Η κριτική έγινε: 26 Δεκεμβρίου 2022

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο ξενοδοχειο για τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές μας όλα ήταν πάνω από τις προσδοκίες μας η τοποθεσία μαγευτική πολύ κοντά στο κέντρο αλλά και απομονωμένο όσο χρειάζεται για να χαλαρώσεις οι χώροι του πεντακάθαροι και με πολύ στυλ διαμορφωμένοι το προσωπικό και οι ιδιοκτήτες Σταυρος και Ειρήνη ευγενέστατοι και έτοιμοι να μας εξυπηρετήσουν οποιαδήποτε στιγμή το πρωινό καταπληκτικό ίσως το ωραιότερο που έχω φάει όλα χειροποίητα τίποτα έτοιμο η πισίνα και το spa τέλεια για ώρες χαλαρώσεις παιδότοπος για την απασχολήσει των παιδιών. Κάναμε ρεβεγιόν στο ξενοδοχειο το μενού καταπληκτικό αλλά λίγο τσιμπημένο θα έλεγα 50 ευρώ το άτομο όμως και σε ταβέρνες τις περιοχής που ρωτήσαμε ίδια τιμή μας είπαν όποτε επιλέξαμε το ξενοδοχειο και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το συστήνω ανεπιφύλακτα !!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, F4828YY_
Η κριτική έγινε: 20 Δεκεμβρίου 2022

Το ξενοδοχείο βρίσκετε σε πολύ όμορφη τοποθεσία κοντά στο κέντρο της Βυτίνας. Το δωμάτιο είναι αρκετά περιποιημένο και φαίνεται ότι οι ιδιοκτήτες όταν το φτιάξανε είχαν στο μυαλό τους ένα luxury resort. Αυτό όμως που υπάρχει τώρα είναι ένα απρόσωπο ξενοδοχείο, με μια (!!!!) υπάλληλο όλες τις ώρες και με εμφανή τα σημάδια της αμέλειας. Το πρωινό είναι κάτω του μετρίου (όλα κρύα και άγευστα) εκτός την δεύτερη μέρα που μας το έφτιαξαν ala carte γιατί ήμασταν ένας εκ των δυο επισκεπτών του ξενοδοχείου (το ΣΚ πριν τα Χριστούγεννα) οπότε και ήταν ζεστά αυτά που φάγαμε. Το τζάκι στο δωμάτιο δεν έχει αξεσουάρ τζακιού, η βρύση κουνιέται και το φαγητό του ξενοδοχείου είναι εξωφρενικά ακριβό. Αναφέρω ενδεικτικά 2 club sandwich, 1 coca cola, 1 ποτήρι κρασί και 2 καφέδες.. 60€!! Αν η τιμή του δωματίου ήταν το πολύ στα 100€ μπορεί τα παραπάνω να ήταν σημεία για βελτίωση. Στα 250€ όμως ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ τους πελάτες σας!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, georgiap673
Η κριτική έγινε: 15 Απριλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Να πω και εγω με την σειρά μου μερικά πράγματα για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Το επιλέξαμε ζευγάρι για μια διανυκτέρευση μέσα Μαρτίου 2022.
Μόλις φτάσαμε διαπιστώσαμε σε πόσο όμορφη και γαλήνια τοποθεσία ειναι φτιαγμένο.
Ωστόσο στην υποδοχή ψυχή... Αφού περιμέναμε 2-3 λεπτά εμφανίζεται μια κοπέλα.
Χωρίς πολλά πολλά και με καθόλου ένδειξη χαράς μας υποδέχεται μια κοπέλα.

Μας πηγαίνει κατευθείαν στο δωμάτιο...Υποψιν εχω ζητήσει αναβάθμιση σε δωμάτιο με σοφίτα + 30-40€.
Μας ενοίγει και πραγματικά το δωμάτιο πανέμορφο.
Όπως το κάνουμε μια βόλτα βλέπουμε ενα τραπεζάκι ξύλινο το οποίο ήταν γεμάτο ψίχουλα, εκεί λίγο ξενερώσαμε.
Παίρνουμε τηλέφωνο την ρεσεψιον..ανεβαίνει η ίδια κοπελίτσα και της λέμε οτι βρήκαμε ψίχουλα και οτι το δωμάτιο δεν εχει καθαριστεί. Της ζητάμε να μας φωνάξει μια υπεύθυνη, έρχεται μετά απο 5 λεπτά η υπεύθυνη και μας έλεγε οτι δεν ειναι τίποτα ότι ειναι απο την σοφίτα πριονίσματα.
Ότι να'ναι!
Μας πηγαίνει σε άλλο δωμάτιο το οποίο ήταν οκ.

Το βράδυ επισκεπτόμαστε την πισίνα, το νερό κρύο και σπασμένη η σκάλα (ενα σκαλοπάτι) το λέω στην υπεύθυνη μην σκοτωθεί κανένας και η απάντηση ήταν ενα μιδείαμα στο πρόσωπο της.

Το βράδυ συναντούμε την ιδιοκτήτρια κ.Ειρήνη. Ευγενέστατη και πολύ φιλική, της είπαμε τα θέματα που αντιμετωπίσαμε σε μόλις 1 μέρα και μας είπε οτι η κοπέλα ήταν πρακτικάρια στην reception.
Αυτό το πράγμα δηλαδή να δίνεις 250€ + και το προσωπικό να μην αντάξιο των προσδοκιών ενός "Πεντάστερου" ξενοδοχείου ανεπίτρεπτο.

Το πρωί κατεβαίνουμε για το πρωινό, δεν είχε μπουφέ ήταν A LA Carte. Αφου η σερβιτόρος μας πήρε παραγγελία διαπιστώσαμε ότι η αναμονή ηταν τεράστια. Μετά απο 30 λεπτά ερχόντουσαν τα πράγματα απο άλλο όροφο που προφανώς ήταν η κουζίνα αλλα αυτό δεν ήταν τόσο πρόβλημα.
Το θέμα ήταν ότι ζητήσαμε 2 χυμούς και περιμέναμε 1 ώρα. Αυτό ήταν ξενερώσαμε πάλι...

Φεύγοντας πάμε να πληρώσουμε και φυσικά πάλι λάθος... παραλίγο να χρεωθούμε 2 διανυκτερεύσεις.
Κλείνοντας να πω οτι πρώτη φορά γράφω τόσα πολλά για 1 διαμονή μου. Πραγματικά δεν ήθελα να χαλαστώ
διότι πήγα για να γιορτάσω την γιορτή μου αλλα αυτό που θέλω να τονίσω και να ενημερώσω ειναι ότι το Service αυτό μόνο σε 5στερο ξενοδοχείο δεν ανταποκρίνεται. Σε εγκαταστάσεις πλησιάζει αλλα σε Service με τίποτα!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2022
1  Ευχαριστούμε, TeoKalo
Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο περιβάλλον!! Φιλικό προσωπικό και εξαιρετική κουζίνα!! Ένας προορισμός πολλά υποσχόμενος!!!!Περάσαμε υπέροχα γεμίζοντας τις διάνοιές μας με μαγευτικές εικόνες!!! Οι ιδιοκτήτες πολύ φιλικοί μαζί μας και εξυπηρετικοί. Θα το επισκεφτούμε ξανά σύντομα!!
Σας ευχαριστούμε Σταύρο και Ειρήνη!!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, irini gavriil g
Η κριτική έγινε: 18 Απριλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το συγκεκριμένο κατάλυμα τον Απρίλιο σε περίοδο καραντίνας. Μείναμε σε μία από τις Deluxe Suites. Το δωμάτιο ήταν αρκετά ευρύχωρο, πεντακάθαρο με καλή ποιότητα κατασκευής και διακόσμησης. Κατά τη γνώμη μας θα μπορούσε να διορθωθεί η ανομοιογένεια στα χρώματα και πιο συγκεκριμένα στις αποχρώσεις των επίπλων-στοιχείων του δωματίου καθώς και στα αξεσουάρ του μπάνιου.
Το βράδυ φάγαμε στο εστιατόριο. Ο χώρος ήταν εξαιρετικός! Το φαγητό δεν μας τρέλανε. Όσον αφορά το πρωινό, υπήρχε μενού το οποίο ήταν πλήρες, καθώς περιείχε όλα τα απαραίτητα πιάτα και σε αλμυρό και σε γλυκό. Η αστοχία που παρατηρήσαμε ήταν ότι στο πανκέικ δεν χρησιμοποιήθηκε πραλίνα φουντουκιού αλλά αραιωμένο σιρόπι σοκολάτας.
Η πισίνα καθώς ο περιβάλλον χώρος της ήταν αντάξιος των απαιτήσεων μας αν και θέλαμε να ήταν θερμαινόμενη.
Αξίζει να το επισκεφτείτε!!!

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, x2giannis