“Η χειρότερη ταβέρνα που έχω πάει σε όλη μου τη ζωή”
Κριτική για: Αλάτι & Πιπέρι

Αλάτι & Πιπέρι
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 4 άτομα παρέα,ζητάμε από το μενού (το οποίο μας ενημέρωσαν ότι τα μισά πράγμαρα δεν υπήρχαν) 2 μπιφτέκια,1 τηγανιά κοτόπουλο και 1 τηγανιά ανάμεικτη,σαλάτε και ορεκτικά! Αρχίζουν να έρχονται τα πιάτα,η σαλάτα αδιάφορη,η ψητή μελιτζάνα ξαναζεσταμένη σε φούρνο μικροκυμμάτων δεν ξέρω και γω πόσες φορές,το ίδιο και οι πιπεριές φλωρίνης,μας ενημερώνει η σερβιτόρα που δεν ήξερε καν τι υπάρχει στο μαγαζί ότι υπαρχει μόνο ένα μπιφτέκι οπότε αναγκαστηκά το άλλο έγινε χοορινή μπριζόλα! Αρχίζουν να φέρνουν τα κυρίως πιάτα,η "τηγανιά κοτόπουλο" ήταν βραστό κοτόπουλο με λίγο λάδι από πάνω,το ίδιο και η ανάμεικτη τηγανιά,το μπιφτέκι κατεψυγμένο και η μπριζόλα το αποκορύφωμα,ωμή και κατακόκκινη μέσα! Φωνάζουμε τον υπεύθυνο και μας λέει δικαιολογίες του τύπου "μα έτσι ψήνεται η μπριζόλα,και οι ποιο πολύ τι θέλουν με αίμα,και η τηγανιά λέει όντως δεν ηταν τηγανιά αυτο που σας έφερα,έχετε δίκιο,και είχαμε πολύ δουλειά,και το προσώπικό είναι κουρασμένο γι αυτό τα βγάλαν ετσι"! Αυτές ήταν οι δικαιολογίες του υπεύθυνου τπυ καταστήματος που μάλλον είναι και δικό του, "μην ανησυχείται καθόλου είπε,θα σας φέρουμε μια πιατέλα με κρεατικά,μια ακόμα σαλάτα και μια ρετσίνα,αφού λέμε οκ,φέρνουν την ρετσίνα και λέμε και μια coca cola ακόμα η οποία ήρθε μετά από μισή ώρα γιατί δεν είχαν,έφεραν τα κρεατικά που αυτή τη φορά φρόντισαν να τα κάνουν να τρώγονται και ο "υπεύθυνος" λέει και σαλάτα είπα να φέρετε και λέει ο σερβιτόρος δεν έχουμε μαρούλι να κάνουμε άλλη,και απλα λέει φερτε μια χωριάτικη! Αφού "φάγαμε" με μισή καρδια ζητάμε τον λογαριασμό,πληρώνουμε και ΑΠΟΔΕΙΞΗ δεν ήρθε ποτε! Συμπέρασμα! ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΕΚΕΙ,ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΚΕΙ! Υπάρχουν υπέροχα μαγαζιά στην περιοχή,ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ!

1  Ευχαριστούμε, AnestisCh

Η κριτική γράφτηκε 21 Σεπτεμβρίου 2020

Τα ορεκτικά δεν ήρθαν, ούτε τα ποτά , από τις 3 μερίδες πήραμε τις 2 μετά από 1 ώρα. Πάλι καλά άλλοι έφυγαν χωρίς να πάρουν τίποτα.

Ευχαριστούμε, ioannis_thess
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2020
Μετάφραση Google

Αλάτι & Πιπέρι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Περαία, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Αλάτι & Πιπέρι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!