Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Είναι πολύ όμορφο να υπάρχουν τέτοιου επιπέδου ξενώνες στην περιοχή μας. Η κυρία Ντορέτα με την οικογένεια της δίνουν τον καλύτερο εαυτόν τους για να περάσουν όσο το δυνατόν καλύτερα οι επισκέπτες τους.

Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, taxiargos
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουνίου 2017

Ο χωρος ειναι ιδανικός για ηρεμία ειτε για ζευγαρια ειτε για οικογένειες ....Τα δωμάτια πολυ μεγαλα καθαρα με ηλιο και ευάερα.Το προσωπικό ηταν τοσο φιλκό και φιλόξενο που τους νοιώσαμε σαν συγγενεις μας ...Η πόλη του Ναυπλίου πολυ κοντα και η θάλασα ακομη πιο κοντά ...Το συστηνω ανεπιφυλακτα και σε πρωτη ευκαιρία θα ξαναπάω

Συμβουλή: Πολυ καλη θεα προσ την θάλασα και το Ναυπλιο.Τα δωματια μεγαλα και πεντακάθαρα διαθετουν και τζάκι.
  • Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Storyteller494037
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαΐου 2017

Ήσυχος και άνετος χώρος!
Φιλόξενοι οικοδεσπότες, άνετο (περαν του δέοντος) δωμάτιο.
Άνετος και φυλασόμενος χώρος parking, καθημερινή καθαριότητα.
Το κρεβάτι μεγάλο και άνετο, ζεστό νερό όλο το 24ωρο.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, χρηστος ξ
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαΐου 2017

Με το που φτασαμε μας υποδεχτηκε ενας σκυλος που γαβγιζε σαν λυσσασμενος. Τα παιδια μας κατατρομαξαν. Πολυ ωραια υποδοχη, δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο ομολογω!! Το δωματιο ειχε σοβαρες ελλειψεις. Στην ντουζιερα ελειπε η κουρτινα,στη κουζινα ενα καλαθακι για τα σκουπιδια δεν υπηρχε. Γενικα η κουζινα δεν ηταν επαρκως εξοπλισμενη (δεν ειχε ουτε 2 φλυτζανια για καφε). Τα ντουλαπια μυριζαν μουχλα. Το ταβανι δεν ηταν σοβατισμενο και για φωτιστικο κρεμοταν ενας γλομπος!! Το παπλωμα γυμνο χωρις παπλωματοθηκη. Ο δε κηπος ηταν ακρως επικινδυνος για τα παιδια. Παντου σκορπια σπασμενα και σκουριασμενα παιχνιδια. Ο κηπος μαλλον ειχε μετατραπει σε αποθηκη με σκουριασμενα επιπλα, τουβλα και σκευη που θα επρεπε να εχουν πεταχτει. Εικονες ασχημες για πελατη που δινει τα λεφτα του για να χαλαρωσει και να περασει ομορφα.

Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, marthapanagiotouni
Απάντηση από τη διεύθυνση:Απάντηση: 5 Μαΐου 2017

Kαλημέρα σας από τον Ξενώνα των Μύλων,
Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και σας υποσχόμαστε ότι θα κάνουμε ότο περνάει απ'το χέρι μας γιά να γίνουμε καλύτεροι.
Παρ'ολ'αυτά θα ήθελα να απαντήσω στά σχόλιά σας γιά την ενημέρωση και των αλλων ενδυνάμει επισκεπτών:
1/ Ο σκύλος στον οποίο αναφέρεστε είναι σαν μέλος της οικογένειάς μας είναι ο Ζήκος μας ,ιδιαίτερα φιλικός με όλους όπως μπορείτε να δείτε και σε όλα τα σχόλια των πελατών.
Οταν ήρθατε γαυγιζε από χαρά γιατί πάντα χαίρεται να βλέπει καινούριο κόσμο και ιδίως παιδάκια.
2/Οταν ήρθατε, σας είχαμε κρατήσει ένα δωμάτιο στον πρώτο όροφο αλλά επειδή δεν θέλατε τα παιδάκια σας να ανεβοκατεβαίνουν σκάλες σας μεταφέραμε ΑΜΕΣΑ σε ένα αντίστοιχο studio τού ισογείου.
3/ η ντουζιέρα δεν εχει κουρτίνα γιατί κατά την γνωμη μας η κουρτίνα είναι κατι που δεν καθαρίζεται καθημερινα ,ως εκ τουτου προτιμούμε να γίνεται απο εμας καθημερινό σκούπισμα και σφουγγάρισμα του δωματίου,όπως θα παρατηρησατε ότι έγινε και στην δική σας περίπτωση
4/Το ταβάνι δεν ειναι σκόπιμα σοβατισμένο γιατ έχει εμφανές μπετό και δοκάρια και παραπέμπει σε κάτι παραδοσιακό.
5/τα παπλωματα δεν ειχαν παπλωματοθήκες γιατι πλένονται καθε φορα που αναχωρει καποιος ενοικος και ερχεται ο επομενος.
6/ο κηπος περιεχει μονο κουνιες και παιχνιδια και δεν ειναι σε καμμια περιπτωση επικυνδυνος για μικρα παιδια.Αν καποια παιδια αλλων ενοικων εφτιαξαν ενα αυτοσχεδιο σπιτακι για να παιξουν αυτο σε καμμια περιπτωση δεν ηταν επικυνδυνο.
7/οσο για το κοστος του δωματιου σας,νομιζουμε πως ηταν αρκετα οικονομικο για μια οικογενεια 4 ατομων σε ενα studio 35 τετραγωνικων μετρων με ΚΑΝΟΝΙΚΑ κρεβατια για ολους ,παιδικο καθισματακι για το μωρο τραπεζαρια,κουζινακι,ψυγειακι,κλιματισμο,θερμανση ,μπαλκονι και κοστος 60 ευρω ανα διανυκτερευση.
8/Τα παιδακια σας νομιζω πως πραγματικα το διασκεδασαν κανοντας κουνια κα τραμπαλα μαζι σας στον κηπο,μαζευοντας χαλικακια στα κουβαδακια τους και παιζοντας με τα παιδια των αλλων ενοικων στον κηπο και στον υπολοιπο προαυλιο χωρο 700 περιπου τετραγωνικων μετρων.Οσο για τον σκυλο μας τον Ζηκο,αποζητουσαν να τον αποχαιρετησουν κατα την αναχωρηση τους
9/τελειωνοντας θα ζητουσα απο ολους οσους εχουν ηδη μεινει στον ξενωνα μας και δεν εχουν καταγραψει την εμπειρια τους εδω να το κανουν ετσι ωστε να υπαρχει ενας αντικειμενικος ,οπως παντα συμβαινει στο trip advisor, μεσος ορος του καταλυματος μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Δεκεμβρίου 2016

Συναρπαστικό μέρος με πολύ καλή εξυπηρέτηση !!! Άνετοι χώροι, πεντακάθαροι,διαθέτει tv, wifi free, καθημερινή καθαριότητα, parking, κουζίνα με πλήρη εξοπλισμό όχι μόνο για πρωινό αλλά και για κανονικά γεύματα. Βρίσκεται πολύ κοντά στο Τολό αλλά και στο Άστρος. ο κήπος ότι πρέπει για μικρά παιδάκια και για παιχνίδι. Η ιδιοκτήτρια η Ντορέτα πολύ γλυκιά και πολύ φιλική μαζί μας ... αλλά ακόμα πιο φιλικός ήταν ο σκυλάκος ο Ζίκος που έπαιζε μαζί μας!! Μας φέρθηκαν εξαιρετικά και μάλιστα μας βοήθησαν να γνωρίσουμε και τα τριγύρω μέρη... Απέχει 10' ακριβώς από το Ναύπλιο! Αξίζει να

Συμβουλή: Πολύ ήσυχα δωμάτια με πολλές ανέσεις
  • Διαμονή: Ιούνιος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, annia1694