Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Το μερος ειναι καταπληκτικο!!!Το προσωπικο απιστευτα εξυπηρετικο και κυριως στο χωρο του εστιατοριου!!!Πολυ καθαρα δωματια και καθαρες πισινες!!Το φαγητο πολυ ωραιο και μεγαλη ποικιλια για ολα τα γουστα!!Πολυ κοντα με την πολη των Χανιων μονο 5 λεπτα με το αυτοκινητο.Το ξενοδοχειο επισεις ειναι φιλικο προς τα κατοικιδια κατι που μας αρεσε ακομα παραπανω διοτι ειχαμε συντροφια κ το σκυλακι μας!!Σιγουρα θα το επισκεφτω ξανα!!Περασαμε υπεροχα!!!!Θα επρεπε να ειναι 5 αστερων με αυτες τις παροχες και αυτους τους υπεροχους χωρους!!!!

Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, AgapiKar
Ο/η Sirios-Village-Hotel, Guest Relations Manager του Ξενοδοχείο Σείριος Βίλατζ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Σεπτεμβρίου 2015

Αγαπητή AgapiKaratzi

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας ικανοποιήσαμε και σας προσφέραμε υπέροχες διακοπές. Δεν έχουμε κάτι να συμπληρώσουμε σε αυτά που έχετε γράψει, απλά σας ευχόμαστε καλό χειμώνα και με χαρά θα σας φιλοξενήσουμε ξανά για 5 αστέρων διακοπές.

Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2015

Πήγαμε κι εμείς την εβδομάδα του 15Αύγουστου στο εν λόγω ξενοδοχείο και ο λόγος ήταν διότι ηταν το μοναδικό με διαθεσιμότητα, μιας και καθυστερήσαμε πολύ στο να κάνουμε την κράτησή μας.
Είναι ενα ξενοδοχείο με all inclusive υπηρεσίες, αρκετά κοντά στα Χανιά, στην περιοχή του Κάτω Δαράτσου.
Φιλότιμες οι προσπάθειες του προσωπικού για καλές γενικά υπηρεσίες, όμως η πραγματικότητα λέει οτι είναι ένα ξενοδοχείο που καλύπτει κατα 95% τις ανάγκες των ξένων πρακτορείων. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να βλέπεις 2-3 ζευγάρια Έλληνες, ανάμεσα σε δεκάδες δεκάδων Γερμανών, Άγγλων, Ιταλών, Ρώσων κλπ...
Στα θετικά του ξενοδοχείου η παιδική πισίνα που πράγματι είναι μεγάλη και καθαρή και έχει και εκπληκτικές νεροτσουλήθρες. Κλείνει όμως στις 6μμ.
Επίσης θετικό ήταν το γεγονός οτι έβρισκες φαγητό όλες τις ώρες της ημέρας, καθώς εκτός απο τα 3 κλασικά γεύματα, το ξενοδοχείο προσέφερε καθημερινά γύρο χοιρινό σουβλάκι με πατάτες τηγανητες και πίτσα το μεσημέρι, αλλα και έτοιμα σάντουιτς συσκευασμένα, που μπορούσε κανεις να τα πάρει μαζί του σε εκδρομές, ολόκληρη την ημέρα.
Στα αρνητικά του ξενοδοχείου σίγουρα θα βάζαμε τις ώρες των γευμάτων, 7:30-10 πρωινό, 12-2 μεσημεριανό και 6-9 βραδυνο.
Επίσης το wifi που ηταν κυριολεκτικά ανύπαρκτο, όπως ανύπαρκτο σε κάποια σημεία (δωμάτιο) και το σήμα τηλεφώνου.
Ακόμα στα αρνητικά οι παρά πολλοί ξένοι στο ξενοδοχείο, οι οποίοι παραδόξως δεν έκαναν απίστευτη φασαρία, είχαν όμως καθημερινή τακτική τους να πιάνουν ξαπλώστρες στην πισίνα απο τις 7:30πμ!
Ένα ακόμα αρνητικό είναι οτι η κοντινότερη παραλία, η θάλασσα των Αγίων Αποστολών, είναι αρκετά μακριά απο το ξενοδοχείο για να πας με τα πόδια και σαν παραλία έχει πολύ κόσμο και κυριολεκτικά βράζει απο θερμοκρασία.
Τέλος το μεγαλύτερο αρνητικό του ξενοδοχείου ειναι η έλλειψη ανθρωποκεντρισμού και ειδικά απέναντι σε Έλληνες πελάτες. Θα περιμέναμε καλυτερη εξυπηρέτηση σε ένα θέμα που μας προέκυψε. Είχαμε κλείσει διαμονή για 8 νύχτες και τελικά τόσες μείναμε, αλλά στην πορεία υπήρχε το ενδεχόμενο να φύγουμε την έκτη μερα, λόγω έκτακτου γεγονότος, έχοντας ήδη προπληρώσει τις 5 διανυκτερεύσεις. Ενημερώσαμε απο την πρώτη μέρα την υπεύθυνη των κρατήσεων για αυτό το ενδεχόμενο και η απάντηση ηταν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα έπρεπε να πληρώσουμε ακυρωτικά, μιας και το ξενοδοχείο έχανε πελάτες για τις ημέρες της κράτησής μας και ότι αυτό θα το μαθαίναμε τις επόμενες μέρες.
Εντάξει, δεν λέω, ο νόμος τους καλύπτει, αλλά άντε τώρα να κάνεις διακοπές και να θες να χαλαρώσεις, γνωρίζοντας οτι ενδέχεται να πληρώσεις ακυρωτικά! Τι άγχος, ε;
Δεν πειράζει, καλή καρδιά!

Συμβουλή: Αποφύγετε τα δωματια κοντά στις πισίνες, γιατί εχουν απίστευτη φασαρία.
  • Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Nikolas A
Ο/η Sirios-Village-Hotel, Guest Relations Manager του Ξενοδοχείο Σείριος Βίλατζ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Αυγούστου 2015

Αγαπητέ Nikolas A

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για την αναλυτική κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο Ξενοδοχείο μας. Το προσωπικό μας προσφέρει υπηρεσίες για ξέγνοιαστες διακοπές σε όλους τους επισκέπτες μας ανεξαρτήτως προέλευσης. Η πλειοψηφία των επισκεπτών μας είναι Ευρωπαίοι αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα με όλα τα ξενοδοχεία στα Χανιά τα οποία εμφανίζουν υψηλά ποσοστά προτίμησης Ευρωπαίων επισκεπτών σύμφωνα με τα στοιχεία των ταξιδιωτικών ιστοσελίδων. Όσο αφορά το ωράριο των γευμάτων δεν διευκρινίζεται ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το Wi-Fi είναι διαθέσιμο στους κοινόχρηστους χώρους του ξενοδοχείου κατά κύριο λόγο και σε ορισμένα δωμάτια, σίγουρα όμως όχι ανύπαρκτο. Η παραλία του Γλάρου βρίσκεται 350 μέτρα από το ξενοδοχείο 10 λεπτά με τα πόδια και όπως όλες οι όμορφες παραλίες έχει κόσμο. Οι υπόλοιπες παραλίες των αγίων Αποστόλων είναι λίγο πιο μακριά και μπορεί εύκολα να φτάσει κάποιος με τα πόδια. Σχετικά με την κράτηση σας η ¨η κατά πάσα πιθανότητα¨ χρέωση ακυρωτικών ισχύει για όλους τους επισκέπτες (όχι μόνο Έλληνες) και αναγράφεται στην ιστοσελίδα του ξενοδοχείου, ειδικά σε περιόδους χαμηλής διαθεσιμότητας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σίγουρα θα σας χρεώναμε. Προτεραιότητα μας είναι η καλύτερη δυνατή παροχή υπηρεσιών και στόχος μας ικανοποιημένοι και επαναλαμβανόμενοι επισκέπτες. Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε στο μέλλον και να σας προσφέρουμε βελτιωμένες υπηρεσίες και χωρίς άγχος.

Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2015

Μείναμε 5 βράδια (παρέα 2 ζευγαριών στα 30), πολύ καλό φαγητό και ποικιλία που μας κάλυψε απόλυτα, άψογη εξυπηρέτηση από το προσωπικό. Τόσο τα δωμάτια, (μείναμε στα δίκλινα του κτιρίου υποδοχής) όσο και το σύνολο των εγκαταστάσεων μας άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις.

Για εμένα το δυνατό χαρτί του ξενοδοχείου είναι η συμπεριφορά και η ποιότητα εξυπηρέτησης του προσωπικού. Θεωρώ πως τέτοιες μονάδες αποτελούν διαφήμιση για την Κρήτη και την Ελλάδα. Σαφώς και θα το επισκεπτόμουν ξανά.

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, TofeasTasos
Ο/η Sirios-Village-Hotel, Guest Relations Manager του Ξενοδοχείο Σείριος Βίλατζ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Αυγούστου 2015

Αγαπητέ Tofeas Tasos

Σας ευχαριστούμε για το πολύ καλά σας λόγια και το χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας. Η Κρητική φιλοξενία είναι ευρύτερα διαδεδομένη και για μας υποχρέωση να το αποδεικνύουμε. Συγχαρητήρια στο προσωπικό μας, που σας πρόσφερε τις υπηρεσίες και τη φιλοξενία που αρμόζει στους επισκέπτες μας ανεξαρτήτου προέλευσης. Το δυνατό μας χαρτί είναι οι επισκέπτες που έρχονται ξανά στο ξενοδοχείο μας και μας θυμίζουν πως το χαμόγελο και η διάθεση για εξυπηρέτηση δεν κοστίζουν αλλά αξίζουν. Σας στέλνουμε τις θερμότερες ευχές μας από τα Χανιά και ελπίζουμε να έχουμε την τιμή να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2015

Αν δεν υπήρχε ενα μικρό πρόβλημα με το wifi τοτε ολα θα ηταν άριστα σε αυτο το ξενοδοχείο!!! Το προσωπικό ευγενέστατο το δωμάτιο πεντακάθαρο οι πισίνες ικανοποιητικές! Εχεις ολες τς ανέσεις στ ποδια σου!!!

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με φίλους
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, christina290
Ο/η Sirios-Village-Hotel, Guest Relations Manager του Ξενοδοχείο Σείριος Βίλατζ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 19 Αυγούστου 2015

Αγαπητή Christina290

Σας ευχαριστούμε για τη θετική κριτική σας σχετικά με τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η εξυπηρέτηση και η καθαριότητα σας άφησαν ικανοποιημένη, δύο τομείς στους οποίους δίνουμε ιδιαίτερη βαρύτητα. Ο σκοπός των διακοπών είναι ο επισκέπτης να νοιώθει τόσο άνετα όσο στο σπίτι του και αυτό είναι που προσπαθούμε να πετύχουμε με συνεχή προσπάθεια και εξέλιξη. Το Wi-Fi είναι ένας τομέας που μας απασχολεί καθώς το διαδίκτυο είναι πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας ακόμα και στις διακοπές, έτσι από τη νέα καλοκαιρινή περίοδο το ασύρματο δίκτυο μας θα ανακαινιστεί πλήρως παρέχοντας πλήρη κάλυψη σε κάθε δωμάτιο του ξενοδοχείου. Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα και να σας παρέχουμε αυτό που σας έλειπε για άριστες διακοπές.

Η κριτική γράφτηκε 27 Μαΐου 2015

Δυστυχώς αύριο είναι η τελευταία μας μέρα, θα αναχωρήσουμε με βαριά καρδιά. Είμαστε 3 μέρες στο Sirios αλλά μου φαίνεται σαν 3 ώρες να έχουν περάσει, τόσο καλά περνάμε! Όμως να είστε σίγουροι πως θα επιστρέψουμε... Την επόμενη φορά πιστεύω να τα βολέψουμε και να μείνουμε στις σουίτες με την πισίνα. Α να κάνω και μια μικρή παρατήρηση, λίγη μουσική στο χώρο που είναι οι πισίνες.

Συμβουλή: Δοκιμάστε τις σουίτες με την πισίνα.
  • Διαμονή: Μάιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Eudokia D