Η κριτική έγινε: 25 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο μου το πρότεινε ένας φίλος ,είναι εξαιρετικό σε μια πολύ όμορφη τοποθεσίες, με τη θάλασσα μπροστά .
Στην παραλία και στην πισίνα σου παρέχουν όλες τις ανέσεις ,τα δωμάτια μεγάλα ,πεντακάθαρα και το προσωπικό πρόθυμο να σε εξυπηρετήσει για ότι ζητήσεις,με χαμόγελο και Ευγενία .
Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, TakisM_1966
Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Φτάσαμε στις 14/8.Με μεγάλες προσδοκίες γιατί όπως είχαμε πει στο τηλεφώνημα που προηγήθηκε το κατάλυμα ήταν καινούριο.Ετσι δικαιολογήσαμε και το ότι δεν υπήρχε πουθενά πινακίδα που να μας δείχνει το δρόμο.Το δωμάτιο φωτεινό,τόσο που το μεσημέρι να μην μπορείς να ξεκουραστείς,χωρίς τηλέφωνο για επικοινωνία με το room service και χωρίς τηλεόραση γιατί δεν υπάρχει ακόμη κεντρική σύνδεση.Το χειρότερο όλων;Ακριβώς μπροστά υπάρχει ο αεραγωγός της κουζίνας με αποτέλεσμα όλη μερα να μην μπορούμε να ανοίξουμε τα παράθυρα από τη μυρωδιά.Η παραλία μπροστα ακαταστατη,με τις ξαπλώστρες βρώμικες από τους προηγούμενους χρήστες.Το πρωινό το μοιραζόμαστε με δεκάδες σφήκες.Το πρώτο βράδυ δεν κοιμηθήκαμε από την κίνηση του κεντρικού δρόμου που βρίσκεται ακριβώς πίσω από τα δωμάτια,το δεύτερο ήμασταν απλώς εξαντλημένοι.Η πόρτα του κλειστοφοβικου μικροσκοπικού μπάνιου,όταν ανοίγει χτυπάει πάνω στην λεκάνη της τουαλέτας με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κινηθείς ικανοποιητικά.Στην πρώτη καθαριότητα ξέχασαν να μας ανανεώσουν τα amenities και να μας αφήσουν δεύτερη πετσέτα .Για όλα αυτά πληρώσαμε 330 ευρώ την ημέρα,του χρονου μας είπαν θα έχει 480.Απλα προφανώς φέτος οι άνθρωποι ήθελαν να τα πάρουν όπως και όσο μπορούσαν.,από τα δωμάτια που λειτουργούσαν ,γιατί το μισό κτήριο δεν είναι ακόμη έτοιμο.

1  Ευχαριστούμε, Xionatimou
Ο/η CrystalvillasNsuites, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Crystal Villas & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Οκτωβρίου 2019

Αγαπητή κυρία Άννα Μαρία,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επίσκεψή σας στον χώρο μας.
Όπως και εσείς η ίδια αναφέρατε είμαστε ένα ολοκαίνουργιο κατάλυμα και για αυτό σας ενημερώσαμε τηλεφωνικώς για τις εγκαταστάσεις οι οποίες δεν είναι ακόμη έτοιμες προς χρήση(όπως η τηλεόραση).
Για την φωτεινότητα όμως του δωματίου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, πολύ απλά δεν χρησιμοποιήσατε τις ρολό-κουρτίνες; Οι οποίες προσφέρουν πλήρη συσκότιση.
Όσο για τον αεραγωγό που αναφέρετε ότι βρίσκεται ακριβώς μπροστά και εκπέμπει μυρωδιές, πρέπει να αναφέρουμε πως είναι τελευταίας τεχνολογίας και πολύ προσεκτικά σχεδιασμένος ώστε να ταιριάζει με την αισθητική του καταλύματος μας και να μην εκπέμπει κανένα ρύπο ή μυρωδιά. Και πάλι θα δυσκολευτώ να καταλάβω το πώς γίνεται ενώ σας ενοχλούσαν οι υποτιθέμενες μυρωδιές, να μας κάνατε αίτηση για χρήση της ιδιωτικής πισίνας κάτω από την junior suite σας (η οποία βρίσκεται κοντά στον συγκεκριμένο αεραγωγό), την οποία δεν είχατε δικαίωμα να χρησιμοποιήσετε, άλλα εμείς έχοντας τις καλύτερες διαθέσεις να σας φιλοξενήσουμε, σας την παραχωρήσαμε.
Η παραλία μας είναι πάρα πολύ καθαρή και περιποιημένη και αυτό το επιβεβαιώνουν τα σχόλια τον επισκεπτών μας οι οποίοι μας έχουν αξιολογήσει με πάρα πολύ υψηλές βαθμολογίες σε όλες τις διαδικτυακές πλατφόρμες, το προσωπικό του beach bar εργάζεται πολύ σκληρά για να πετύχει τέτοιες βαθμολογίες. Επομένως δεν χρειάζεται εμείς να πούμε κάτι πάνω στο σχόλιο σας αυτό.
Όσο για τις σφήγκες, λυπούμαστε αλλά δεν μπορούμε να παρέμβουμε στο περιβάλλον.
Αναφορικά με την κίνηση του δρόμου και την φασαρία θα πρέπει να σημειωθεί πως όλα μας τα δωμάτια είναι εξοπλισμένα με θερμό-ηχομονωτικά κουφώματα αλουμινίου τα οποία έχουν διπλά τζάμια και η απόσταση των δωματίων είναι αρκετά μεγάλη από την οδό, επομένως δεν υπάρχει δυνατότητα, να είχατε φασαρία η οποία δεν σας άφηνε να κοιμηθείτε.
Θα συμφωνήσουμε πως δεν έχει τοποθετηθεί "stop" πίσω από την πόρτα του εφτά τετραγωνικών μπάνιου.
Για το τμήμα της καθαριότητας θα απολογηθούμε καθώς όντως παραλείψαμε να σας αφήσουμε την δεύτερη πετσέτα, αυτό όμως επιδιορθώθηκε αμέσως μόλις μας ειδοποιήσατε. Και ίσως η παράλειψη αυτή να έγινε καθώς δεν αφήνατε τις καμαριέρες να κάνουν την δουλειά τους όπως αυτές έκριναν γιατί στην ντουλάπα του δωματίου κρύβατε τον σκύλο σας.
Τέλος, θα ήθελα να σας πω, πως το μήνυμά σας αυτό μου προξένησε μεγάλη έκπληξη καθώς μέχρι και την τελευταία στιγμή κατά την αναχώρησή σας μας διαβεβαιώσατε πως όλα ήταν υπέροχα και πως περάσατε φανταστικά.
Είναι λυπηρό να μας κατακρίνετε τόσο σκληρά (με μη αληθή σχόλια) στην νέα μας αρχή.
Παρ' όλα αυτά σας ευχαριστούμε και πάλι για τον χρόνο και την επίσκεψή σας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Κλάρα Πόπα
Front Office Manager
Crystal villas & suites

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2019

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ο/η CrystalvillasNsuites, Reception Team του Crystal Villas & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου 2019
Μετάφραση Google

Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2019

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ο/η CrystalvillasNsuites, Reception Team του Crystal Villas & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Σεπτεμβρίου 2019
Μετάφραση Google

Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής