Priceline
Orbitz.com
1.329
1.329
Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Διαμονή σε bungalow εξαιρετικά ήσυχο καθαρό και μεγάλο κοντά στην τεράστια πισίνα και την Θάλασσα . Η καθαριότητα υποδειγματικη. Ότι πρόβλημα και αν παρουσιάστηκε λύθηκε σε 5 λεπτά χωρίς υπερβολή. Το πρωινό και το δείπνο ήταν σε εξαιρετική ποιότητα και ποσότητα. Ο chef εξαιρετικός με ευφάνταστες δημιουργίες και πολύ καλές πρώτες ύλες μας εκανε να νοιώθουμε ότι τρώμε σε ένα πολύ καλό restaurant με μαγευτική θέα την Ύδρα!!!.
Αν έχετε παιδιά θα περάσετε απίθανα. Αν δεν έχετε, προτιμήστε να πάτε στην αρχή ή στο τέλος της περιόδου.

Ευχαριστούμε, Yiannis-Art
Ο/η Barcelo Hydra Beach Resort, Other του Barcelo Hydra Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Ιουλίου 2021

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να μας γράψετε την κριτική σας ,
Σας διαβεβαιώνουμε ότι όλοι εμείς εδώ θα συνεχίσουμε με τον ίδιο ζήλο τις προσπάθειές μας για την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών μας.

Σας εκφράζουμε για άλλη μια φορά την ικανοποίησή μας για το ότι φύγατε από το Ξενοδοχείο μας με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Ελπίζοντας σύντομα να μας ξαναδώσετε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε στο Barcelo Hydra Beach , παραμένουμε πάντοτε στη διάθεσή σας.

Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2021

Όμορφα και καθαρά δωμάτια! Πολύ εξυπηρετικό και ευγενικό προσωπικό !Από τη στιγμή που φτάσαμε μας υποδέχθηκε με χαμόγελο ο Βασίλης, ο οποίος μας μετέφερε στο δωμάτιο! Η παραλία άψογη και το περιβάλλον ήρεμο! Καλό φαγητό!

Ευχαριστούμε, 88elenit
Ο/η Barcelo Hydra Beach Resort, Other του Barcelo Hydra Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιουλίου 2021

Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2021

Το ξενοδοχείο απορώ πως θεωρείται πενταστερο... 3 και πολλά είναι..
Μέτα από επίσκεψη σε σουίτα (λεμε τώρα) μπροστα στη θάλασσα με το αντίστοιχο..κοστος μετά λύπης μας ενημερώθηκαμε ότι δεν λειτουργεί το room service για παροχή φαγητού μόνο σνακ στο δωμάτιο λόγω Covid....(ενημερωτικά οποίο πενταστερο επισκέφθηκα ΕΠΙ Covid τέτοια μπαρούφα δεν άκουσα και τους το είπα)... Επειδή επρόκειτο για ΣΚ είπαμε να το διασκεδάσουμε μιας και η παραλια είναι πολύ ωραία.. (μόνο αυτή). Ο καφές και ότι παραγγελίας σου έρχεται σε πλαστικό, πάλι καραμέλα o Covid. Με όλα αυτά με την οικογένεια που έμενε δίπλα γίναμε μια παρέα και λέγαμε όλα ευτράπελα που συνεχώς συνέχιστηκαν στον μπουφέ...... Αντί να έχουν προσωπικό να σερβίρει όπως Όλα τα πενταστερα, βάζαμε γάντια αλά βάφω μαλλί και αυτόσερβιριζομασταν.... Άσε που δεν είχε μεμομωμενα ατομικά γλυκά αλλά εκοβες πχ από τον κορμό, την πανακοτα, το ζελε..ΚΛΑΜΑ.... Το φαγητό ούτε στο σκύλι μου δε. Αν και είχαμε κλείσει All Inclusive βγήκαμε για φαγητό εκτός μετά από αυτά τα χάλια το Σάββατο.
Οι ανθρώποι με αφορμή των Covid έριξαν τις παροχές προφανως αλλα διατήρησαν τις τιμές.
Εύχομαι ν αλλάξει διεύθυνση και να το δουλέψουν άνθρωποι που ξέρουν τη δουλειά γιατί δεν τ αξίζει τα λεφτά του και είναι κρίμα για την παραλία και μόνο που διαθέτει.
Η ας πάνε να δούνε πως δουλεύουν τα πενταστερα.... ΝΤΡΟΠΉ

2  Ευχαριστούμε, 637demim

Σας ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την κριτική σας για την πρόσφατη εμπειρία των διακοπών σας μαζί μας,
Με ιδιαίτερη προσοχή διαβάσαμε τα σχόλιά σας αναφορικά με τις παροχές και την εξυπηρέτηση στο Barcelo Hydra Beach Resort & Spal και θα θέλαμε να σας διαβιβάσουμε τις ευχαριστίες μας για την τόσο εποικοδομητική κριτική που μας μεταφέρετε. Αυτό μας βοηθά να βελτιωνόμαστε προχωρώντας σε άμεσες και ουσιαστικές διορθωτικές ενέργειες.

Πραγματικά εκφράζουμε τη λύπη μας για το ότι φύγατε από το Ξενοδοχείο μας με δυσάρεστες εντυπώσεις. Σας διαβεβαιώνουμε ότι αν μας δώσετε τη δυνατότητα στο μέλλον θα ανατρέψουμε την αρνητική εικόνα που σχηματίσατε.

Ελπίζοντας σύντομα να μας ξαναδώσετε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε στο Barcelo Hydra Beach Resort & Spa παραμένουμε πάντοτε στη διάθεσή σας.

Mε εκτίμηση

Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Από την στιγμή που φτάσαμε,μας υποθέχτηκε με χαμόγελο η Χριστίνα στην ρεσεψιόν και αφού τελειώσαμε τις διαδικασίες του check in, ο Βασίλης με το αυτοκινητάκι του resort μας πήγε στο κατάλυμά μας, αφού πρώτα μας είχε βρει χώρο στάθμευσης του οχήματός μας!
Επίσης το Ageo Spa του ξενοδοχείου μας επέτρεψε να χαλαρώσουμε μέσα από ένα ωραίο μασαζάκι! Ευχαριστούμε την Στέλλα που μας ενημέρωσε και μας το έκλεισε και την Αντωνία που μας το έκανε. Θα ξαναρθουμε στο resort σίγουρα!!!

Ευχαριστούμε, AthenaKoutsouris
Ο/η Barcelo Hydra Beach Resort, Other του Barcelo Hydra Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Ιουλίου 2021

Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2021

Είναι η 2η φορά που επισκέπτομαι το ξενοδοχείο και οι εντυπώσεις μου παραμένουν οι ίδιες. Πρόκειται για ένα πολύ ωραίο σημείο αλλά οι εγκαταστάσεις είναι παρατημένες και θα έπρεπε να εκμεταλλευτούν την προνομιακή τοποθεσία. Τα δωμάτια είναι όμορφα και πολύ καθαρά όμως μεγάλο μειονέκτημα τα στρώματα, τα οποία κάθε άλλο παρά σε πεντάστερο ξενοδοχείο δεν αντιστοιχούν μιας και είναι σκληρά με αποτέλεσμα να νιώθεις τα ελατήρια. Θεωρώ υπερβολική τη χρέωση των 40 ευρώ για την ιδιωτική παραλία μιας και τα κρεβάτια και οι ξαπλώστρες είναι πανβρώμικα ενώ η ντουζιέρα δε λειτουργεί καν. Το πρωινό και βραδινό (buffet) ικανοποιητικά χωρίς κάτι το ιδιαίτερο ενώ ο χώρος του εστιατορίου είναι πολύ όμορφος. Οι υπόλοιποι χώροι όπως η ταβέρνα ή το bar βγάζουν μια εικόνα εγκατάλειψης. To προσωπικό ειναι πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Η λειτουργία εν μέσω covid υποδειγματική καθώς σε όλους τους κλειστούς χώρους ήταν υποχρεωτική η μάσκα (ειδάλλως σου έκαναν παρατήρηση) ενώ για να σερβιριστείς θα έπρεπε να φοράς γάντια μιας χρήσης. Θεωρώ ότι για τα χρήματα που ζητούν είναι οκ η συνολική εμπειρία, όμως θα μπορούσαν να κάνουν κάποιες επεμβάσεις (με ανάλογη αύξηση κόστους) ώστε το ξενοδοχείο να είναι πιο προσεγμένο και να ανταποκρίνεται στα 5 αστέρια που διαθέτει, γιατί είναι κρίμα μια τόσο ωραία τοποθεσία να μην εκμεταλεύεται στο έπακρο. Δεν θα ξαναπήγαινα μιας και οι 2 φορές είναι αρκετές, αλλά ευχαριστώς να το ξαναπροτιμούσα εάν πληροφορούμουν ότι πραγματοποιήθηκαν διάφορες αλλαγές στους χώρους και σε ορισμένες παροχές.

Ευχαριστούμε, Stefania K

Με ιδιαίτερη προσοχή διαβάσαμε τα σχόλιά σας αναφορικά με τις παροχές και την εξυπηρέτηση στο Barcelo Hydra Beach Resort και θα θέλαμε να σας διαβιβάσουμε τις ευχαριστίες μας για την τόσο εποικοδομητική κριτική που μας μεταφέρατε. Αυτό μας βοηθά να βελτιωνόμαστε προχωρώντας σε άμεσες και ουσιαστικές διορθωτικές ενέργειες. Για άλλη μια φορά, σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τις χρήσιμες επισημάνσεις σας και ελπίζουμε σύντομα να μας ξαναδώσετε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε στο ξενοδοχείο μας. Με εκτίμηση Guest Experience Team