετε σε σκιερό μέρος ;;;
Έγινε λάθος με το δωμάτιο σας με το διπλό κρεβάτι και για κάποιες ώρες φιλοξενήθηκατε σε ένα δίκλινο δωμάτιο studio με δυο μόνα κρεβάτια , αυτό το δωμάτιο ήταν καθαρό ; Πως είναι δυνατόν το ένα δωμάτιο να είναι καθαρό και το άλλο όχι ;; Πως είναι δυνατόν εσείς ένας τέλειος άνθρωπος και τέλειος πελάτης να σκεφτήκατε τα λεφτά της προκαταβολής μπροστά στην τόσο άσχημη εικόνα των δωματίων Μελτέμι και στην άσχημη συμπεριφορά που είχατε απο εμασ Να σκεφτήκατε τα 50€ της προκαταβολής που είχατε κατάθεση και την επόμενη πριν την αναχώρηση σας μας εξοφλησατε δίνοντας στον πατέρα μου Την εξόφληση των 10€ . Εγώ στην θέση σας θα έφευγα αρον αρον χωρίς να σκεφτώ ούτε καν την προκαταβολή ....
Επίσης μου κάνει εντύπωση πως ο Πατέρας μου ο κύριος Ηλίας πριν την αναχώρηση σας σας ρώτησε συνέβη κάτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ; Γιατί εσείς όπως αναφέρεται παραπάνω περνάτε απαντησεις αληθινές ότι ο Νικήτας ο αδελφός μου και ο υπεύθυνος των κρατήσεων απουσίαζε και αμέσως με το που έγινε το λάθος το τακτοποίησε .... εσείς γιατί δεν απαντήσατε σε έναν κύριο που έχει την ηλικια προφανώς του πατέρα σας αληθινά το σας δυσαρέστησε παρα απαντήσατε πολυ ανήσυχα «εεε δεν έμεινα ικανοποιημένος και γενικά χαλαστικα και θα φύγω «... και πετάξατε τα 10€ το υπόλοιπο του ποσού που ούτε ολόκληρη την τιμή δεν είχατε προκαταβάλλει στο τραπέζι . Και ο κύριος Ηλίας που δεν γνωρίζει τρόπους καλή συμπεριφοράς κσι είναι αντί επαγγελματιας σας είπε « όπως επιθυμείτε παιδιά καλή σας συνέχεια «, το έπρεπε ακριβώς να κανεί κύριε Γιώργο ;; Ζητήσατε κάτι που δεν σας βοήθησε ;;; Είπατε τι ακριβώς σας δυσαρέστησε και δεν διορθώθηκε;; Όσο για το κερασάκι σας στην τούρτα σας η κοπέλες της καθαριότητας δωματίων δόξα το θεο είναι πολυ υπεύθυνες , τίμιες και καθαρές , δυστυχως δεν έχουν τελειώσει το Harvard University !!!
Οι αγαπημένες μας πετσετουλες όντως ήταν νοπες γιατί λόγω της φουλ της σεζόν δεν προλαβαίναμε να τις στεγνωσουμε με το στεγνωτήριο .
Κύριε Γιώργο χαιρόμαστε που ευχαριστηθήκατε σε κάποιο άλλο κατάλυμα στην όμορφη σχοινιυσα μας δόξα το θεο και την Παναγία την Ακαθη προστάτιδα της Σχοινούσας μας είμαστε επιχείρηση απο 1991 και δόξα το θεο ανθρωπίνως υπάρχουν κσι καλές στιγμές και κακές...
Καλο φθινόπωρο !!!!