Tripadvisor

“Η καλύτερη Ελληνική ταβέρνα στο Phuket!!”
Κριτική για: The Greek Tavern

The Greek Tavern
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Κρατήσεις, Φαγητό σε πακέτο
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Κρατήσεις, Φαγητό σε πακέτο
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Αν ερθετε διακοπες στο Phuket πρέπει οπωσδηποτε να επισκεφθειτε το εστιατοριο του Μιχαλη και της Μαριας! Απο που να αρχισω , φιλοξενοι , επαγγελματιες ,αγαπουν αυτο που κανουν και σε κανουν να νιωθεις σαν το σπιτι σου.Τα φαγητα ειναι ολα μαγειρεμενα με μερακι , σπιτικο φαγητο , γλυκα πεντανοστιμα , οι ποσοτητες ειναι πολυ καλες σε σχεση με την τοπικη αγορα , το προσωπικο αγαπητο και τιμες λογικες ! Εχω παει ηδη 2 φορες σε μια εβδομαδα εννοειτε πως θα ξαναερθω! Συνεχιστε ετσι παιδια σας ευχομαι τα καλυτερα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Σάββας Χ

Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Μετά από 3 συνεχόμενες χρονιές που ερχόμαστε για διακοπές στο Πουκέτ είπαμε με τη παρέα μας να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό πέρα από αυτά που τρώγαμε καθημερινά. Θα αναρωτηθείτε τι διαφορετικό έχει ένας Έλληνας να φάει σε ελληνική ταβέρνα. Η διαφορά είναι ότι είμαστε μακριά από την Ελλάδα και ο Μιχάλης με τη Μαρία έφεραν τις γεύσεις της Ελλάδας στη Ταϋλάνδη. Φάγαμε μουσακά, ντολμαδάκια, χωριάτικη σαλάτα, πίτες με σουβλάκι, τζατζίκι και το ένα ήταν καλύτερο από το άλλο. Δεν γνωρίζαμε τους ιδιοκτήτες πρίν τους δούμε αλλά είναι έξω καρδιά άνθρωποι καθώς είναι Θεσσαλονικείς. Εμείς Κρητικοί αυτοί Θεσσαλονικείς έξω καρδιά όλοι μας. Θα πάμε ξανά να δοκιμάσουμε τα υπόλοιπα πιάτα και είμαστε σίγουροι ότι δε θα μας απογοητεύσουν. Κάτι άλλο που μας έκανε εντύπωση ήταν ότι με το που μπήκαμε στη ταβέρνα βρισκόταν εκεί 2 Σουηδοί οι οποίοι δραστηριοποιουνται τα τελευταία 14 χρόνια ως μεσίτες εδώ και μόλις έμαθαν ότι είμαστε Έλληνες και ενώ δεν έχουν επισκεφτεί ποτέ την Ελλάδα άρχισαν να μας κερνάνε ούζα. Καλή καρδιά να υπάρχει και γινόμαστε όλοι οι άνθρωποι μια παρέα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, olgasJ5039LC
Η κριτική γράφτηκε 9 Δεκεμβρίου 2019

Περάσαμε τέλεια με τους ιδιοκτήτες πολύ φιλόξενοι και ευγενικοί,φάγαμε υπέροχα,ήπιαμε τσίπουρο που θύμιζε Ελλάδα και το προτείνουμε ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Καλλιοπη Δ
Η κριτική γράφτηκε 19 Νοεμβρίου 2019

Ένα υπέροχο ελληνικό εστιατόριο με τέλειο φαγητό και άριστη εξυπηρέτηση. Το συνιστώ σε οποιονδήποτε επισκέπτη του Πουκέτ

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Dimitri V
Η κριτική γράφτηκε 19 Νοεμβρίου 2019

Ωραιο φαφητο ελληνικο θυμιζει ελλαδα!! Καλοι ανθρωποι και ωραιο περιβαλον!! Περασαμε υπεροχα!θα ξαναπαμε συγουρα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, nancy t

The Greek Tavern: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

The Greek Tavern: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!