Arhontika Saltis(Μακρυνίτσα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Ξενοδοχείο Αδάμ(Μακρυνίτσα)
Archontiko Evilion(Μακρυνίτσα)
Archontiko Argyro(Μακρυνίτσα)
  • Εστιατόριο
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή τοποθεσία. Ένα από τα κύρια αρνητικά είναι ότι ενώ είχαμε γράψει κάποια σχόλια κατά την κράτηση το ξενοδοχείο παρά το ότι μας έστειλε επιβεβαίωση κράτησης δεν έλαβε καν υπόψιν τα σχόλια με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί πρόβλημα. Επιπλέον πάρα το ότι είχαμε κλείσει δωμάτιο με τζάκι, ξύλα άφησαν μόνο για το ένα από τα τρία βράδια ( κ αυτα βρεγμένα κ δεν άναβαν) κ τις επόμενες ημέρες δεν έφεραν άλλα. Επιπλέον το πρωινό σερβίρονταν σε άλλο κατάλυμα 100 μέτρα από αυτό που μέναμε.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, Dimitrios G
Ο/η tsekevi, Owner του Archontika Karamarlis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ κ. Δημήτρη,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια σας καθώς μέσα από τις κριτικές των πελατών μας βελτιωνόμαστε. Δυστυχώς όμως, έχετε την τάση να αναφέρετε ψεύδη γεγονότα. Κάνατε κράτηση από το online σύστημα κρατήσεων του ξενοδοχείου μας, το οποίο αυτόματα σας επιβεβαίωσε την κράτηση για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες και για συγκεκριμένη τιμή, ήτοι 80€ ανα διανυκτέρευση. Το σύστημα παρέχει την δυνατότητα κάποιων σχολίων (όπως κάποιο έξτρα μαξιλάρι κατά την άφιξη, κάποια προτίμηση κρεβατιού ή ορόφου ή οτιδήποτε δευτερευούσης σημασίας το οποίο είναι πιθανό και να μην ικανοποιηθεί). Εσείς πονηρά σκεπτόμενος γράψατε στα σχόλια ότι επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε δελτίο κοινωνικού τουρισμού. Αυτό το σχόλιο δεν Λήφθηκε υπόψη. Απλά, για την αποκατάσταση της αλήθειας, όλες οι κρατήσεις λαμβάνουν την αντίστοιχη επιβεβαίωση με την συμφωνημένη τιμή, την οποία σας επιβεβαίωσε το σύστημα μας και κληθήκατε να πληρώσετε. Είμαστε πολλά χρόνια επαγγελματίες και οικογενειακή επιχείρηση και είναι κρίμα να προσπαθείτε να σπιλώσετε την φήμη μας και να παραπλανήσετε το κοινό που διαβάζει τις κριτικές. Όσο για τα ξύλα, ανανεώνονται καθημερινά δωρεάν και από ότι θυμόμαστε καίγατε τουλάχιστον τρία ζεμπιλια κάθε μέρα, άρα αν και βρεγμένα μάλλον καλά καιγονταν.
Με εκτίμηση

Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Περασαμε πολυ ομορφα σε ενα πολυ προσεγμενο χωρο με εξαιρετικα ευγενικους ανθρωπους! Το ιδιωτικο παρκινγκ πολυ μεγαλο συν, οπως και το φανταστικο πρωινο. Η θεα απο σχεδον ολους τους χωρους υπεροχη! Στο καλυτερο σημειο της Μακρινιτσας. Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφθουμε!!!!

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασίσαμε να πάμε 3ήμερο στο Πήλιο σε ένα από τα ομορφότερα χωριά του, την Μακρυνίτσα. Τα περισσότερα διαθέσιμα καταλύματα είναι μέσα στο χωριό όπου η κίνηση αυτοκινήτων απαγορεύεται.
Στα αρχοντικά Karamarlis μπορεί κάποιος να έχει πρόσβαση με το αυτ/το του ενώ παράλληλα η πλατεία του χωριού είναι 5' με τα πόδια. Επίςης έχει πάρκινγκ(για λίγα αυτ/τα πάνω κ για περισσότερα λίγο παρακάτω) και η θέα είναι πολύ ωραία.
Οπότε από τοποθεσία το θεωρώ ιδανικό.
Το δωμάτιο (σε μικρή σουίτα στο Boutique) που μείναμε ήταν ωραίο κ σχετικά ευρύχωρο με μπαλκονάκι κ θέα. Δεν ενθουσιάστηκα από την διακόσμηση (για Boutique σε αυτή την τιμή),αλλά συνολικά ήταν ευχάριστο.
Το πρωινό καλό, με καφέ της επιλογής μας και αρκετά ντόπια προϊόντα κ πίτες, έλειπε ο στυμμένος χυμός πορτοκάλι.
Αυτό που μας χάλασε την διάθεση ήταν οτι είχε κανονιστεί γλέντι αρραβώνων το Σάββατο το βράδυ στον χώρο της υποδοχής ακριβώς κάτω από το δωμάτιο μας. Το γλέντι κράτησε μέχρι τη 1, αλλά μας ενόχλησαν πάρα πολύ οι φωνές κ η μουσική. Ήρθαμε για 2 βράδια να χαλαρώσουμε κ νομίζω οτι όφειλε η διευθυνση να μας ενημερώσει (σημειωτέον οτι η κράτηση έγινε 2 μέρες πριν, άρα το γνώριζε για το γλέντι κ το απέκρυψε). Σε παρατήρηση που έγινε ούτε καν ζητήθηκε ένα τυπικό "συγνώμη", αντ´αυτου απόρησε που ενοχληθήκαμε και προσφέρθηκε να μας αλλάξει δωμάτιο στις 23.30 το βράδυ.
Την επόμενη ημέρα το πρωι απουσίαζε, ώστε να μην ακούσει παράπονα από κοντά, αλλά ούτε καν να ρωτήσει τη γνώμη μας για την παραμονή μας.
Θεωρώ οτι αυτή η συμπεριφορά δεν αρμόζει σε υπεύθυνο ξενοδόχο ιδίως για δωμάτια αυτής της κατηγορίας κ στην τιμή των 80€/βράδυ που δώσαμε για ένα ΣΚ του Οκτωβρίου.
Δεν θα ξαναπάμε στον συγκεκριμένο ξενώνα κ το ίδιο θα προτείνω κ σε όσους με ρωτήσουν. Η καλή συμπεριφορά είναι αυτή που μένει θετικά σε κάποιον από τις εκδρομές του κ η διευθυνςη αυτού του ξενοδοχείου δεν την έχει.

Διαμονή: Οκτώβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, alekalexandridis
Ο/η tsekevi, Owner του Archontika Karamarlis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητέ κύριε Αλεξανδρίδη,
σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας άρεσαν οι εγκαταστάσεις και το πρωινό μας. Ως προς το γλέντι στο οποίο αναφέρεστε θα θέλαμε να διευκρινίσουμε ότι επρόκειτο για οικογενειακό τραπέζι 20 ατόμων, χωρίς ορχήστρα και χωρίς DJ. Όντως, αμέσως μόλις παραπονεθήκατε, στις 10.45 προσφέρθηκα να σας αλλάξω δωμάτιο εγώ η ίδια, πλην όμως, δεν δεχτήκατε καθώς όπως μου είπατε η σύζυγός σας κοιμόταν δίπλα σας!!!! Άρα το πρόβλημα δεν ήταν η ώρα. Επίσης, στις 00.15 είχαν ήδη αποχωρήσει όλοι οι πελάτες μας. Φυσικά και σας ζήτησα συγγνώμη και σας είπα ότι λυπάμαι την ίδια στιγμή που τηλεφωνήσατε και έπειτα προσφέρθηκα να σας αλλάξω δωμάτιο και θα ήθελα να εκμεταλλευτώ και την ευκαιρία που μου δίνετε και να σας ζητήσω συγνώμη για ακόμη μία φορά που δεν ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας.
Ως προς την επόμενη ημέρα δεν βλέπω τον λόγο να αποφύγω κάποιον πελάτη μας, για οποιοδήποτε θέμα, ιδίως εσάς που ήμουν παρούσα κατά την ίδια στιγμή που ενοχληθήκατε και προσπάθησα να δώσω λύση στο πρόβλημά σας. Απλά, όπως όλοι οι άνθρωποι, δεν εργάζομαι επί 24ωρου βάσεως. Εξάλλου, υπάλληλός μας σας ρώτησε φυσικά για την διαμονή σας, όπως ρωτάμε όλους, και είχατε την ευκαιρία να εκφράσατε τα ίδια ακριβώς παράπονα που εκφράσατε και σε εμένα και που εκφράζετε και με την κριτική σας.
Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι διέμεναν πελάτες και στο ακριβώς διπλανό σας δωμάτιο αλλά και στο υπόλοιπο ξενοδοχείο και ουδείς διαμαρτυρήθηκε. Λυπούμαστε που δεν είχατε την προσδοκόμενη εμπειρία στο ξενοδοχείο μας και την εμπειρία που απολαμβάνει η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών μας.
Με εκτίμηση
Εύη Καραμαρλή

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μια καταπληκτική διαμονή σε μια εκπληκτική τοποθεσία! Τα δωμάτια υπέροχα! Μοναδικα και πολυτελή! Ζεστοί άνθρωποι και επαγγελματιες. Όσο για το πρωινό γευστικό και πλούσιο. Σίγουρα θα το επισκεφθούμε ξανα με την πρώτη ευκαιρία.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, TM D
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικα δεν έχω λογια! Υπέροχοι χώροι ,εξαιρετικό το δωμάτιο μας με καλόγουστη διακόσμηση και προ πάντων πεντακαθαρο. Το πρωινό απλα τέλειο! Δεν ήθελες να σηκωθεις,τι να πρωτοπω το τζάκι η θεα τα υπέροχα εδέσματα ο φανταστικός καφές! Το πρωσοπικό και οι ιδιοκτήτες ευγενεστατοι φιλόξενοι και επαγγελματιες! Και το σημαντικό ,στο καλυτερο σημείο της Μακρυνίτσας και το μοναδικό με πάρκινγκ.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Κωνσταντινα Γ