Nikos M
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Δυστυχώς επιβεβαιώνει την αρνητική φήμη του

Κριτική για: Skion Palace Beach Hotel
2,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 11 Αυγ 2020μέσω κινητής συσκευής
Επιλέξαμε το ξενοδοχείο καθαρά λόγω της θέσης του σε μια έκτακτη κοινωνική υποχρέωση που έπρεπε να παρευρεθούμε στην περιοχή.
Δυστυχώς επιβεβαιώνει όλα τα προηγούμενα αρνητικά σχόλια των κριτικών με το βασικό του πρόβλημα να βρίσκεται στην καθαριότητα. Τα δωμάτια και οι εγκαταστάσεις μοιάζουν να έχουν εγκαταληφθεί στην τύχη τους, αλλά μάλλον αυτό δεν πτοεί την διοίκηση του ξενοδοχείου.
Το πρωινό και το φαγητό που σερβίρεται ήταν οριακά ικανοποιητικό αλλά σίγουρα με μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Η θάλασσα στα 20 μέτρα ικανοποιητική επισης όταν δεν έχει κύματα. Τέλος, τις τιμές στο pool bar (reception στην ουσία 😉) τις θεωρώ ακριβές για αυτό που προσφέρει.
Σίγουρα δεν το θεωρείς 4-στερο ξενοδοχείο και σίγουρα δεν θα το επιλέγαμε ξανά στο άμεσο μέλλον.
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Ο/η SKION PALACE BEA, Ιδιοκτήτης του Skion Palace Beach Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική
Απάντηση: 13 Απρ 2021
Lipomaste gia tin kritiki sas kai tha thelame na mas epikinonisete gia na prospathisoume na diorthosoume ti gnomi sas
2.7 χλμ. από Skion Palace Beach Hotel
Δωρεάν πάρκινγκ
Executive apartments: Ideal for families, friends as well as couples, these apartments are in the first floor of the building. Spacious and airy with large glass surfaces, these luminous apartments will brighten your day.
  • Priceline
        • Agoda.com
        16.2 χλμ. από Skion Palace Beach Hotel
        Νέα Σκιώνη: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
        Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τι να πρωτοπώ... ακόμη προσπαθώ να ξεπεράσω το σοκ. 3 μέρες εκεί και ούτε μια φορά αλλαγή σε σεντόνια, πετσέτες και φυσικά ενώ μας είπαν θα έρθουν μας άφησαν χωρίς χαρτί υγείας, να τρελαθώ. Τα σεντόνια βρώμικα με αίμα. Τα πατζούρια με το ζόρι δούλευαν... το ψυγείο διακοσμητικό... Και το τηλέφωνο επίσης! Μη μιλήσω για το "και καλά beach bar" που ανήκει στο ξενοδοχείο... σαν ταινία τρόμου ήταν εγκαταλελειμμένο απεριποίητοι οι θάμνοι γύρω γύρω. Γενικώς παρατημένο ξενοδοχείο και αφημένο στην τύχη του... Κρίμα...

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
        4  Ευχαριστούμε, IDarKQueenl
        Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Οι ιδιοκτήτες μάλλον ξεχασαν οτι έχουν ξενοδοχείο! Από που να αρχίσω πρώτα;! Φτάνουμε μας λέει η κοπέλα στη Reception ότι θα μας περιμένει για να μας δώσει το κλειδί μας, ενώ εγώ μάζευα τις βαλίτσες μας, εκείνη πήγε στο beach bar για κουβεντούλα και την έψαχνα...!! Ας αρχίσω με τα του δωματίου! Πρώτον, τα σεντόνια που υπήρχαν για να σκεπαζόμαστε είχαν πάνω τους σημάδια από αίμα πιθανόν γιατί ναι μεν πλυμένα αλλά το αίμα δεν βγαίνει! Δεύτερον, το μικρό ψυγείο που έχουν ειναι μη λειτουργικό, επίσης και η μια πρίζα από τις δύο το ίδιο! Τρίτον, χλιαρό νερό τη δεύτερη ημέρα! Τέταρτον, τη δεύτερη μέρα το απόγευμα υποτίθεται ότι όσο λείπαμε θα άλλαζαν σεντόνια, μαξιλαροθήκες, πετσέτες και χαρτί υγείας, πιθανότατα θα μιλούσαν στο beach bar! Τώρα το πρωί της τρίτης μέρας αναγκάστηκα να πάω εκεί που δίνεται το πρωινό για να ζητήσω χαρτί και τι χαρτί;! Κουζίνας!! Όχι απλώς άθλιο, τρισάθλιο!!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
        3  Ευχαριστούμε, SimosGG
        Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2019

Καθαριότητα δεν έγινε ποτέ!!! Ούτε καν τα σεντόνια. Ακόμη και στο check in (που έγινε με 3 ώρες καθυστέρηση λόγω καθυστέρησης στον καθαρισμό) μόνο αλλάχθηκαν σεντόνια. Οι πετσέτες μύριζαν πριν χρησιμοποιηθούν. Τα συρτάρια είχαν τρίχες! Δεν είχαμε ποτέ ζεστό νερό!!! Πρωινό φτωχό. Προσωπικό ερασιτεχνικό. WIFI σχεδόν ανύπαρκτο. Οι ιδιοκτήτες προσπαθούσαν να καλυφθούν με ψέματα και δικαιολογίες. Το ξενοδοχείο έχει πολλά τεχνικά θέματα (κλειδαριές, σίτες, πρίζες, 2ο κρεβάτι πρόχειρο και με κακό στρώμα κ.α) που φαίνεται να κρατούν καιρό και κανείς να μην ασχολείται.

1  Ευχαριστούμε, tsioulos
        Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2019

Δεν έχω ξαναδεί ποιό βρώμικο ξενοδοχείο οι πετσέτες και τα σεντόνια βρωμούσαν η τουαλέτα έχανε κ μέσα ήταν βρώμικη να σιχαινεσαι να καθίσεις χερούλι στην πόρτα του μπάνιου δεν υπήρχε. Το μόνο θετικό αν μπορώ να το πω έτσι είναι το μέγεθος του δωματίου κατά τα άλλα κάκιστο ξενοδοχείο παρατημένο και βρόμικο

2  Ευχαριστούμε, maria24nat
        Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2019

Αυτή τη στιγμή που συντάσσω την κριτική μου είναι 15 Αυγούστου βράδυ είναι η γιορτή μου έχουμε φύγει κακήν κακώς από το ξενοδοχείο! Το check-in υποτίθεται πως θα ήταν στις 3:00 Μπήκαμε μέσα στο δωμάτιο στις 5:30 Η πετσέτα που πηρα στα χέρια μου είχε αίματα πάνω μάλλον περιόδου... ζητήσαμε Κατευθείαν να μας τις αλλάξουν και δεν ήρθανε καν να πάρουν τις βρώμικες σεντόνια και μαξιλαροθήκες βρώμικα. Ζεστό νερό ποτέ. Τραυματίστηκα λίγο από χαλασμένη ξαπλώστρα στην πισίνα ο μπάρμαν περιποιήθηκε την πληγή μου και μία κυρία Μάλλον η υπεύθυνη του ζήτησε να δει την ξαπλώστρα για τα μάτια του κόσμου. Την επόμενη μέρα ήταν ακόμη χαλασμένη. τα γεύματα άθλια και φτωχά. Μία πισίνα με βάθος 2,70 μέτρα που παίζουν παιδιά χωρίς ναυαγοσώστη. Δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε πάρκινγκ ήταν όλα κλεισμένα και είχαμε το αυτοκίνητό μας έξω από το ξενοδοχείο. Στις παροχές μέσα Αναφέρει ότι έχει και ηχομόνωση κάτι που φυσικά δεν ισχύει καθόλου. Έπιπλα της δεκαετίας του 80 μουχλιασμένη κουρτίνα μπάνιου χαλασμένη βρύση του ζεστού νερού στο νιπτήρα. Έπρεπε να ανέβοκατεβαίνουμε δύο και τρεις φορές για το καθετί μέχρι τελικά σήμερα να έρθει ο υπεύθυνος και να ασχοληθεί ελάχιστα με τα προβλήματα του δωματίου όπου ποτέ μα ποτέ δεν βρήκε και λύση. Το τηλέφωνο του δωματίου Εννοείται ότι δεν λειτουργούσε.. ελάχιστα άτομα προσωπικό που δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στις ανάγκες του ξενοδοχείου, τα παιδιά δουλεύουνε άπειρες ώρες. Αυτά και άλλα πολλά συνέβησαν σε ένα ξενοδοχείο το οποίο έχει το θράσος να αποκαλείται 4στερο!! Το πιο αστείο είναι ότι σε όλες τις κριτικές που διάβασα (Δυστυχώς Αφού πήγα στο ξενοδοχείο)έχουν κάνει Απλά αντιγραφή επικόλληση ένα κειμενο χωρίς να διαβάσουν τις κριτικές δεν τους ενδιαφέρει καν Κλείστε το!!!

2  Ευχαριστούμε, Despoina S