“Πιτα με μπιφτεκι”
Κριτική για: Θράκα

Θράκα
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τη Θράκα μου την πρότεινε ένας φίλος από Κρήτη κι έτσι πήρα την παρέα μου ένα βράδυ και πήγαμε να φάμε. Είχαμε όρεξη να πάρουμε κάτι απλό σε πίτα, οπότε ζητήσαμε δύο με λουκάνικο, μια σις κεμπαπ και μία με μπιφτέκι. Ήταν αρκετά μεγάλες και το κρέας πολύ ωραίο. Αν και δεν έχω ξαναφάει πίτα με μπιφτέκι, νομίζω ότι θα γίνει η πρώτη μου επιλογή. Μας έφτασαν και δε χρειάστηκε να πάρουμε κάτι παραπάνω, απλά τις συνοδεύσαμε με κρασάκι. Σαν χώρος μας έκανε καλή εντύπωση, γιατί φαινόταν οργανωμένος και καθαρός κι επίσης μας άρεσε που είδαμε αρκετές παρέες μαζεμένες.

Ευχαριστούμε, pateris1977

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με δυο φίλους θέλαμε να φάμε κάτι σε κρέας και επισκεφθήκαμε τη Θράκα. Ξεκινήσαμε το γεύμα μας με μια σαλάτα casa και πατάτες τηγανιτές. Από τα κυρίως, δεν είχαμε ξαναδοκιμάσει τόσο νόστιμο κοτομπέικον, αλλά και το κεμπάπ δεν πήγαινε πίσω. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε εκλεκτή τοπική τσικουδιά . Το παρείστικο κλίμα του χώρου μας έφτιαξε τη διάθεση και το φαγητό μας χόρτασε και με το παραπάνω.

Ευχαριστούμε, vasia n
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμουν με δυο φίλους στο Πέραμα και είπαμε να πάμε για φαγητό στη Θράκα. Παραγγείλαμε μια κρητική σαλάτα, δυο σκεπαστές με γύρο χοιρινό και μια πίτα του Καίσαρα. Αρκετά νόστιμη η τελευταία, αλλά η σκεπαστή δεν παιζόταν. Ειδικά η σως που είχε μέσα, έκανε το κρέας ακόμη πιο νόστιμο. Χορτάσαμε και ήπιαμε και παγωμένη μπυρίτσα. Πολύ ωραίο το φαγητό της Θράκας.

Ευχαριστούμε, Kostas X
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Από γνωστούς μας είχαμε ακούσει πολύ καλά λόγια για τη Θράκα στο Πέραμα. Είπαμε λοιπόν να δοκιμάσουμε το φαγητό της. Για ορεκτικό παραγγείλαμε πολύ ωραίο σκορδόψωμο, ενώ για κυρίως, μια μεγάλη ποικιλία mixed grill. Ήταν αρκετά χορταστική και οικονομική για το μεγεθός της. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε ντόπια, κρητική τσικουδιά. Ήταν όλα περιποιημένα και η εξυπηρέτηση αρκετά γρήγορη. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Ευχαριστούμε, Dimitris P
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μεσημέρι πήγαμε στο Πέραμα και φάγαμε στην Θράκα. Βρήκαμε πολύ καλή την μακαρονάδα που δοκιμάσαμε όπως και την πίτσα που φάγαμε. Θέλαμε μια ελαφριά πίτσα και δοκιμάσαμε το κανονικό μέγεθος με γαλοπούλα και εξαιρετικής γεύσης μανιτάρια και πιπεριές. Μια χορταστική και καλή επιλογή για σαλάτα ήταν με μαρούλι και κοτόπουλο. Αυθεντική συνταγή με αυγό και μπέικον βρήκαμε την καρμπονάρα η οποία είχε μαϊντανό που ταίριαζε πολύ σαν υλικό. Ήπιαμε και έναν εσπρέσσο macchiato με φρέσκο γάλα. Ήταν πολύ ωραίο γεύμα για μεσημέρι.

Ευχαριστούμε, Kaixis K

Θράκα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πάνορμο, Νομός Ρεθύμνου
Μαργαρίτες, Νομός Ρεθύμνου

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου
Μελιδόνι, Νομός Ρεθύμνου

Πάνορμο, Νομός Ρεθύμνου

Θράκα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!