Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2020

Φοβερό μέρος για ξεκούραση.ευγενικοι,φιλόξενοι και εξυπηρετικοί.πεντακαθαρο με πεντανόστιμο σπιτικό πρωινό.λογω των περιστάσεων και του covid 19, τηρούνταν αυστηρά τα μέτρα. μπραβο στον Γιάννη και την οικογένεια του.

Ευχαριστούμε, Giotsitsi
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2020

Θετικές οι εντυπώσεις από το Αρχοντικό Ευήλιον. Πετρόκτιστο, πανέμορφο, με ξύλινη οροφή, παραδοσιακά έπιπλα,και μια απέραντη ηρεμία. Φυσικά η ηρεμία χάθηκε μετά την έλευση μας με 2 αγόρια 5 και 9 ετών. Μείναμε στη σουίτα ΗΩ δυστυχώς μόνο για ένα βράδυ, δίχωρο δωμάτιο με καταπληκτική θέα. Φυσική δροσιά μέσα στο καλοκαίρι.
Το πρωινό σερβίρεται στην αυλή του αρχοντικού,η οποία είναι ψηλά οπότε η θέα είναι απίστευτη. Σπιτικό αλλά πλούσιο και προπάντων πεντανόστημο πρωινό.
Το μόνο μειονέκτημα είναι, αν έχεις πολλές αποσκευές και παιδιά θα πρέπει να τα κουβαλήσεις όλα με τα χέρια στα λιθόστρωτα καλντερίμια του χωριού, από το πάρκινγκ στη μία άκρη ως τον ξενώνα στην άλλη άκρη του χωριού. Βέβαια είχαμε βοήθεια από τον ιδιοκτήτη του ξενώνα και επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε στη Μακρινίτσα και στο Πήλιο.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, Nick_Smith80
Η κριτική έγινε: 21 Φεβρουαρίου 2020

Μείναμε για 4 νύχτες.το δωμάτιο που μείναμε δεν αντιπροσωπευε καθόλου τις φωτογραφίες που είχαμε δει στο Internet. Το δωμάτιο ήταν πολύ μικρό συν ότι είχε ένα εξίσου μικρό παραθυρο που δεν είχε καθόλου θέα! Ίσως τα υπόλοιπα δωμάτια να ήταν διαφορετικά και εμείς τυχαμε στο "κακό". Πάντως δεν θα το ξαναεπιλεγαμε

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Nickitis1
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2019

Πάνω απ' όλα οι αξέχαστες στιγμές του πρωινού! Με την κιθάρα του Γιάννη, τη φωνή της Καλλιόπης και την αυθόρμητη συμμετοχή των επισκεπτών ζήσαμε μοναδικές στιγμές τραγουδώντας και απολαμβάνοντας την εκπληκτική θέα του "μπαλκονιού του Αιγαίου"! Το πόσο γρήγορα ενώνει η μουσική ένα άγνωστο μεταξύ τους και αγουροξυπνημένο γκρουπ ανθρώπων αποτελούμενο από Έλληνες, Γερμανούς, Ολλανδούς και ότι άλλο, το βιώναμε κάθε πρωί. Καφές, χυμοί, γλυκά, πίτες ερχόταν και εξαφανιζόταν αλλά η παρέα δεν το κούναγε αν δεν πήγαινε δώδεκα το μεσημέρι. Φοβερή φιλοξενία σε ένα πανέμορφο αρχοντικό από μια μοναδική οικογένεια.

Συμβουλή για το δωμάτιο: μοναδική θέα, πολύ ήσυχο και φιλικότατο περιβάλλον με άριστο service.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, JanSio
Η κριτική έγινε: 23 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε την Μακρινίτσα διαμένοντας στο Ευήλιον. Οι οικοδεσπότες μας έκαναν να αισθανθούμε άνετα απο την πρώτη στιγμή. Το ξενοδοχείο βρίσκεται στην καλύτερη τοποθεσία του χωριού και διαθέτει απιστευτη πανοραμική θέα. Το δωμάτιο ητσν παραδοσιακό και πολύ άνετο κα7 η θέρμανση λειτουργούσε ασταμάτητα. Το πρωινό καθημερινά ηταν πλούσιο και άφθονο. Συγχαρητήρια στο νεαρό ζευγάρι ιδιοκτητών. Σίγουρα θα το ξαναεπισκευτουμε!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Minas_X32