Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ όμορφη τοποθεσία ιδιαίτερα για όσους θέλουν να απολαμβάνουν την θέα.
Τα δωμάτια όμορφα και ευρύχωρα.
Από εκεί κι έπειτα αρχίζουν τα αρνητικά.
Το πρωινό πολύ μέτριο με χυμό που δεν πινοταν και αν δεν ήθελες να φας για πρωινό χωριάτικη σαλάτα, θα έπρεπε να περιμένεις τα κρουασανακια κι οποιος πρόλαβε έφαγε. Δεν υπήρχε τίποτα ζεστό και σκεπασμένο με αποτέλεσμα οι μύγες να κάνουν το πέρασμα τους συνεχως.
Κατά την κράτηση της ημιδιατροφης ενημερωθηκαμε οτι θα έχει καθε μέρα 2 μαγειρευτά φαγητά κάτι το οποίο δεν ίσχυε και για 3 μέρες μας σέρβιραν παστίτσιο και χοιρινό με πατάτες μέχρι να τελειώσει.
Το ξενοδοχείο απέχει τουλάχιστον 500 μέτρα από την παραλία της Αγίας Παρασκευής που πας ΜΟΝΟ με αυτοκίνητο.
Η πισίνα ήταν θολή και μετά την πρώτη μέρα που στα παιδιά εμφανίστηκαν κοκκινιλες δεν την ξαναδοκιμασαμε.
Πετσέτες και σεντόνια μας άλλαξαν στις 3 ημέρες.
Κρίμα γιατί υπάρχουν δυνατότητες αλλά δεν αξιοποιούνται.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, fwfwka
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτήκαμε αρχές Αυγούστου. Το ξενοδοχείο είναι στο καλύτερο σημείο..!Είσαι μέσα σε ολα ...Πολύ κοντά στη πόλη χωρίς να έχεις βαβούρα..και κοντά σε όλες τις παραλίες. Καθημερινή καθαριότητα!Πολύ πλούσιο πρωινό ότι ώρα κι αν πήγαμε.!Θα έλεγα τέλειο αλλά δεν μας ικανοποίησε το φαγητο. Επιλεξαμε να τρώμε αλλού.Το συστήνω και θα ξαναπηγαινα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
2  Ευχαριστούμε, Sherpa694584
Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το ξενοδοχειο τελη Ιουλιου. Συνολικα ηταν μια ευχαριστη εμπειρια. Τα θετικα του ειναι η υπεροχη τοποθεσια με την καταπληκτικη θεα, τα ευρυχωρα δωματια, η πισινα, η καθαριοτητα και η ευγενεια του προσωπικου. Στα αρνητικα το wifi το οποιο ηταν σχεδον ανυπαρκτο και το πρωινο το οποιο ειναι αποδεκτο μεν αλλα υπαρχει μια δυσλειτουργια στις 10 το πρωι οταν πηγαινει ο περισοτερος κοσμος. Τις περισσοτερες φορες λειτουργει ο κανονας "οποιος προλαβει". Γενικα παντως περασαμε ομορφα αν και νομιζω οτι με μικρες βελτιωσεις θα γινοταν πολυ καλυτερο.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
1  Ευχαριστούμε, Stergios T
Η κριτική έγινε: 8 Νοεμβρίου 2017

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου high season που λένε για 9 ημέρες με ημιδιατροφή.Οι εντυπώσεις που μας άφησε είναι ανάμεικτες θα έλεγα.Η τοποθεσία του ξενοδοχείου απλά δεν υπάρχει,για αυτούς που θέλουν να βλεπουν απο ψηλά τα πάντα είναι ότι πρεπει,απο όλα τα δωμάτια του ξενοδοχείου βλέπεις ακριβώς απέναντί σου ενα καταπράσινο νησάκι και παραπέρα Κερκυρα,Παξους,μπορείς να κάθεσαι με τις ώρες και να ρεμβάζεις!Σε στρατηγικό σημείο μιας και είσαι στη μέση των Συβότων κοντά σε όλες τις παραλίες αλλα και στη πόλη.Τα δωμάτια του ξενοδοχείου αρκετά καθαρά, ευρύχωρα,μεγάλο μπανιο, βεράντα ,3 μονά σύν παρκοκρέβατο και κινούμασταν μια χαρα μεσα σε αυτο.Οι χώροι του ξενοδοχείου συμπαθητικοί,η πισίνα εννοείται ήταν οτι έπρεπε για μία απογευματινή βουτιά.Το φαγητό ηταν μετριο προς καλό, στα συν οτι μπορούσες να επιλέξεις απο αρκετά ορεκτικά,μαγειρευτα αλλα και της ώρας.Το προσωπικό φιλότιμο κι ευγενικό,την ώρα του βραδινού χρειαζόταν ενα άτομο ακόμα,οι 2 δεν προλάβαιναν.Τα μείον τώρα,το πρωινό επιεικώς χάλια,πορτοκαλάδα,καφε δεν έπινες για κανένα λόγο τα είδη του πρωινού λίγα και κακής ποιότητας,τα κρουασανάκια όποιος προλάβει!!!Οτι αδειάζει δύσκολα ξαναγεμίζει εκτός αν το πείς στη καλη κυριούλα (σεφ)στη κουζίνα και σε φροντίσει!Μέλισσες πολλές μελισσες!Πρωινό εξω ποτέ μέσα μαντρωμένοι μέσα,καλύτερα κοντά στο μπουφέ να προλάβαίνουμε και τα κρουασάν!Κρίμα για τη θέα!Και τέλος καλοί οι ιδιοκτήτες του ξενοδοχείου και να βοηθήσουν αλλα και να σε πληροφορήσουν σε ότι χρειαστείς αλλα νομίζω οτι στη reception χρειάζεται μια φρεσκάδα κι ενα ομορφο καλοσώρισμα.Τελικό συμπέρασμα για τα χρήματα που δώσαμε(λίγο πάνω απο 100€) εκείνη τη περίοδο για οικογένεια με 2 μικρά παιδιά με ημιδιατροφή όλα καλά!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
4  Ευχαριστούμε, koubaros
Η κριτική έγινε: 13 Οκτωβρίου 2017

Επισκευτηκαμε το ξενοδοχείο πέντε μερες στο τέλος Ιουλίου.Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι με την διαμονή μας .Το δωμάτιο που μείναμε δίκλυνο , μπορουσε να μείνει και τρίτο άτομο γιατί είχε και άλλο ένα κρεβάτι κανονικό, ηταν ισόγειο και βρισκόταν στην 'ακρη του κεντρικού κτιρίου προς το χώρο parking .Η θεση του δωματίου ήταν υπέροχη είχαμε ησυχία και φυσικά όπως αναφέρουν στα σχόλια τους και άλλοι επισκεπτες υ π ε ρ ο χ η θ έ α.Το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό καθημερινά φροντιζαν την καθαριότητά του οι κοπέλες , οι οποίες ηταν πολύ ευγενικές , πρόθυμες και εξυπηρετικές , πολύ σωστες στην δουλειά τους.Η βραδιά κόστιζε 100 ευρώ και συμπεριλάμβανε το πρωινό και ένα γεύμα για δύο άτομα.Η εξυπηρέτηση του κυρίου που μας σέρβιρε άψογη.Ως προς το το φαγητό μπορούσες να επιλέξεις από μαγειρευτό η ψητό της ωρας και ηταν αρκετα νόστιμα και καλομαγειρεμενα . Ως προς το πρωινο αυτο ήταν μέτριο , είχε πολύ λιγα πραγματα και όταν κάποια τελείωναν όπως ψωμι ( βασικό είδος ) αυτό καθυστερούσε τόσο που βαριοσουνα να περιμένεις και εφευγες, επίσης ήταν πολύ λιγα .Οι παραλίες είναι αρκετές στην περιοχή κατα την γνωμη μου οι καλύτερες με άμμο είναι: Μπελα Βράκα ανοργάνωτη αλλα αξιζει να πας και οργανωμενες Ζερη , Ζαβια και Αρίλας .
Οσο για την παραλία της Αγ.Παρασκευης (με πέτρες), που είναι κάτω από το ξενοδοχείο πηγαίνει κανεις μόνο με το αυτοκίνητο.
Γενικά όλη η περιοχή είναι πανεμορφη γιατί ειναι πνιγμενη στο πράσινο.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια προς το πάρκινγκ και εκτος του κεντρικού κτιρίου είναι αρκετά ήσυχα
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, Nίκος Μ