Anastasia L
Τρίκαλα, Ελλάδα

value for money

Κριτική για: Karavostasi Beach Hotel
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 9 Σεπ 2016
Δευτερος χρόνος στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο.Βελτιώθηκε κατα πολύ η κουζίνα τους.Πιο περιποιημένο και νοστιμο φαγητό.Οι χώροι καθαροί και περιποιημένοι και το προσωπικό ευγενέστατο(ξεχωρίσαμε την Άντζελα).Ισως η παιδική χαρά θέλει μία ανανέωση.Wi-fi μόνο στο χώρο της reception και της πισίνας.Στα δωμάτια το σήμα πολύ αδύναμο.Μια καλή επιλογή για τα λεφτά του.
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
5,0 από 5 κύκλουςΚαθαριότητα
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα ύπνου
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
339 €
    159 €
    153 €
0.1 χλμ. από Karavostasi Beach Hotel
Πισίνα
Παραλία Αρίλλας!! Arillas Beach!!
Με πλήρη επιστροφή χρημάτων
      • Agoda.com
      19.8 χλμ. από Karavostasi Beach Hotel
      Πέρδικα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
      Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2016

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο, περιποιημένο, καθαρό και πολύ ωραίες και καλές εγκαταστάσεις (αν υπήρχε η δυνατότητα για θέα στην θάλασσα, θα ήταν ακόμη καλύτερο!!). Επίσης αν τα δωμάτια ήταν λίγο ακόμη μεγαλύτερα, θα ήταν τέλεια. Το μόνο πρόβλημα με τις εγκαταστάσεις ήταν με το μπάνιο που ο χώρος του ντούς ήταν λίγο... μικρός...... (ίσα, ίσα χωράγαμε, οι μεγάλοι). Επίσης και με τις πετσέτες (αρκετά φθαρμένες) που θεωρώ για τα δεδομένα του συγκεκριμένου ξενοδοχειου δεν είναι είναι αποδεκτές.
      Ωραία και τα γεύματα του (πρωινό, μεσημεριανο, βραδινό) αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Φυσιολογικά και χορταστικά!!!!
      Το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε ήταν η έλλειψη ικανοποιητικής επικοινωνίας με ορισμένους (για να μην τους αδικούμε όλους) από το προσωπικό ή ακόμη και από τους υπευθύνους.....
      Αισθανθήκαμε ορισμένες φορές σαν να υπήρχε ένας "στρατιωτικός νόμος"........ Σίγουρα οι κανόνες είναι πάντα απαραίτητοι και είμαι υπέρ αυτού, αλλού με λίγη διάκριση .....
      Επίσης δεν μπορεί το βράδυ να κλείνουν όλα τα φώτα (ενώ κάθεσαι ακόμη στις καρέκλες γυρω από το bar και χαλαρώνεις) και να επικρατεί σχεδόν πλήρη σκοτάδι, με κίνδυνο να πέσει κάποιος στην πισίνα (κυρίως παιδί).

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
      2  Ευχαριστούμε, ΙΩΑΝΝΗΣ Μ
      Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2016

Μείναμε στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο 12 μέρες στο τέλος Ιουλίου.
      Είναι ένας μικρός παράδεισος.
      Περιποιημένοι και καθαροί χώροι.
      Πολύ φιλικοί και εξυπηρετκοί οι ιδιοκτήτες αλλά και ολο το προσωπικό,ειδικά η Αγγελίνα.
      Δροσερό δωμάτιο που έβλεπε στη θάλασσα,η οποία βρίσκεται 150μ περίπου μακριά.
      Η απόσταση από την παραλία δεν είναι μειονέκτημα γιατί υπάρχει ησυχία.
      Η πίσω πλευρά με την πισίνα,τους περιποιημένους κήπους και το δάσος ακριβώς εκεί, δημιουργεί ένα μοναδικό σκηνικό!
      Το wi fi σχεδόν ανύπαρκτο αλλά με σταθερό υπολογιστή πάντα ανοικτό με γρήγορη σύνδεση.
      Ανακαινησμένα μπάνια και τις τουαλέτες.
      Μια πολύ καλή επιλογή αναλογικά με τις τιμές του.
      Νομιζω ότι αποτελεί την καλύτερη επιλογή σε όλη την περιοχή,

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν είναι δυνατόν επιλέξτε δωμάτιο με θέα στη θάλασσα
        • Ποιότητα
      3  Ευχαριστούμε, ARIS S
      Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2016

Είναι ένα ξενοδοχείο πολύ μέτριο, οι ιδιοκτήτες από την πρώτη επαφή μαζί τους μέχρι και την τελευταία μέρα στο ξενοδοχείο έχουν κακή επικοινωνία. Όλα τα υπόλοιπα μέτρια, η θέση του δεν είναι μπροστά στη θάλασσα, έχει 150-200 περπάτημα. Η παραλία να ξέρετε ότι έχει αρκετό κύμα και δεν προσφέρετε για παιδιά γιατί βαθαίνει απότομα. Γενικά δεν σας το προτείνω το ξενοδοχείο αυτό.

4  Ευχαριστούμε, Paris S
      Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2016

Το ξενοδοχείο αυτό μετράει πολλά χρόνια στην υπέροχη παραλία του Καραβοστασιού και έχει ανακαινισθεί από ότι κατάλαβα. Καλή επιλογή για οικογενειακές διακοπές. Τα δωμάτια άνετα, τα μπάνια πρόσφατα ανακαινισμένα και πρωινό με ποικιλία. Για τα άλλα γεύματα δεν έχω άποψη. Στα μείον το ανύπαρκτο Wi Fi, ο θόρυβος από το μπάνιο των δίπλα δωματίων και το μπαλκόνι χωρίς κάποιο διαχωριστικό για να μην νιώθεις λίγο άβολα σε σχέση με τους γείτονες (βέβαια τι μπορεί να γίνει για αυτό τώρα?). Η πισίνα και ο προσεγμένος κήπος τα δυνατά του σημεία.

Ευχαριστούμε, Glyfada1966
      Η κριτική έγινε: 26 Νοεμβρίου 2015

Aπευθύνομαι στον κύριο Αντώνη Σαμαρά που κάνει κριτική στα λεγόμενα μου , αν εγώ έχω κάποια άποψη για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι καθαρά προσωπική και
      δεν σχολιάζω τις εντυπώσεις των υπολοίπων σχολιαστών.
      Καλό θα ήταν λοιπόν ο Κύριος Σαμαράς να κάνει κριτική για το ξενοδοχείο και όχι σε εμένα εκτός και αν εξυπηρετεί άλλο σκοπό.......
      Αν εγώ θέλω να φωτογραφήσω τις πετσέτες η οτιδήποτε άλλο μάλλον είναι δικαίωμα μου , εξάλλου από το προφίλ μου φαίνεται σε αντίθεση με του κυρίου Σαμαρά ότι έχω και περισσότερη εμπειρία σε ξενοδοχειακές μονάδες τόσο του εσωτερικού όσο και του εξωτερικού

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
      10  Ευχαριστούμε, Tasos A