Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Το επισκέφθηκα τον Φεβρουάριο του 2018. Περνούσα από την περιοχή και επειδή σκόπευα να κανονίσω τις καλοκαιρινές διακοπές μου στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είπα να κάνω μια διανυκτέρευση για να το δω. Το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Το ξενοδοχείο βρίσκεται στην παραλία Κατερίνης, σχετικά μακρυά από την Κατερίνη. Είναι μπροστά στην θάλασσα σε ένα πολύ ωραίο κομμάτι με άμμο. Το ξενοδοχείο αποτελείται από πολλά επιμέρους σπίτια στα οποία βρίσκονται τα δωμάτια. Το parking είναι περιορισμένο. Το δωμάτιο είναι κακοδιατηρημένο, σπασμένες πρίζες, χτυπημένα τραπεζάκια- ντουλάπες και γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι ενώ είναι καινούριο δεν διατηρείται όπως πρέπει. Επίσης έχει ένα τζάμι το οποίο "ενώνει" την τουαλέτα/μπάνιο με το υπόλοιπο δωμάτιο του οποίου την χρήση δεν πολυκατάλαβα και είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα το βρουν ενοχλητικό. Το κρεββάτι είναι χαμηλό και σχετικά σκληρό, καμία σχέση με αντίστοιχα κρεβάτια σε άλλα πεντάστερα ξενοδοχεία. Επίσης στα συρτάρια υπήρχαν ψίχουλα από φαγητό (μπισκότα). Η θέα από το δωμάτιο προς την παραλία και την πισίνα είναι εξαιρετική! Η τηλεόραση μικρή (20 ιντσών) και ο κλιματισμός δυνατός. Spa δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω γιατί έπρεπε να φύγω το πρωί αλλά από ότι είδα διαθέτει και πισίνα. Το πρωινό ήταν και αυτό απογοητευτικό. Περιορισμένες γεύσεις, κυρίως bo-frost πιτάκια, αυγά, αλλαντικά, τυριά. Εξαιρετικά κακή εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι όταν πήγε 10 που ήταν και η ώρα που τελείωνε το πρωινό έκλεισαν οι πόρτες της εισόδου στην αίθουσα πρωινού αλλά και τα φώτα στον χώρο! Οι κοινόχρηστοι εξωτερικοί χώροι ήταν όμορφοι! Σε γενικές γραμμές η αίσθηση που μου άφησε το ξενοδοχείο είναι ότι παρότι έχουν επενδυθεί πολλά χρήματα και έχει γίνει μια σοβαρή επενδυτική κίνηση για να διαμορφωθεί μια τουριστική εγκατάσταση η διαχείριση της δεν είναι αυτή που πρέπει και εκεί χάνει πολλά από τα πέντε αστέρια της...

Θετικά
-Πάνω στην παραλία
-Καινούρια εγκατάσταση
-Όμορφοι κοινόχρηστοι χώροι

Αρνητικά
-Κακοδιατηρημένο δωμάτιο
-Καθαριότητα
-Κακό πρωινό (σε καμία περίπτωση πεντάστερου ξενοδοχειου)
-Σχέση τιμής-διαμονής
-Περιορισμένο parking

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, Panos_Koutantzis
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το συγκεκριμενο ξενοδοχειο ειναι ο εχθρος του εαυτου του. Εχει ολες τις προυποθεσεις να ειναι εξαιρετικο και δεν τις εκμεταλλευεται. Πολυ ομορφο εξωτερικα, πανω στη θαλασσα, υπεροχη θεα για ολα τα δωματια χωρις κουραστικες διαδρομες, παρκινγκ κοντα στα δωματια.
ΑΛΛΑ!
Δωματια παλιας εποχης, βρωμικα, με σημαντικες φθορες, η τηλεοραση δε λειτουργουσε, ηχομονωση μηδεν (ακουγαμε ολη τη συζητηση των διπλα!). Κρεβατια σκληρα ενω το παιδι κοιμηθηκε σε καναπε που ειχαν στρωσει. Φτασαμε βραδυ και με βροχη και δεν υπηρχε ανθρωπος να βοηθησει με τις αποσκευες (επρεπε να τις ανεβασουμε με σκαλες σε οροφο).
Το πρωινο ειχε ποικιλια αλλα πολυ κακομαγειρεμενο. Η πορτοκαλαδα ηταν ενα πορτακαλι νερο! Απαραδεκτο οτι στις 10:10 εκλεισαν φωτα και μουσικη στη γεματη αιθουσα για να μας υπονοησουν οτι πρεπει να φυγουμε! Να κλεισουν τον μπουφε, το σεβομαι αλλα οχι και τα φωτα!!
Το ξενοδοχειο ειναι ομορφο αλλα τη φιλοξενια την παρεχουν οι ανθρωποι και οχι οι τοιχοι. Αν δεν ασχοληθουν σοβαρα με την επιχειρηση τους, πετανε επενδυση εκατομμυριων στα σκουπιδια!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, apostoliaxatzaki
Ο/η ΙΩΑΝΝΗΣ Μ, Γενικός Διευθυντής του SENTIDO Mediterranean Village, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητε πελατη

ευχαριστουμε για τα σχολια σας θετικά κ αρνητικα παντα κατα την Προσωπικη σας Αποψη
θεωρουμε ομως δεδομενο οτι ο εκαστοτε πελατης θα πρεπει στην περιπτωση που αντιμετωπιζει καποιο προβλημα που του προκαλει δυσαρεσκεια να επικοινωνει αμεσα με το ξενοδοχειο και εκεινο ειναι σιγουρο πως θα κανει το καλυτερο δυνατον για να τον ικανοποιησει ,οπως επισης θα πρεπει πριν το επιλεξει να ενημερωθει για τις παροχες του αναλόγως εποχής σε συνάρτηση με το αντιτιμο πληρωμης ,τα δωματια του και τις ευκολιες αυτών ή τις ιδιαιτερότητες τους ( π.χ το ξενοδοχείο δεν διαθετει δωματια με 3 κρεβατια ) και το χαρακτηρα τους ωστε να συμφωνεί με την προτίμηση του
Ακολουθειστε την συμβουλή μας κ είμαστε σιγουροι οτι στην επομενη ξενοδοχειακη επιλογη σας θα περάσετε καλύτερα

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπεροχο δωματιο, υπεροχη θεα, τεραστεια ποικιλια στο μπουφε πρωινου και βραδινου.. ωραιες εγκαταστασεις ευρυχωρα στο spa το hamam και η sauna 6 ατομων ( εχω δει πολυ μικροτερα σε ξενοδοχειο 5*) το γυμναστηριο θελει περισσοτερη προσοχη στην καθαριοτητα και στα οργανα.. το προσωπικο ευγενεστατο και εξυπηρετικο.. πραγματικα το συνιστώ ανεπιφυλακτα! Για ενα ονειρικο χαλαρωμα!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ΑΝΤΡΙΑ Α
Ο/η ΙΩΑΝΝΗΣ Μ, Γενικός Διευθυντής του SENTIDO Mediterranean Village, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Φεβρουαρίου 2018

ΑγαπητοΊ μας Φιλοξενούμενοι

Σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τα σχόλια σας κ την εκτίμηση σας στους χώρους και τις υπηρεσίες στην διάρκεια του 3ημέρου που περάσατε κοντά μας
θα ήταν χαρά μας να σας δούμε ξανά

Καλή σας Σαρακοστή

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο το τριήμερο της Καθαρας Δευτέρας. Βρήκαμε υποτίθεται οικονομική προσφορά στα 100 ευρώ την βραδιά μέσω site αν και αποδείχτηκε ότι φιλικό μας ζευγάρι έκλεισε την ίδια τιμή απευθείας με το ξενοδοχείο. Οπότε δεν έκαναν και κάποια ιδιαίτερη προσφορά.
Τα θετικά του το καθαρό και άνετο δωμάτιο, η ωραία θέα και η μεγάλη παραλία για περπάτημα. Επίσης ποικιλία στον βραδυνό μπουφέ και μεγαλη αίθουσα που μας χωρούσε. Το προσωπικό ευγενέστατο και παρόλη τη δουλειά που είχαν πολύ εξυπηρετικοί. Να τονίσω ότι αναφέρομαι στο προσωπικό και όχι στα πιο υπεύθυνα πόστα.
Δυστυχώς τα αρνητικά ήταν περισσότερα. Ο χώρος της πισίνας δεν ήταν αυτό που θα περίμενε κανείς από ένα 5αστερο ξενοδοχείο, μικρή πισίνα και μικρά δωμάτια χαμάμ και σάουνας. Με έξι άτομα ήταν φουλ. Άσε που για να πας έπρεπε να βγεις στο κρύο και να περπατήσεις, με το μπουρνούζι στο χέρι καθώς τα δωμάτια είναι όλα εκτός.
Το πρωινό είχε μεγάλο μπουφέ με ποικιλία αλλά και τις 2 μέρες γινόταν πανικός και δεν βρήκαμε τραπέζι. Την δεύτερη δε μέρα μας έβαλαν να καθίσουμε στον χωρο της καφετέριας και έπρεπε να κάνουμε ολόκληρη διαδρομή για να φάμε. Να μην σχολιάσω την υπεύθυνη τραπεζιών που ήταν αγενεστατη και φουλ ειρωνική. Θα περίμενε κανείς από τέτοιας κλίμακας ξενοδοχείο καλύτερη οργάνωση εν όψει τριημέρου και με τόσο κόσμο.
Πολύ κακό για το τίποτα δηλαδή, το value for money δεν το βρήκαμε...

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, xara_sis
Ο/η ΙΩΑΝΝΗΣ Μ, Γενικός Διευθυντής του SENTIDO Mediterranean Village, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστουμε για τα σχολια σας κ για την επισκεψη σας στους χωρους μας

Σεβαστή επίσης και η προσωπική σας άποψη περί θετικών κ αρνητικών εμπειριών με δεδομένο πάντα οτι ο εκάστοτε πελάτης είναι αναγκαίο να είναι πάντα ενημερωμένος εκ των προτέρων για τον χώρο που σχεδιάζει να επισκεφθεί την στιγμή που , τόσο για τις κτιριακες εγκαταστάσεις υπάρχει διαδικτυακη πληροφόρηση αλλα και το τμημα Υποδοχής κ κρατήσεων στην διάθεση του , ως επίσης και το πληροφορικό υλικό που λαμβάνει κατά την Άφιξη του και το οποίο αναφέρει το εύρος ΩΡΑΡΙΩΝ λειτουργίας των διαθέσιμων χώρων του και σαφώς οφείλει να το διαβάζει , ώστε να κανονίζει τις κινήσεις του αποφεύγοντας συμφορήσεις

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχειο το επισκεπτόμαστε συχνα για να πιουμε καφε κ να φαμε καλοκαιρια κ χειμωνες. Το προσωπικο ειναι παντα ευγενεστατο. Ομως Θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σε ξενοδοχειο που συστηνεται πολλων αστερων να καπνιζουν εντος του χωρου του καφέ-εστιατοριου και να το θεωρουν φυσιολογικο.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, ΜαριαΕιρηνη Π
Ο/η ΙΩΑΝΝΗΣ Μ, Γενικός Διευθυντής του SENTIDO Mediterranean Village, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητοί φιλοξενούμενοι

Εκτιμούμε ιδιαιτέρως το σχόλιο σας

Σας ευχαριστούμε