“Ωραίο φαγητό με ντόπιες γεύσεις”
Κριτική για: Ο Πλάτανος

Ο Πλάτανος
Περιγραφή: Σας καλωσορίζουμε στη παραδοσιακή μας ταβέρνα που βρίσκεται στο χωριό Βαυκερή της Λευκάδος,το οποίο απέχει 8 χιλιόμετρα από το περιφερειακό δρόμο του Νυδριού ,5 χιλιόμετρα από το χωριό Καρυά και 21 χιλιόμετρα από τη πόλη της Λευκάδας.Τονίζουμε ότι τα φαγητά μας μαγειρεύονται με αγνά υλικά,φρέσκα λαχανικά παραγωγής μας χωρίς λιπάσματα και φυτοφάρμακα
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απόλυτα ικανοποιημένοι με φυσιολογικές τιμές. Η χωριάτικη σαλάτα ήταν πολύ νόστιμη με δική τους παραγωγή. Το τζατζίκι ίσως ήταν η πρώτη φορά που αυτό που δοκιμάσαμε ήταν καταπληκτικό, αξίζει πολύ. Τα κολοκυθάκια με ενθουσίασαν πολύ. Σίγουρα θα ξαναπάμε.

1  Ευχαριστούμε, mixalisvoug

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2020

Πηγαμε 2 φορες κατα την διάρκεια των διακοπων μας και μειναμε απολυτα ικανοποιημένοι. Σαλατα απο δικα τους προϊόντα καθώς επίσης το τζατζίκι και το κοκκινο κρασι τους, ολα υπέροχα. Κρεατα απο τα γυρω χωριά νοστιμα μαγειρεμενα. Φαγαμε ψητο ψαρονεφρι, φρυγαδελι και στιφαδο. Το ενα καλύτερο απο το αλλο. Μπράβο στους ανθρώπους που δουλεύουν εκει.

1  Ευχαριστούμε, 133katerinat
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2019

Περασαμε υπεροχα, φιλικό προσωπικό, ωραίες γεύσεις, ο,τι φαγαμε φρεσκο. Χωριάτικη με υλικά από τον κήπο τους. Εξαιρετικό φιλέτο μοσχαρίσιο και ψαρονέφρι απο ντόπια κρέατα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
2  Ευχαριστούμε, olga k
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό μετά το μπάνιο... Πολύ φιλικό σέρβις, γρήγορη εξυπηρέτηση και όμορφο περιβάλλον σε ένα από τα πιο γραφικά χωριά του νησιού. Ντόπιο κρέας καλοψημένο, νόστιμα και φρέσκα φαγητά. Θα ξαναπάμε σίγουρα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
2  Ευχαριστούμε, matadvisor2019
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όποιος πάει θα ξαναπάει, όπως κάναμε και εμείς. Πολύ προσεγμένη κουζίνα, σίγουρα φρέσκα υλικά. Συνιστάται

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
3  Ευχαριστούμε, giwrgos k

Ο Πλάτανος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βαφκέρι, Λευκάδα

Ο Πλάτανος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!