Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 13 Οκτωβρίου 2020

Εξαιρετικό με ένα πολύ ζεστό περιβάλλον. Υπέροχη θέα, πεντακάθαρο, δωμάτια με διαφορετικο και ξεχωριστό ύφος. Ένα πλούσιο πρωινό που καλύπτει όλα τα γούστα. Αυτό βέβαια που θα σας εντυπωσιάσει είναι η φιλοξενία. Η Κική μας...ο άνθρωπος που θα σε κάνει να αισθανθείς σαν το σπίτι σου, θα σε κάνει να αγαπήσεις την Μακρινίτσα σαν να είναι ο τόπος σου. Να θέλεις να πας και να ξαναπάς. Που θα σε κατευθύνει και θα σε καθοδηγήσει σε μέρη που δεν γνωρίζεις, με την ηρεμία της και την αγάπη της γι αυτό που κάνει. Γιατί το σημαντικό είναι να αγαπάς αυτό που κάνεις...
Επιλέξτε το και δεν θα χάσετε!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2020
Ευχαριστούμε, C7504MI_
Η κριτική έγινε: 3 Οκτωβρίου 2020

Η διαμονή στην Μελάνθη ήταν πάρα πολύ καλή. Η τοποθεσία, το πρωινό και η εξυπηρέτηση του προσωπικού ήταν πραγματικά εξαιρετική. Το δωμάτιο που μείναμε ήταν λίγο μικρότερο απο το αναμενόμενο αλλά δεν μπορεί να χαλάσει την συνολική εικόνα του ξενοδοχείου που ήταν πραγματικά εξαιρετική. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2020
Ευχαριστούμε, Bonatsos
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε ξαφνικά μετά από ακύρωση ταξιδιού στις Κυκλάδες και ήταν για μας μια έκπληξη. Τα δωμάτια υπέροχα , ο Παγασητικός στα πόδια μας, το πρωινό σπιτικό και μια ιδιοκτήτρια, η Κική, που φροντίζει για όλα. Στο γυρισμό από τη βόλτα ή τη θάλασσα μας περιμένει με το κέρασμα γλυκό του κουταλιού και ποτάκι. Κάνουμε μαζί τα καλύτερα πλάνα εκδρομών και όταν έχει τα κέφια της μαγειρεύει και μοσχοβολιστό φαΐ από τα ζαρζαβατικά του κήπου της. Υπέροχο και ευγενικό προσωπικό που φροντίζει να είναι πεντακάθαρος ο χώρος. Τους ευχαριστούμε πολύ και ανυπομονούμε να ξανάρθουμε!

2  Ευχαριστούμε, Φιλιώ Σ
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η διαμονή στο αρχοντικό Μελάνθη είναι βγαλμένη από παραμύθι! Είναι σαν να ταξιδεύεις στο χρόνο, έχοντας όλες τις σύγχρονες ανέσεις. Καθαριότητα, ευγενικό προσωπικό και πρωινό με παραδοσιακά εδέσματα, νόστιμα και διαφορετικά κάθε μέρα. Και φυσικά η κα Κική μας, που σε κάνει να αισθάνεσαι κυριολεκτικά σαν στο σπίτι σου, με τη φιλοξενία, τη ζεστασιά και την ανθρωπιά της. Φεύγοντας, αρχίσαμε να σχεδιάζουμε την επόμενη επίσκεψή μας, σε σύντομο χρονικό διάστημα, καθώς είναι ένα μέρος που πιστεύουμε ότι αξίζει να το ζήσεις όλες τις εποχές του χρόνου. Ευχαριστούμε για την υπέροχη φιλοξενία!

Ευχαριστούμε, mina_thanos
Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2020

Η διαμονή μας ήταν εξαιρετική. Πεντακάθαρο δωμάτιο. Φανταστικό πρωινό με μια νέα έκπληξη κάθε μέρα. Φιλικοτατο προσωπικό. Η κυρία Κική η πιο φιλική και εξυπηρετική οικοδέσποινα που έχω γνωρίσει!!! Θα ξαναπάμε!!!

Ευχαριστούμε, ThenaKav