“ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΟ...”
Κριτική για: Ταβέρνα Θάλεια

Ταβέρνα Θάλεια
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2019

Μετά από ενδελεχή διαδικτυακή έρευνα της περιοχής για πληροφορίες, η συγκεκριμένη ταβέρνα ήταν μια από τις επιλογές μας. Καταλήξαμε σε μια από τις βόλτες μας εκεί αλλά οι περιγραφές που είχαμε διαβάσει ήταν αρκετά υπερβολικές σε σχέση με τη πραγματικότητα που ήταν τελικά μετριότερη και αρκετά τσιμπημένη σαν τιμή για τα παρεχόμενα πιάτα.
Δημήτρης + Μαριάννα

Ευχαριστούμε, Dimitris Z

Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2018

Την ημέρα που φτάσαμε έβρεχε καταρρακτωδώς.Μπηκαμε στο μαγαζί το οποίο δεν είχε κόσμο.Φάγαμε μουσακά,μπριζόλα στα κάρβουνα,σαλατούλα,κολοκυθοκεφτεδες.Εξαιρετικό φαγητό στο είδος του,καλομαγειρεμένο και ποιοτικό,οπως το φτιαχνουμε στο σπιτι μας.Οι μεριδες πάρα πολύ τίμιες.Τι να πω για την κυρία Θάλεια!Μιας και δεν υπήρχε άλλος στο μαγαζί και η βροχή δεν μας επέτρεπε να μπούμε ούτε στο αμάξι που ηταν απ έξω,έκατσε στο απέναντι τραπεζάκι και πιάσαμε την κουβέντα.Μας ρώτησε περηφανη αν μας άρεσε ο μουσακάς της,τον οποίο είχε φτιάξει το πρωί σε μικρότερη ποσότητα απο τις προηγούμενες μερες υπολογίζοντας τον κόσμο για να μη μένει και πετιέται γιατι δεν δινει τιποτα δευτερη μερα το ίδιο και το ιμαμ και όλα τα μαγειρευτα.Όλα φρεσκα!Από εκεί και μόνο καταλαβαίνεις ότι αν θες να φας ενα φαί που θα είναι σαν να το χει φτιαξει η μαμα σου πας στην Θάλεια και φευγεις ιακανοποιημενος!

1  Ευχαριστούμε, perlen22
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο φαγητο. Προτιμηστε μαγειρευτα η της ωρας. Οσο για την κυρια θαλεια γλυκυτατος ανθρωπος. Καλο σερβις και ευγενεια. Αξιζει μια επισκεψη!

2  Ευχαριστούμε, alex x
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2018

Μας το σύστησαν και είχαν δίκιο.. τα φαγητά ήταν σπιτικότατα, νόστιμα και καλά μαγειρεμένα (ο μουσακάς άπαιχτος!) η κα Θάλεια φιλόξενη, ευγενική, με αγάπη για αυτό που κάνει.. Είναι ανοιχτά και το χειμώνα, αυτό από μόνο του κάτι λέει.. Αν ξαναπεράσουμε από εκεί θα ξαναπάμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
1  Ευχαριστούμε, AnnaOnTravel2013
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχες γεύσεις, φιλικό προσωπικό, φρέσκα φαγητά και σε πολύ καλές τιμές.Μια πρόταση για παρέες και οικογένειες

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2018
1  Ευχαριστούμε, 688giannist

Ταβέρνα Θάλεια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πέρδικα, Περιοχή Θεσπρωτίας

Ταβέρνα Θάλεια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!