“Πεντανόστιμα φαγητά- άψογη εξυπηρέτηση”
Κριτική για: Μαυρος χοιρος

Μαυρος χοιρος
Κλείστε τραπέζι
Περιγραφή: Ο μαυρος χοιρος προσφέρει ένα ταξίδι στην ελληνική γαστρονομία,μέσα από τα πιατα του και τις γεύσεις του σε ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα,η ελληνική δημιουργική κουζίνα στα καλύτερα της βασισμένη στην τοπική παραγωγή λαχανικών και τυριών από τη Μηλο αλλά και επιλεγμένα προϊόντα μικρών παραγωγών από όλη την Ελλάδα δίνουν μια πραγματική εμπειρία σύγχρονου ποιοτικού φαγητού
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο μαύρο χοίρο αφού μας τον είχανε συστήσει και τελικά αποδείχτηκε αντάξιο της φήμης του. Παραγγείλαμε τέσσερα διαφορετικά κυρίως πιάτα τα οποία αποτελούσαν περίτεχνους Συνδυασμούς υλικών και παράλληλα ήταν πεντανόστιμα. Το προσωπικό είναι ευγενέστατο από την υποδοχή μέχρι την κουζίνα. Είναι από τα ελάχιστα εστιατόρια στις Κυκλάδες Όπου δέχτηκαν με χαρα να μας εξυπηρετήσουν και να εκδώσουν τιμολόγιο αφού είχαν ήδη κόψει τις αποδείξεις λιανικής. Για όσους κόβουν τιμολόγιο καταλαβαίνουν Τι σημαίνει αυτό.
Ένα εστιατόριο που αναβαθμίζει το τουρισμό και την ελληνική φιλοξενία

Ευχαριστούμε, 510thanasisk
Ο/η lukos1983, Γενικός Διευθυντής του Μαυρος χοιρος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Σας ευχαριστουμε πολύ,χαιρόμαστε που ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφη αυλή στην Πλάκα. Μικρό μενού αλλά πολύ καλό και νόστιμο. Το κρέας καλό και οι μερίδες μεγάλες με ωραία παρουσίαση. Οι εντυπώσεις πολύ καλές.

Ευχαριστούμε, Sofia K

Σας ευχαριστουμε πολύ,χαιρόμαστε που ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2021

Πήγαμε στο Μαύρο Χοίρο κατά τύχη, καθώς τη μέρα που ήμασταν στην Πλάκα είχε πολύ δυνατό αέρα και ήταν από τα λίγο πιο προστατευμένα μέρη.
Η υποδοχή μας ήταν εγκάρδια και φιλική και γενικά η εξυπηρέτηση ικανοποιητική και με χαμόγελο. Από εκεί και πέρα δεν μείναμε ικανοποιημένοι.
Ο κατάλογος για Ιούλιο ήταν αρκετά μικρός αλλά αυτόν δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα. Πρόβλημα ήταν οι πολύ μικρές (στα όρια του αστείου) μερίδες σε πολύ υψηλές τιμές.
Ένα ορεκτικό, μια σαλάτα, μια coca-cola και ένα κυρίως πάνω από 45 ευρώ?!?
Η σαλάτα ήταν ωραία αλλά ατομική, το ορεκτικό (αυγό με πατάτες και σάλτσα) ήταν πράγματι μόνο ένα αυγό μάτι με λίγη σάλτσα σαν κέτσαπ και λίγες πατάτες σαν τα στικς του Τσακίρη (= σχεδόν 10 ευρώ) και το κυρίως ήταν μερικά μικρά κομμάτια κρέας και λίγες πατάτες φούρνου.
Κρίμα γιατί η ατμόσφαιρα και το στήσιμο του μαγαζιού ήταν όμορφα.

1  Ευχαριστούμε, kstasky

Σας ευχαριστουμε πολύ,το πιάτο με το αυγο έχει 7 παρασκευές…γενικα δεν είμαστε ταβέρνα είμαστε εστιατόριο!!!οι τιμες είναι αναρτημένες στο ιντερνετ όπως και στο κατάλογο που βρίσκεται έξω από το μαγαζί,αν μας θεωρείτε εκτός μπατζετ θα μπορούσατε να κάνετε κάποια οικονομικότερη επιλογή..

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία ατμόσφαιρα αλλά δυστυχώς οριακά κακή εξυπηρέτηση. Η μπριζόλα μαύρου χοίρου σαν μια κοινή μπριζόλα και μάλιστα σκληρή, ενώ η ταλιάτα πολύ καλή.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
2  Ευχαριστούμε, _Z3110WG

Σας ευχαριστουμε πολύ,θα θέλαμε να μας δικαιολογήσετε το απογοητευτική συμπεριφορά…

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασίσαμε να καθίσουμε στο συγκεκριμένο μαγαζί έπειτα από ένα κοκτέιλ στο διπλανό μαγαζί κ αφού είχα διαβάσει εξαιρετικές κριτικές .ωραίο περιβάλλον κ ευγενικό προσωπικό.παραγγειλαμε μια σαλατα χόρτα (βλητα,παντζάρι,κτλ), 2 κυρίως φιλέτο κοτόπουλο με κους κους κ 1 μπύρα.η σαλάτα αντί για βλητα είχε αλμυρίκια,καθόλου άσχημα απλά καλό θα ήταν να μας είχαν ενημερώσει.επισης, για σαλάτα ήταν υπερβολικά ζεστό.επειτα μας φέρνουν τα κυρίως κ δυστυχώς το δικό μου πιάτο έτυχε να έχει μια μακριά τρίχα .ΚΑΚΟ! Μου έφεραν άλλο επειτα από 20 λεπτά....μας ζήτησαν συγνωμη κ ότι δν θα μας το χρεώσουν .λογικό .επίσης ,άγευστο το κοτόπουλο .το έσωζε το κους κους κ τα αρωματικά. Επίσης, ακριβες τιμές για τα πιάτα του .φάγαμε σε πολύ καλύτερα εστιατόρια κατά τη διαμονή μας στη Μήλο που δικαιολογούσαν τις τιμές τους!

1  Ευχαριστούμε, 626alexandrak

Μαυρος χοιρος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλάκα, Μήλος
Πολλώνια, Μήλος

Μαυρος χοιρος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!