“Φανταστικό Φαγητό”
Κριτική για: AGALI RESTAURANT ''sivota-perdika''

AGALI RESTAURANT ''sivota-perdika''
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα
Περιγραφή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ!ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ,ΟΣΤΡΑΚΑ ,ΜΑΓΕΙΡΕΥΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΦΤΙΑΧΜΕΝΑ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ,20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη τοποθεσία, υπέροχες γεύσεις, πολύ ευγενικό προσωπικό. Οικογενειακή επιχείρηση. Το καλύτερο μαγαζί στη περιοχή. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, Ειρήνη Σ

Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2018

Σε υπέροχο σημείο με την θάλασσα στα πόδια σου και τις βουκαμβίλιες στα μαλλιά σου . Νοστιμο φαγητό , υπέροχες πίτες , κρεατα ψητά ζουμερα και καλοψημένα , οτι και να πάρεις δεν θα απογοητευτείς . Ευγενικό , φιλικό και γρήγορο σέρβις , μειναμε απολυτα ευχαριστημένοι .

Ευχαριστούμε, FrauLambrini
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2018

Πάρα πολύ καλό φαγητό, ιδιαιτέρως η γαριδομακαρανονάδα...
Ευγενική εξυπηρέτηση! Χαμογελαστά πρόσωπα και υπέροχο, ζεστό περιβάλλον. Η θέα εξαιρετική!

Ευχαριστούμε, Anastasia Gkoum... K
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο είναι σε προνομιακή τοποθεσία, επάνω από την μαγευτική παραλία Αγ. Παρασκευή. Μετά το μπάνιο μας ανεβήκαμε για φαγητό και ήταν η καλύτερη επιλογή.
Όλα τα πιάτα ήταν υπέροχα, αυθεντικές γεύσεις και προσεγμένη ποιότητα.
Must είναι τα μαγειρευτά της ημέρας, πίτες αλλά και τα υπόλοιπα της ώρας.
Σίγουρα θα ξαναγυρίσω!

Ευχαριστούμε, Jordan P
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2018

Τα 3 αστέρια ίσως αδικούν αλλά δεν αξίζει και τα 4.Η κριτική λοιπόν θα είναι καλοπροαίρετη με σκοπό αν υπάρχουν "αυτιά" που ακούν την βελτίωση.Ωραία θέα, σχετικά άνετα τα τραπέζια μεταξύ τους (δεν είναι και πολλά), ικανοποιητικές και λογικές τιμές.Το επισκευθήκαμε 3 φορές.Και τις 3 φορές φάγαμε ψάρι ενώ την τρίτη ο μεγάλος μου γιός θέλησε παιδάκια.Λοιπόν η ποιότητα των πιάτων από ψάρι ήταν εξαιρετική, φρεσκότατα ψάρια και καλοψημένα.Στο κρέας όμως υπήρξε πρόβλημα.Δεν με πείραξε τόσο ότι τα παιδάκια ήταν απαράδεκτα με πάρα πολύ λίπος όσο η αντιμετώπιση της αρχισερβιτόρας η οποία είναι και ιδιοκτήτρια μαζί με τον σύζυγο της.Της έκανα ξεκάθαρο από την αρχή πως αν τα παιδάκια έχουν λίπος να με ενημερώσει ώστε να παραγγείλω για το παιδί κάτι άλλο.Μου απάντησε πως είναι σε 1 πάρα πολύ καλό επίπεδο με πολύ λίγο λίπος και για να είμαι δίκαιος και τίμιος πως αν δεν μου αρέσουν θα μου το αλλάξει.ΛΥΠΑΜΑΙ αλλά κρίνω πως ήταν τρίκ και μάλλον δεν περίμενε να επιστρέψω το απαράδεκτο πιάτο, άλλωστε διέκρινα ψυχρότητα όταν της το είπα.ΟΚ μου το άλλαξε αλλά τι να το κάνω όταν το 10χρόνο κοιτούσε τα υπόλοιπα πίατα και αυτό περίμενε το καινούργιο του πιάτο.Κατηγορώ λοιπόν την ιδιοκτήτρια για έλλειψη ανθρωπογεωγραφίας.Της εξήγησα τι ήθελα αλλά με έκρινε με το δικό της κριτήριο....Την κατηγόρησα ευθέως ότι έχει ευθύνη και μου απήντησε πως ο σύζυγος της μου μετέφερε μύνημα πως την εποχή αυτή τα ζώα έχουν λίπος...ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΥΤΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΑ ΤΙ ΖΗΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ;;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΚΟΥΖΙΝΑ;;

Σε κάποιους μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός και έντονος. Ομως υπάρχει και άλλος λόγος.To service αποτελείται απο 3 κοπέλες.Η μία η ψηλή οκ απλώς τυπική και ικανοποιητική.Η ψυχή πραγματικά του μαγαζιού είναι η άλλη κοπέλα, ταχύτατη, εργατικότατη (μονίμως πέρα δώθε ήταν ενώ έχω την υποψία πως η άλλη η ψηλή μάλλον απολάμβανε προνομιακής μεταχείρισης απο την ιδιοκτησία όσο αφορά το φόρτο εργασίας) ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΤΑΤΗ. ΚΥΡΙΑ,ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ, με επιπεδο, κάτι που έχω συναντήσει σε ακριβά εστιατόρια.

ΕΔΩ έρχεται το 2 παράπονο μου πάλι για την ιδιοκτήτρια..Εχει λοιπόν προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο και ο ιδιοκτήτης που πρέπει να δίνει το καλό παράδειγμα μιλάει στον ενικό στους πελάτες;;; και αφου λεέι ο πελάτης τα καλύτερα για το προσωπικό ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ και τους καλούς τρόπους , πιάνει το μύνημα και αναφέρει πως μιλάει στον ενικό γιατί γίναμε φίλοι;; απο που και ως που;;;Εγω είμαι πελάτης(ευγενικότατος όπως και η σύζυγος, τετραμελής οικογένεια που ερχόμασταν να φάμε κυρίως ψάρι) και αυτή ιδιοκτήτρια εστιατορίου.Ανήκω στην κατηγορία των πελατών που αν είμαι ευχαριστημένος κάπου δεν αλλάζω εύκολα,κάτι που το ανέφερα στην ιδιοκτήτρια στην τρίτη μου επίσκεψη λέγοντας της οτι θα πήγαινα και σε ανταγωνιστική επιχείρηση γιατί εχω διαβάσει και ακούσει καλά λόγια αλλά δεν το έκανα διότι είμαι ευχαριστημένος..Το υφάκι λοιπόν και η συμπεριφορά στα όρια του αγενούς με έσπρωξε τελικά να πάω και αλλού πρός αναζήτηση του καλύτερου..Ποιός έχασε τελικά;;Τροφή για σκέψη..Παρόλα αυτά εγώ θα ξαναεπισκευθώ το συγκεκριμένο εστιατόριο όταν ξαναεπισκευθώ την περιοχή και ελπίζω σε βελτίωση...Ελπίζω να κρατηθεί η ουσία από το μύνημα μου...

1  Ευχαριστούμε, kmark43

AGALI RESTAURANT ''sivota-perdika'': Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πέρδικα, Περιοχή Θεσπρωτίας

Πέρδικα, Περιοχή Θεσπρωτίας
Σύβοτα, Περιοχή Θεσπρωτίας

AGALI RESTAURANT ''sivota-perdika'': Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!