Ανοικτά σήμερα: 10:30 π.μ. - 8:30 μ.μ.
Αποθήκευση
Αγάπη και μεράκι

Ευχαριστούμε πολύ για την ξενάγηση, αλλά και την επικοικοδομιτικη συζήτηση που είχαμε! Ελπίζουμε... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 8 Δεκεμβρίου 2022
V5821PD_
μέσω κινητής συσκευής
Εξαιρετικό

Εξυπηρετικό προσωπικό, μοναδικά προϊόντα. Εάν βρεθείτε το νησί, σας προτείνω ανεπιφύλακτα να... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2022
nickchatzi_
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 13 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αξίζει να επισκεφτείτε αυτό το χώρο! Δεν θα ξέρετε τι να προτοδιαλέξτε! Για όλα τα βαλάντια κ σε δίαφορα μεγέθη, αναμνηστικά κ είδη μοναδικής ομορφιάς κ ποιότητας!
Η υπέροχη κυρία Μυρσίνη με τα κερασματα της!!!
Σαρ ευχαριστούμε!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, elpidakourtzi
Ο/η OlivewoodHouse, Ιδιοκτήτης του Olive Wood House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου 2019

Αγαπητή Ελπίδα! Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα γλυκά σου λόγια!
Είμαστε πολύ συγκινημένοι που μοιραζόμαστε τις ίδιες αξίες με την οικογένειά σου, και συνεχίζουμε με πολύ μεράκι την παράδοση του χειροποίητου.

Σας αγαπάμε πολύ και ανυπομονούμε να σας ξαναδούμε σύντομα!

Μιχάλης & Μυρσίνη

Η κριτική έγινε: 22 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδικά και χειροποίητα, όλα φτιαγμένα από ξύλο ελιάς! Νιώθεις πραγματικά την φιλοξενία και την ανοιχτή καρδιά της κ. Μυρσίνης!!!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, VagelitsaIgnatis
Ο/η OlivewoodHouse, Ιδιοκτήτης του Olive Wood House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιανουαρίου 2019

Αγαπητοί μας φίλοι,

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη και την κριτική σας για το κατάστημά μας. Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Η κριτική έγινε: 21 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικη εξυπηρετηση
Ευγενικη.
καθως και εργα τεχνης απο το ιερο δενδρο της ελιας που για πολλα χρονια συνεχιζε αλλα και συνεχιζει να ειναι το κεντρικο θεμα της Λεσβου.
Αξιζει να επισκεφτειτε και να παρετε ενα αναμνηστικο απο το νησι

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, agerakel
Ο/η OlivewoodHouse, Ιδιοκτήτης του Olive Wood House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητέ Αργύρη,

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη και την κριτική σας για το κατάστημά μας. Αγαπάμε το ξύλο ελιάς και προσπαθούμε για την καλύτερη δυνατή αξιοποίησή του, ώστε όλοι εσείς οι φίλοι μας να απολαμβάνετε το φυσικό άρωμα και την υφή του.

Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια επιχείρηση μοναδική στο είδος της όχι μόνο στο νησί αλλά και σέ όλη την Ελλάδα. Δυο υπέροχα άτομα έκαναν την ελιά γνωστή σε όλο τον κόσμο
Διάφορα χρηστικά αντικείμενα για την κουζίνα διακοσμητικά σουβενίρ καί πολλά άλλα όλα φτιαγμένα από ξύλο ελιάς
Η ελιά βρήκε τον μάστορα της στα χέρια του Μιχάλη που οτιδήποτε φτιάχνει το φτιάχνει με μεράκι
Η Μυρσίνη έχει αναλάβει να κάνει γνωστά όλα αυτά σέ όλο τον κόσμο και το κάνει πραγματικά με τον καλύτερο τρόπο
Τούς αξίζει συγχαρητήρια για αυτό που προσφέρουν
Να είστε γεροί να συνεχιστε αυτό που κάνετε για πολλά πολλά χρόνια ακόμα

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Nomad464218
Ο/η OlivewoodHouse, Ιδιοκτήτης του Olive Wood House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουλίου 2018

Αγαπητέ Γιώργο,

Σε ευχαριστούμε από καρδιάς για τα όμορφα λόγια σου. Είναι μεγάλη η αγάπη μας για το ξύλο ελιάς και γι' αυτό μας αρέσει να μοιραζόμαστε όλη την εμπειρία με τους φίλους μας, όλους εσάς που μας επισκέπτεστε καθημερινά και μας δίνετε δύναμη να συνεχίζουμε με μεράκι!

Θα χαρούμε να σε ξαναδούμε!

Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2017

Εξαιρετικά έργα τέχνης με "χαρακτήρα" από ξύλο ελιάς σμιλεμένα με αγάπη και μεράκι από το Μιχάλη και τη Μυρσίνη. Ένα εργαστήριο που είναι κόσμημα για τη Λέσβο αλλα και για την Ελλάδα, καθώς οι ξυλόγλυπτες δημιουργίες του, αντιπροσωπεύουν επάξια την ελληνική παράδοση σε ολόκληρο τον κόσμο.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, elenakyriaki
Ο/η OlivewoodHouse, Ιδιοκτήτης του Olive Wood House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια Έλενα! Θα χαρούμε να σε ξαναδούμε σύντομα!