“Dinner”

Εστιατόριο Τάλως
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευχάριστο περιβάλλον και πολύ καλή κουζίνα,άψογο σέρβις και χαμηλές τιμές συγκριτικά με άλλα εστιατόρια της περιοχής.συνισταται ανεπιφύλακτα, δοκιμάστε το κουνουπίδι ή μπρόκολο με τυριά, φοβερό πιάτο!

Ευχαριστούμε, Savvas P
Ο/η LeftyOfLondon, Owner του Εστιατόριο Τάλως, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 30 Σεπτεμβρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σας και για τα 5 αστέρια! Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτήκαμε συμβουλευομενοι την αγαπημένη μας εφαρμογή κι αυτό γιατι είχε περισσότερες κριτικές και από κεντρικά μαγαζιά των Χανίων. Πού να παει το μυαλό μας ότι το προσωπικό επιζητεί πριν φύγει ο πελατης να αξιολογήσει στην γνωστή εφαρμογή..Νομίζαμε οτι ειναι εστιατόριο, βασιζόμενοι στις όμορφες φωτογραφίες ενω ο χώρος δεν έδινε ωραια εικόνα,με ολα τα τραπέζια μεσα λογω βροχής. Τόσο στενάχωρα που το καροτσι ενος μωρου δυσκολα κινείται. Λόγω βροχης, το ταβάνι έσταζε αρκετα, πανω μας, πανω στα παιδιά αλλα και στο κρασί μας που εγινε νερό! Εντός μαγαζιού υπηρχαν καπνίζοντες οπως στα περισσότερα ελληνικα εστιατόρια. Φαγητά μαγειρευτά, ξαναζεσταμένα βεβαίως-σε φούρνο μικροκυμάτων, μετρια σε γεύση τα οποια συνοδεύονται με 3-4 διαφορες γαρνιτούρες, δείγμα πεπαλαιωμενης Σχολής μαγειρείου. Προσωπικό φιλικό, εξυπηρετική η κυρία που μας έφερε τα πιάτα, και θέλησε μάλιστα να μας βοηθησει με τα παιδιά ώστε να φάμε. Σίγουρα δεν βοηθησε η μερα λογω βροχής αλλα αν γνώριζα περί τίνος πρόκειται και παλι δεν θα το επισκέπτομουν παρα μονο αν εμενα στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο ( και δεν ειχα αλλες επιλογες εκει κοντα). Απαιτείται εκσυγχρονισμός για να κρατησει πελατεία ως ο χωρος αυτος ως εστιατόριο και μαλιστα σε μια πολη οπου ο ανταγωνισμός ειναι μεγαλος στα εστιατόρια. Τελος ερωτηθηκαμε εαν θελουμε να παραγγείλουμε καποιο γλυκό ή καφε! Τελικα ακολουθησε κερασμα "μελομακάρονο" και ρακι αλλα δεν μας ελκυσαν για καποιο λογο.

2  Ευχαριστούμε, Ειρήνη Π

Λοιπόν αγαπητή Ειρήνη, επειδή έχω βαρεθεί τους "Ελληνάρες" που είδαν κάνα δύο προγράμματα μαγειρικής στην τηλεόραση και νομίζουν πως έγιναν Σκαρμούτσοι... άκου για να μαθαίνεις: Φυσικά και τα μαγειρευτά ξαναζεσταίνονται! Ξέρεις εσύ κάπου που να κάνουν στιφάδο ή τσιγαριαστό ή μουσακά "a la minute"? Να μας το πεις να πάμε να φάμε κι εμείς! Για πες μας να μάθουμε κι εμείς, στα άλλα τα εστιατόρια που έφαγες καλά, πού το ζεστάνανε το φαγητό? Όχι, τα φαγητά μας ΔΕΝ συνοδεύονται με 3-4 γαρνιτούρες. Τα πιάτα με λίγο ρυζάκι, λίγες πατάτες και λίγο αρακά… μακριά από μας. Εμείς, σε κάποια πιάτα, δίνουμε στον πελάτη τη δυνατότητα να επιλέξει τη γαρνιτούρα που θέλει. Αλλά γιατί σε πείραξε που υπάρχουν επιλογές γαρνιτούρας? Για πες μας να μάθουμε κι εμείς. Δηλαδή πρέπει ο κόσμος να φάει το φιλέτο ντε και καλά με ρύζι επειδή έτσι αποφάσισε ο… “chef”? Μιλάς λες και είσαι ο τσελεμεντές και φαίνεται από χίλια μέτρα μακριά πως δεν ξέρεις την τύφλα σου. Φυσικά και ήταν αλλιώς το εστιατόριο στις φωτογραφίες. Τι έπρεπε να κάνουμε δηλαδή? Να βγάλουμε φωτογραφίες πως είναι τα μαγαζί όταν βρέχει? Ή μήπως θα έπρεπε να κλείσουμε “λόγω βροχής” μην τυχών και δεν μας βρει στα καλύτερα μας η Ειρήνη? Βρέχει 10 μέρες το χρόνο και τότε μαζεύουμε τα τραπέζια κάτω από το σκεπαστό κι επειδή ο κόσμος μας αγαπάει και το γουστάρει το μαγαζί μας και την κουζίνα του, τα τραπέζια είναι λογικό να είναι στριμωγμένα για να χωρέσουν όλοι, όχι για να χωράει να περάσει το καροτσάκι σου. Ήρθες, δεν το βρήκες όπως το περίμενες, γιατί δεν έφυγες? Ήρθες μέσα στο χαμό, το μαγαζί πατητό, σου βρήκαμε τραπέζι, σου σηκώσαμε το καροτσάκι γιατί δεν χώραγε, στο παρκάραμε, σου δώσαμε και παιδικό καρεκλάκι να κάτσει το μωρό σου, προσφέρθηκε η Αλεξάνδρα να σου κρατήσει το μωρό μπας και φας καμιά μπουκιά και νά το ευχαριστώ! Φυσικά και επιτρέπεται το κάπνισμα και μάλιστα νομιμότατα, διότι ο χώρος δεν είναι κλειστός κάτι που φυσικά, παρέλειψες να αναφέρεις. Ναι, η οροφή έσταζε σε κάποια σημεία αλλά όχι πάνω στα τραπέζια. Αυτό το «το ταβάνι έσταζε αρκετά, πάνω μας, πάνω στα παιδιά αλλά και στο κρασί μας που έγινε νερό!» είναι μια απίστευτη αθλιότητα και κάνεις δεν πρόκειται να την πιστέψει. Εσύ κοτζάμ Μαντάμ Βέφα Αλεξιάδου θα ανεχόσουν τέτοια κατάσταση? Αθλιότητα του χειρίστου είδους! Θα έπρεπε να ντρέπεσαι αλλά αυτά είναι τα πλεονεκτήματα της ανωνυμίας. Πετάμε όση λάσπη θέλουμε και όποιον πάρει ο Χάρος. “Πού να πάει το μυαλό μας ότι το προσωπικό επιζητεί πριν φύγει ο πελάτης να αξιολογήσει [το εστιατόριο] στην γνωστή εφαρμογή..”. Και λοιπόν? Επειδή δηλαδή δεν πάει το δικό σου το μυαλό τι πρέπει να κάνουμε εμείς οι υπόλοιποι? Να γυρίσουμε στο μεσαίωνα? Αυτός πιστεύεις ότι είναι ο λόγος που έχουμε τη φήμη που έχουμε? Επειδή ζητάμε αξιολόγηση? Και σένα σου ζητήσαμε αξιολόγηση και μας έδωσες 2 αστέρια! Το να ζητάς σε κάποιον να σε αξιολογήσει δεν είναι εγγύηση ότι θα σε αξιολογήσει και θετικά! Κοντά στο νου κι η γνώση! Κάνε μας τη χάρη και πήγαινε να φας κάνα πιτόγυρο σε παρακαλώ (γιατί μέχρι εκεί σε κόβω) και άσε τις κριτικές εστιατορίων σ’ αυτούς που ξέρουν. Λευτέρης Γαροφαλάκης. Περήφανος ιδιοκτήτης. Το ονοματεπώνυμο το βάζω για να καταλάβεις ότι είναι πολύ εύκολο να κάνεις την “καμπόση” κρυμμένη πίσω από την ανωνυμία του Ειρήνη Π!

Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκάθαρες γεύσεις σε χαλαρο περιβάλλον. Παρόλο που μένω μόνιμα σε κοντινή περιοχή, η πρώτη εικόνα του χώρου σε κερδίζει και έχετε να ολοκληρωθεί με την ευγενική εξυπηρέτηση.

Ευχαριστούμε, Dimitris C

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σας και για τα 5 αστέρια! Ελπίζουμε να σας δούμε και πάλι!

Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαίσιο φαγητό που ικανοποιεί και τον ποιο δύσκολο ουρανίσκο άριστη κι ευγενέστατη εξυπηρέτηση όλων των πελατών

Ευχαριστούμε, drakakiaik
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μας το πρότεινε κυρία από την περιοχή.οτι επιλέξαμε ήταν νοστιμότατο και φρέσκο. Από τα ελάχιστα εστιατόρια που μου έμειναν καθ όλη τη διαμονή μας στα Χανιά.

Ευχαριστούμε, Glaz977
Ο/η LeftyOfLondon, Owner του Εστιατόριο Τάλως, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Αυγούστου 2018

Ευχαριστούμε πολύ!

Εστιατόριο Τάλως: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χανιά, Νομός Χανίων

Εστιατόριο Τάλως: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!