StayForLong
Destinia.com
Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2017

Εξυπηρετικό προσωπικό, καθαρό περιβάλλον, καλό φαγητό. Το περιβάλλον της πισίνας μοναδικό, όπως και οι spa συνεδρίες. Εύκολη πρόσβαση. Μαγευτικό τοποθεσία μέσα στο πράσινο. Οικονομικές τιμές, πάω κάθε χρόνο!

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, nikolp66
Ο/η ThermaeP, General Manager του Thermae Platystomou Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητή nikolp66,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα θερμά σας λόγια και για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την εμπειρία σας στο χώρο του ξενοδοχείου μας. Τα σχόλιά σας μας τιμούν ιδιαιτέρως και αποτελούν την καλύτερη μορφή επιβράβευσης για εμάς.
Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε σύντομα κοντά μας ξανά.

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2017

Εντυπωσιακες εγκατάστασεις,πεντακάθαρο με κουζίνα που όμοια της συναντάς μόνο σε 5αστέρα ξενοδοχεία του εξωτερικού.
Οι υπηρεσίες έξοχες και το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα και εννοείται ότι είναι η πρώτη μου επιλογή για απόδραση.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2016
Ευχαριστούμε, aggeliki2017

Αγαπητή aggeliki2017,

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο χώρο του ξενοδοχείου μας, με τους αναγνώστες του Tripadvisor. Τα θετικά σας σχόλια μας τιμούν ιδιαίτερα και αποτελούν την καλύτερη μορφή επιβράβευσης για εμάς.
Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε σύντομα κοντά μας ξανά, καθώς επίσης και να συνεχίσετε να μας προτείνετε με τόσο θερμά λόγια.

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2017

Καλή σχέση ποιότητας και τιμής. Το spa είναι πολύ καλό. Το εστιατόριο το 2016 Ήταν σαφώς βελτιωμένο.Το πρωινό ειναι κατώτερο από ξενοδοχείο τεσσάρων αστέρων. Θα ειθελα λιγότερα αλλα ποιοτικά προϊόντα με έμφαση στα τοπικά

Συμβουλή για το δωμάτιο: Να έχει wifi ποιότητος στο δωμάτιο καθώς και στο σαλόνι
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, M2697WQ_

Αγαπητέ M2697WQ_,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την κριτική σας.
Τα θερμά σας λόγια σχετικά με τις υπηρεσίες που προσφέρονται στο ξενοδοχείο μας και τις βελτιώσεις που έχουν γίνει μας τιμούν ιδιαίτερα. Λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη τα σχόλιά σας σχετικά με το πρωινό, αφού μας βοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι.
Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε ξανά κοντά μας σύντομα.

Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2017

Πολύ καλο ξενοδοχείο καθαρα τα δωμάτιο με ωραίο πρωινο και βραδυνό.
Το κομμάτι του spa Είναι καλό και καθαρό όπως επίσης και το μασαζ είναι καλό.
Λίγο καλύτερες τιμές θα βοηθούσαν να πηγαίναμε πιο συχνά.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2016
Ευχαριστούμε, Kostasbek

Αγαπητέ Kostasbek,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την εμπειρία σας στο Thermae Platystomou.
Χαιρόμαστε πολύ με τα θετικά σας σχόλια σχετικά με τα δωμάτια και τα πακέτα με τις θεραπείες που προσφέρονται στο χώρο του spa μας. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες έτσι ώστε οι επισκέπτες μας να περάσουν στιγμές χαλάρωσης και αναζωογόνησης κοντά μας.
Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά σύντομα.

Θετικά:

Τοποθεσία,
Πολύ ευρύχωρα δωμάτια,
Καλά στρώματα
η ευγένεια και η εξυπηρέτηση από το προσωπικού,
αξιοπρεπές βραδυνό (μπουφές),
θερμά λουτρα,
μεγάλο σαλόνι με τζάκι (πολύ καλό για χειμερινές αποδράσεις),
κοντά από την Αθήνα (2,5 ώρες),
λογικές τιμές στο μπάρ και στις υπηρεσίες σπα.

Αρνητικά:

Έντονη μυρωδιά στο μπάνιο του δωματίου,
η ταπετσαρία στο μπάνιο έχει φουσκώσει,
το μπάνιο δεν έχει θέρμανση,
1 μαξιλάρι κι αυτό λεπτό σαν φύλο τετραδίου
απαράδεκτο πρωϊνό,
χλιαρό νερό στην πισίνα των "θερμών λουτρών",
Επιτρέπεται μόνο 1 επίσκεψη την ημέρα, άνευ χρέωσης, στην πισίνα-σπα.
ΤΡΑΓΙΚΟ WiFi,
σε τριήμερο αργίας το μπαρ του ξενοδοχείου ξέμεινε απο coca cola, μεγάλα μπουκάλια νερού, περιορισμένη ποικιλία σε ποτά (2 μάρκες βότκα και 3 ουίσκι),
ο διευθυντής έκανε παρατηρήσεις στους πελάτες που έπιναν, στο σαλόνι, αλκοόλ ή καφέ, που είχαν πάρει απ' έξω ή είχαν μαζί τους,

Σημειώσεις:

WiFi

Είναι απαράδεκτο και προσβλητικό ένα ξενοδοχείο που θέλει να λέγεται 4αστερο (και χρεώνει 112/βραδιά) να έχει WiFi ΜΟΝΟ στο σαλόνι του και μάλιστα σε ταχύτητες μοντεμ. που ήμασταν 6 άνθρωποι στο σαλόνι δοκιμάσαμε ανοίξουμε την ίδια σελίδα στο ίντερνετ και στους 3 δεν άνοιξε ποτέ!

ΠΡΩΙΝΟ

Είναι επίσης απαράδεκτο και δείγμα κακού μανατζμεντ (είτε από τον ιδιοκτήτη, είτε από τον διευθυντή, είτε και από τους 2) το πρωϊνό ενός, υπενθυμίζω, 4στερου Spa and Resort να έχει τυποποιημένο (και άγευστο) τυρί και ζαμπόν, συμπυκνωμένο ζαχαρούχο «χυμό», νεσκαφε φακελάκια και έναν νερόβραστο γαλλικό και μαρμελάδα για στοκάρισμα τοίχων ενώ οι επιλογές για το ψωμί αρχίζουν με (τυποποιημένο) ψωμί του τόστ και τελειώνουν με παγωμένο ψωμί που στις 08.00 που ξεκινάει το πρωϊνό είναι ακόμα κρύο.

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε μια τοποθεσία που θα μπορούσε να προμηθεύεται φρέσκα υλικά από ντόπιους παραγωγούς ακόμα και πίτες από τοπικούς φούρνους. Μικρότερα ξενοδοχεία, χωρίς να έχουν την αίγλη των 4στερων έχουν κάνει τέτοιες κινήσεις και κερδίζουν.

ΛΟΥΤΡΑ

Είναι απαράδεκτο και προσβλητικό επίσης, να διαφημίζεις θερμά λουτρά και να είναι χλιαρά. Δόθηκε εξήγηση η οποία είχε βάση (και είχε να κάνει με την συνεχή ροή ύδατος από την ιαματική πηγή) αλλά θα έπρεπε να έχει γίνει επένδυση σε σύστημα θέρμανσης ύδατος ικανό να κρατήσει την θερμοκρασία στους βαθμούς που πρέπει (32). Στην πισίνα σπα λοιπόν που προσφέρεται το υδρομασάζ και άλλα συστήματα υδρο-σπα το νερό ήταν στην καλύτερη περίπτωση, χλιαρό. Επίσης η πισίνα σπά, όπως πληροφορηθήκαμε έχει 90% ιαματικό νερό μιας και γίνεται πρόσμιξη με νερό βρύσης (το οποίο το νοιώθει να αναβλύζει κρύο μέσα στην πισίνα). Προφανώς το κρύο νερό είναι το νερό βρύσης μιας και υπάρχει μια καθαυτή ιαματική πισίνα (με 100% ιαματικό νερό και όχι σε αναλογία 90-10 ή 80-20 ) όπου το νερό ήταν στην φυσική του θερμοκρασία (ζεστό δηλαδή).

Συμπέρασμα

Το ξενοδοχείο είναι απλά ΟΚ για μια σύντομη εκδρομή. Μπορεί να φαίνεται ότι προσφέρει αρκετά στην τιμή των 112 ευρώ αλλά αν αναλογιστεί κανείς την ποιότητα όσων προσφέρει τότε η τιμή θα έπρεπε να είναι σαφώς πιο χαμηλή. Καταλαβαίνω τους υπόλοιπους users που έχουν δώσει επιφυλακτικές κριτικές. Το ξενοδοχείο φαίνεται να έχει πάρει μια φθίνουσα πορεία η οποία όμως είναι (ακόμα) εύκολο να αναστραφεί. Εν τέλει θα το πρότεινα σε τιμή κάτω των 100 ευρώ και όχι για περισσότερο από 3 ημέρες.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
2  Ευχαριστούμε, leon h
Ο/η ThermaeP, General Manager του Thermae Platystomou Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητέ leon h,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την εμπειρία σας στο χώρο του ξενοδοχείου μας.
Λυπούμαστε πολύ που οι υπηρεσίες που προσφέρουμε δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες σας. Όσον αφορά τα σχόλιά σας σχετικά με το Wi-Fi, λυπούμαστε ιδιαίτερα για οποιαδήποτε δυσαρέσκεια προκλήθηκε, ωστόσο θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αποτελούσε πρόβλημα του παρόχου, το οποίο και αποκαταστάθηκε ύστερα από άμεση μέριμνα του ξενοδοχείου. Εντύπωση μας προκάλεσαν τα σχόλιά σας σχετικά με το πρωινό και τα δωμάτιά μας, και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι παρατηρήσεις σας λαμβάνονται σοβαρά υπόψη καθώς είναι πολύτιμες για εμάς και μας βοηθούν να βελτιωνόμαστε συνεχώς με στόχο να προσφέρουμε τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες, έτσι ώστε οι επισκέπτες μας να έχουν μια άνετη και χαλαρωτική εμπειρία στο χώρο του ξενοδοχείου μας. Ειδικά σε σχέση με το πρωινό έχουμε ήδη προχωρήσει σε κινήσεις για τη βελτίωσή του.

Όσον αφορά την πισίνα, θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι για ιατρικούς λόγους δεν επιτρέπεται η χρήση της παραπάνω από μία φορά την ημέρα, ενώ είναι σημαντικό να σημειώσουμε ότι το νερό της είναι 100% ιαματικό. Επιπλέον όσον αφορά τη διαφορά της θερμοκρασίας σε σχέση με την πηγή οφείλεται στη διαφορά μεγέθους που οι δύο πισίνες έχουν καθώς και στο γεγονός ότι στη μικρή το νερό αναβλύζει κατευθείαν από την πηγή ενώ στη μεγάλη ακολουθεί συγκεκριμένη διαδρομή κατά την οποία η θερμοκρασία του πέφτει. Γι’ αυτό ακριβώς και υπάρχουν ειδικοί μηχανισμοί που φροντίζουν για τη διατήρησή του στη σωστή θερμοκρασία.
Θα θέλαμε ακόμη να επισημάνουμε ότι οι τιμές του ξενοδοχείου βρίσκονται σε απόλυτη αναλογία με τις υπηρεσίες που προσφέρουμε, αφού το spa του Thermae Platystomou είναι αντάξιο ενός ξενοδοχείου 5*.
Σε κάθε περίπτωση θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Thermae Platystomou. Θα είναι χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας, ώστε να ανατρέψουμε την εικόνα που έχετε σχηματίσει για εμάς και να βιώσετε την πραγματική εμπειρία αναζωογόνησης και χαλάρωσης που προσφέρουμε.