“4/8/2020”
Κριτική για: Γίδι

Γίδι
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020

Ο χώρος καλός, αλλά το φαγητό κάτω του μετρίου και τιμές ακριβές που δεν ανταποκρίνονται στη γεύση και την ποιότητα.

Ευχαριστούμε, _M8449IC

Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφος εξωτερικός χώρος και μόνο.. παραγγείλαμε μια σαλάτα με κατσικίσιο τυρί. Το κατσικίσιο τυρί ηταν ενα κουταλάκι του γλυκού στη μέση.. από γεύση αδιάφορη. Μπιφτέκι αδιάφορο και ομό. Αλλα το σημαντικότερο ηταν τα πα’ι’δακια.. παραγγείλαμε αρνίσια δλδ 28€ το κιλό και στο τραπέζι έφτασαν πα’ι’δακια προβατίνας δλδ 18€ το κιλό.. κριμα να μην βγάλω φωτο.. χοντρά σκληρόπετσα με ενα τόνο κρέας επάνω που δεν μασιόταν κ λίπος και μυρωδιά φυσικά Οχι αρνιού.. καθαρά προβατίνα!!. Στην ερωτηση μας μήπως έκανε λάθος ο ψηστης η απάντηση ηταν δεν νομιζω... στο αίτημα μας να ρωτήσει ο σερβιτόρος η αντίδραση ηταν να γίνουμε ανύπαρκτοι για το υπόλοιπο της βραδιάς .... ο σερβιτόρος ούτε στην πληρωμή δεν μας κοίταξε.. φυσικά την προβατίνα την πληρώσαμε διπλή... λυπάμαι αλλα στην Αγία βάρβαρα εχω φάει πολυ καλύτερα και αξιοπρεπέστερα με τα μισά λεφτα! Γίδι θα ειμαι αν θα ξαναπατήσω εκει...

5  Ευχαριστούμε, D2688DUannam
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτες κοπές και ιδιαίτερα κομμάτια! Σωστό ψήσιμο και γευστικότατα!
Οι τιμές φυσιολογικές καθώς μπορεις να φας χοιρινό μπιφτέκι και πατάτα και να πληρώσεις λίγο! Αν θες να φας μοσχάρια παλαιωμένα φίλε Ελληναρά θα πληρώσεις πως να το κάνουμε!!!

Ευχαριστούμε, georgelY1190OJ
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουνίου 2020

Το μαγαζί είναι καθαρό, το προσωπικό ευγενικό. Τα κρέατα που παραγγείλαμε ήταν ψημένα όπως έπρεπε(πολύ καλό το iberico), λογικές τιμές, εξαιρετική νησιώτικη μπίρα (Κατσίκα από Φολέγανδρο).
Θα το επισκεφτώ ξανά!

Ευχαριστούμε, konikoke
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουνίου 2020

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο οικογενειακά ένα μεσημέρι.Ομορφη αυλή, καθαρός χώρος και ευγενικό προσωπικό.Τα πιάτα με το κρέας δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Ενα κρέας κομμένο πάνω σε ένα πιάτο με λίγο χόνδρο αλάτι, χωρίς τίποτα για συνοδευτικό. Αν ήθελες λίγο πιπέρι δεν υπήρχε στο τραπέζι , ίσως έπρεπε να ζητήσουμε.
Παραγγείλαμε για σαλάτα από τον κατάλογο σταμναγκάθι αλλά επειδή όπως μας πληροφόρησαν ήταν εκτός εποχής μας έφεραν αφού συμφωνήσαμε,βλήτα.Η τιμή ήταν η ίδια οπως διαπιστώσαμε στο λογαριασμό που ανέγραφε σταμναγκάθι.Δεν είναι σωστό να χρεώνονται με την ίδια τιμή τα ζεματισμένα βλήτα χωρίς ίχνος λαδιού η λεμονιού, που αν ήταν βρασμένα κανονικά δεν θα ήταν ούτε δυο πιρουνιες.Ισως θα έπρεπε να ζητήσουμε και λάδι αφού δεν υπήρχε στο τραπέζι.
Το πικάντικο λουκάνικο , απλά πικάντικο,χωρίς ιδιαίτερη γεύση.
Για κρασί ζητήσαμε ροζέ χύμα .Αρχικά κατά λάθος ήρθε λευκό , εντάξει συμβαίνει καμμία φορά , μετά ήρθε το σωστό .Στα ποτήρια το συγκεκριμένο κρασί είχε ένα χρωμα ροζ φούξια και φωσφοριζε , πολύ περίεργο χρωμα. Δεν είχε καμμία γεύση.
Επίσης πρέπει τα κυρία πιάτα που παραγγέλνονται , να έρχονται μαζί , όχι οι μισοί να τρώνε και οι άλλοι να περιμένουν.
Δεν νομίζω πως θα ξαναπάμε.

6  Ευχαριστούμε, Nadia B

Γίδι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

το Ηράκλειο, Αττική
το Ηράκλειο, Αττική

Κηφισιά, Αττική
Νέα Ιωνία, Αττική

Γίδι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!