“Από τα καλύτερα σουβλάκια που έχω δοκιμάσει”
Κριτική για: Ο Γύρος των Παξών

Ο Γύρος των Παξών
Περιγραφή: Ο “Γύρος των Παξών”, ένα μαγευτικό ταξίδι γεύσεων! Το νέο ψητοπωλείο – οβελιστήριο από μια οικογένεια με παράδοση στο χώρο του φαγητού και της εστίασης είναι γεγονός. Ακριβώς απέναντυ από την εκκλησία της κεντρικής πλατείας του Γαΐου βρίσκεται ο χώρος του ψητοπολείου. Πρόσφατα ανακαινισμένος και με διακόσμηση που δένει αρμονικά το παραδοσιακό νησιώτικο στυλ με το νεότερο, προσφέρει στους πελάτες του άνεση και θέα στο νησάκι του Άι Νικόλα παράλληλα με ένα ευχάριστο και γευστικό γεύμα μέσα από ποικιλία ορεκτικών, σαλάτες και ψητά κρεατικά όπως σουβλάκια, μπριζόλες, παϊδάκια, κεμπάπ και σπιτικά μπιφτέκια από τη μητέρα της ιδιοκτήτριας. Επιπλέον μπορείτε να γευτείτε χειροποίητο γύρο, τα τυλιχτά σουβλάκια με φρέσκια πίτα και τη νοστιμότατη γιαουτλού, όπου είναι συναμα με τον γύρο, μια ακόμα σπεσιαλιτέ του μαγαζιού σπεσιαλιτέ του μαγαζιού. Το προσωπικό και οι ιδιοκτήτες του “Γύρου των Παξών” διαθέτουν πολυετή εμπειρία και τεχνογνωσία στο χώρο της εστίασης και μπορούν να αντεπεξέλθουν με άνεση στις απαιτήσεις σας στα Ελληνικά, στα Ιταλικά και στα Αγγλικά. Επίσης επειδή η επιχείρηση σέβεται τους φίλους με κινητικά προβλήματα, ο χώρος της τουαλέτας διαθέτει και WC για άτομα με ειδικές ανάγκες. Το κατάστημα διαθέτει wifi και φαγητό σε πακέτο και γεύματα για παραλίες καθημερινά 11:00- 02:00.
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2020

Πολύ ωραίος γύρος(χοιρινού, κοτόπουλο)και μεγάλο πιτογυρο, η μερίδα με τα 3καλαμακια που έχει είναι αρκετα μεγάλη.εχει γρήγορο σέρβις.ειναι ελαφρως τσιμπημενες οι τιμές αλλά νομίζω ότι σε όλο το Γάιο πάνω κάτω οι τιμές είναι ίδιες.

Ευχαριστούμε, 685antonism

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας πάρει τηλέφωνα σε συναδέλφους ώστε να μου προτείνουν που να φάμε στους Παξούς, ο γύρος των παξων ήταν ένα από αυτά! Την τριτη μέρα στο νησί το επισκεφθήκαμε και τα πήραμε πακέτο! 4 πίτες με γύρο (12€) , αρκετά νόστιμες και χορταστικές.νομιζω αν έτρωγα και πάλι θα δοκίμαζα κάτι πέρα από τον γύρο οπως σουβλάκι ή μπιφτέκι. Παρόλα αυτά μια καλή επιλογή.

Ευχαριστούμε, mikekiss
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2020

πηρα δυο λαδοπιτες για μενα και την γυναικα μου ευτυχως δεν πηρα τριτη .μικρες και ψαχνεις να βρεις τον γυρο

Ευχαριστούμε, kiriakosk653
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2020

Πολύ κακή εξυπηρέτηση,μαγαζί με 6 συνολικά τραπέζια και υπήρχαν τρεις σερβιτόροι,κόσμος περίμενε όρθιος να εξυπηρετηθεί και δεν υπήρχε άτομο να το κάνει.τελικα καταφέραμε και βρήκαμε μετά από μισή ώρα τραπεζι και δεν είχανε καρέκλα να μας φέρουν. Κατάστημα με 6 τραπέζια και δεν είχανε καρέκλες αν είναι δυνατόν.Δεν έχουν ιδέα από το πως λειτουργεί ένα ψητοπωλείο.
Το φαγητό απλά καλό και οι τιμές σχετικά κανονικές.
Δεν το συνιστώ σε κανέναν απαράδεκτο.

Ευχαριστούμε, thumiosm
Ο/η ElenaV751, Owner του Ο Γύρος των Παξών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Αυγούστου 2020

Κύριε η' Κυρία θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι είμαστε ένα μικρό ψητοπωλείο το οποίο υπό κανονικές συνθήκες αριθμεί έως 40 καθίσματα.Λογω των έκτακτων περιοριστικών μέτρων εξαιτίας covid-19 το κράτος μας άφησε με 13 καρέκλες Αύγουστο μήνα (βάσει τετραγωνικών που νοικιάζουμε δια του 2)νόμος του κράτους .Αν θυμάμαι καλά οι υπεύθυνοι του καταστήματος εξηγούν ακριβώς στον κόσμο που περιμένει για ποιο λόγο δεν έχουν καρέκλες.Δε νομίζω οι υπεύθυνοι να μη θέλουν να δουλέψουν Αυγούστο μήνα Προφανως εσείς ζείτε σε άλλο κόσμο και δεν ενημερώνετε για το τι συμβαίνει γύρω σας.Λυπαμαι πολύ που δεν εξυπηρετηθηκατε όπως εσείς επιθυμείτε και θλίβομαι αφάνταστα για την κριτική σας η οποία για εμένα είναι άδικη γιατί οι ιδιοκτήτες προσπαθούν με νύχια και με δόντια όπως όλοι στο χώρο της εστίασης να κρατήσουν ζωντανή την επιχείρηση σου και να μην απολύσουν ούτε ένα εργαζόμενο.
Ευχαριστούμε πολύ για την έστω και μοναδική που μας τιμήσατε.

Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ένα fast food που φάγαμε δύο φορές κατά την διάρκεια των διακοπών μας. Σαν ποιότητα νόρμαλ,οι τιμές ήταν ακριβές γι αυτά που παρέχει, αλλα για το Γαιο ήταν από τις πιο οικονομικες επιλογές. Ενδεικτικά η πίτα είναι στα 3.5€.Κεντρικη τοποθεσία.

Ευχαριστούμε, 569xarisp

Ο Γύρος των Παξών: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παξοί, Ιόνια Νησιά
Λάκκα, Παξοί

Ο Γύρος των Παξών: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!