93 €
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Ένας μικρός παράδεισος
Κριτική για: Melanthi Traditional Hotel
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγ 2022
Εξαιρετική επιλογή! Όλα ήταν υπέροχα! Βρεθήκαμε για λίγο εκεί και ήταν σαν όνειρο. Το δωμάτιο είχε απίστευτη θέα, ήσυχο, πολύ καθαρό! Το πρωινό πλούσιο και πολύ γευστικό! Η αξιολάτρευτη κυρία Κική φρόντισε να μας ενημερώσει για τα μέρη που αξίζει να επισκεφτούμε και κάναμε έτσι μοναδικές διαδρομές σε όλο το Πήλιο. Τα βραδιά μας απολαμβάναμε το κρασάκι μας στην αυλή του ξενώνα κάνοντας όμορφες συζητήσεις με ανθρώπους που γνωρίσαμε εκεί. Υπέροχη φιλοξενία από όλο το προσωπικό! Πρέπει να το επισκέπτεται κανείς τουλάχιστον μια φορά το χρόνο! Θα ξανά επιστρέψουμε κάποτε..
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με φίλους
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Δωμάτιο Ηώ suite
    86 €
  • Trip.com
    88 €
Υπηρεσία δωματίου
Enjoy your morning coffee with some amazing view
204 €
garden
Priceline
Μακρυνίτσα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 24 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτική τοποθεσία, πεντακάθαρο δωμάτιο , εκπληκτική φιλοξενία! Μείναμε μόνο δυο βράδια και μας καθάρισαν κ συμμάζεψαν το δωμάτιο μετά το πρώτο βράδυ!
Το καλύτερο πρωινό που μπορείς να φας σε διακοπές, ομελέτα-παστα φλώρα-μαρμελάδα βανίλια είναι θεϊκά! Ξαναπεινάς το απόγευμα! Η κυρία Κική υπέροχη, σου προτείνει 2 μονοήμερες εκδρομες για να γνωρίσεις το Πήλιο οι οποίες πραγματικά είναι καλύτερες και απο τουριστικό οδηγό! Θα το ξαναεπισκεφτουμε σίγουρα καθώς είχαμε και τον καλύτερο και πιο δροσερό ύπνο μέσα στον καύσωνα του καλοκαιριού!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Φορέστε άνετα παππουτσια γιατί οι δρόμοι σε όλο το Πηλιο είναι πετρόστρωτοι!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, Gwgoulain
Η κριτική έγινε: 20 Μαρτίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Κορυφαία τοποθεσία στο πιο γραφικό χωριό του Πηλίου! Από το δωμάτιο μας είχαμε θέα όλο το Βόλο στο πιάτο... Πολύ όμορφο δωμάτιο με τζάκι που λες και ζεις σε άλλη εποχή (το κτίσμα είναι του 1858 απ'ότι μάθαμε και πλήρως αναπαλαιωμένο)! Ευγενικό προσωπικό και ειδικότερα η ιδιοκτήτρια η κυρία Κική σε κερδίζει αμέσως! Ζεστή και εξυπηρετική σε όλα! Ωραίο πρωινό για όλα τα γούστα! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2022
Ευχαριστούμε, philipposdim
Η κριτική έγινε: 16 Μαρτίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Μπορεί το προγραμματισμένο μας τριήμερο στη Μακρυνίτσα να συνέπεσε με το πρόσφατο κύμα κακοκαιρίας και τα χιόνια, ωστόσο ήταν ένα από τα πιο όμορφα τριήμερα που έχουμε περάσει και σε αυτό σημαντικό ρόλο έπαιξε και η διαμονή μας στο Μελάνθη. Πολύ ευγενικό προσωπικό, ποικίλο και χορταστικό πρωινό, όμορφο και καθαρό δωμάτιο. Βέβαια όλα αυτά τα επισκιάζει η καταπληκτική οικοδέσποινα, η κα Κική, η οποία είναι ένας υπέροχος άνθρωπος, που μας έκανε να νιώσουμε πολύ οικεία από την πρώτη στιγμή, από το κέρασμα που μας πρόσφερε με το που φτάσαμε, μέχρι τις συζητήσεις που κάναμε πίνοντας ένα κρασί μπροστά στο τζάκι.
Α - Π

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2022
Ευχαριστούμε, W2568ZU_
Η κριτική έγινε: 1 Ιανουαρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή φιλοξενία
Εξαιρετικό προσωπικό υπέροχο πρωινό πολύ ωραίο δωμάτιο (δωρυς) ωραία θέα
Η Ιφιγένεια πολύ φιλόξενη κ ευγενική με ωραίες κ ενδιαφέρουσες συζητήσεις δίπλα στο τζάκι σαν να ειμασταν φίλοι από χρόνια
Ευχαριστούμε για όλα
Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, χάρης π
Η κριτική έγινε: 25 Νοεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη τοποθεσία και διαφορετικό σε ύφος το κάθε δωμάτιο. Τέλειο πρωινό με πραγματικά τοπικές και αυθεντικές επιλογές κάθε μέρα. Η κυρία Κική και η ομάδα της σε κάνουν να νιώθεις οικεία σαν να είσαι στο σπίτι σου. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους. Θα επιστρέψουμε σίγουρα και το συνιστούμε ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, CPMarousi