“Καλό.! ”
Κριτική για: Liotrivi Cafe/Gallery

Liotrivi Cafe/Gallery
Περιγραφή: Η ιστορία ξεκινά το 1908, όταν οι πρόγονοί μας δημιουργούν ένα από τα πρώτα ελαιοτριβεία της περιοχής. Οι καρποί της ελιάς έφταναν έως εδώ με δύο τρόπους: από τη στεριά με τη βοήθεια ζώων και από τη θάλασσα με καΐκια. Η λειτουργία παραμένει με τη μορφή αυτή για αρκετά χρόνια. Στο τέλος της δεκαετίας του 1950 εγκαταλείπεται και παραμένει ανενεργό. Τον Αύγουστο του 1996 συλλαμβάνεται η ιδέα από την οικογένεια μας, να μετατραπεί σε καφέ αναπαλαιώνοντας και συντηρώντας όλα τα στοιχεία του. Κάθε παρέμβαση γίνεται με σύνεση και ευθύνη χωρίς να αλλοιωθεί το "μνημείο" του εσωτερικού χώρου. Η 12η Μαΐου τελεί ημερομηνία σταθμός για το "Λιοτρίβι cafe/gallery". Ένα ταξίδι ξεκινά... Ένα ταξίδι με βαριά ιστορία και με υποχρέωση τη συνέχεια της πορείας του σε νέους προορισμούς. Έως σήμερα, ο εσωτερικός χώρος παραμένει ανέγγιχτος, διδάσκοντας σε όλους εμάς την ιστορία των 110 ετών που κουβαλά. Σας καλωσορίζουμε στο χώρο μας.
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο μαγαζί για κρέπα.! Δυστυχώς λόγω ώρας, δεν έκαναν.! Δοκιμάσαμε παγωτό, παρα πολύ ωραίο.! Ήπιαμε κοκτειλ, σχετικά καλά.! Όμορφο μέρος, με υπέροχη Θεα και ήσυχο.!
Θα ήθελα βεβαια να ήταν λίγο πιο καθαρές οι καρέκλες και τα τραπέζια.!

1  Ευχαριστούμε, despoinak195
Ο/η Spiros_Dellaportas, Ιδιοκτήτης του Liotrivi Cafe/Gallery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Αυγούστου 2020

Despoina K, σας ευχαριστούμε για την κριτική σας. Μέσα απο τα δικά σας σχόλια βελτιωνόμαστε και αναβαθμίζουμε τις υπηρεσίας μας. Στο χώρο μας δεν προσφέρουμε κρέπα, δεν υπάρχει στο κατάλογο μας. Ευχόμαστε την επόμενη φορά να καλύψουμε όλες τις επιθυμίες σας. Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια καλοκαιριού,
απο την Διεύθυνση του Liotrivi cafe/gallery.

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2020

Υπέροχη τοποθεσία, καταπληκτικό φαγητό (πολλά συγχαρητήρια στην κουζίνα) άψογη εξυπηρέτηση και λογικές τιμές!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, daily m
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σε μια απ τις ωραιότερες περιοχές της Λευκάδας! Υπέροχα Cocktails, φοβερή κουζίνα!!! Mast be place!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, R6504JL_
Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2019

Τί να πρωτοπείς για το χώρο αυτό. Για την καθαριότητα, για τη γραφηκότητα, για την υπέροχη θέα στο λιμάνι.
Και τί να πείς για την ευγένεια και την φιλοξενία του Σπύρου, του ιδιοκτήτη, και του προσωπικού, ή για την άριστη ποιότητα όλων των προσφερομένων, είτε είναι κρύα πιάτα, είτε κοκτέιλ, είτε καφέδες. Όλα άψογα.Το συστήνω ανεπιφύλακτα, σε όσους επισκεφτούν τα Σύβοτα Λευκάδας.
ΑΝΕΜΕΛΙΑ

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, L9771LP_
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2019

Το καλυτερο μαγαζι της Λευκαδας. Ξεχωριζει απο ολα της περιοχης αλλα και του νησιου. Τελειο περιβαλλον υπεροχος καφες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Dimitris S

Liotrivi Cafe/Gallery: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αθάνι, Απολλώνιοι

Σύβοτα, Λευκάδα

Liotrivi Cafe/Gallery: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!