“Ακόμη μια φορά απολαυσης”
Κριτική για: Αλευρόμυλος

Αλευρόμυλος
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2021

Κυριακή μεσημέρι με παρέα φίλων και πολύ καλό καιρό καθησαμε έξω στην αυλή και αφού απολαύσαμε ένα μπουκαλάκι ρακή για αρχή παράγγειλαμε κάποια εξαιρετικά πιάτα όπως οσομπουκο κοκκινιστό, φλογέρες με γραβιέρα Νάξου και προσουτο, σαλάτα με κιυς κιυς και παντζαρια, τυτοκροκετες χειροποίητες με Μανούρα Μήλου και Ανθότυρο, λουκάνικο γεμιστό και ψαρονεφρι με φασκόμηλο και πετιμέζι,Για επιδόρπιο μια μηλόπιτα με βάση κρέμα γαλακτομπουρεκο και ποτό πικραμυγδαλο την οποία συνοδευδαμε με ένα λικέρ πορτοκαλί που μας κέρασαν οι ευγενικοτατοι σερβιτόροι του εστιατοριου

Ευχαριστούμε, mariasfakakh

Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2020

Τρομερό μοσχαράκι κοκκινιστό ..λουκούμι!!Το service μεστό χαμόγελο και την ευγένεια να μας εξυπηρετήσει όποτε το χρειαζόμασταν,γεγονός που έκανε το περιβάλλον ζεστό και φιλικό!!Σιγουρα ένα από τα must του νησιού!Εσείς ακόμα να το επισκευθειτε??

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, AndronikiM5
Η κριτική γράφτηκε 21 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απλα ξανα τέλειο για μια ακόμη φορά ήτανε ανταξιο των προσδοκιών μασΑπιστευτα μαγειρευτά και επιλογές για χορτοφάγους αλλά και vegan

1  Ευχαριστούμε, 562mariav
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στον Αλευρόμυλο δοκιμάσαμε αρκετά πιάτα τα οποία ήταν όλα υπέροχα . Οι λουκουμάδες κολοκύθι ένα από τα πιάτα που πρέπει να δοκιμάσετε όπως επίσης και τα ντολμαδάκια. Μοσχαράκι που έλιωνε στο στόμα με μια υπέροχη σάλτσα σερβιρισμένο μέσα σε ένα είδος χειροποίητης ψιλής πίτας. Η σαλάτα κους κους δροσερή και η μπριζόλα ψημένη τόσο όσο . Από τα καλύτερα εστιατόρια της Μήλου με άψογο σέρβις και καθαριότητα Να σημειώσω ότι τα περισσότερα υλικά που χρησιμοποιεί ο σεφ είναι τοπικά προϊόντα Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά .

Ευχαριστούμε, 351dinat
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Συνήθως στα εστιατόρια που τα έχουν σεφ που βγαίνουν στην τηλεόραση όταν πάω φεύγω και πεινάω στον αλευρόμυλος δεν συμβαίνει αυτό μεγάλες μερίδες ανδρικές ωραίο κρέας που είναι καλομαγειρεμένο τα μαγειρευτά τα καλύτερα που έχω φάει εκτός σπιτιού ότι ψητό πάρεις θα το ευχαριστηθείς τους λες μέτριο και είναι μέτριο ενώ το σέρβις είναι χαλαρό αλλά επαγγελματικό φιλικό
και προσεγμένο ότι πάρετε θα σας αρέσει και ακόμα και εάν πείτε ότι τα μακαρόνια εγώ τα θέλω καλό βρασμένα θα στα φέρουν γιατί δεν έχουν κόμπλεξ απλά θέλουν να φας νόστιμο καθαρό τίμιο φαγητό πολύ καλές τιμές μεγάλες μερίδες καλή λίστα κρασιών και εύκολο παρκιν που δεν σε προβληματίζει καθόλου . Δεν είναι τυχαίο οτι είναι το αγαπημένο μαγαζί τον ντόπιων ούτε ότι γίνονται εκεί πολλά γλέντια μην φύγετε εάν δεν φάτε κατσικάκι και τα χόρτα με αλιάδα επισεις πάντα κερνάνε γλυκό η φρούτο . Επισεις η καθαριότητα του μαγαζιού μάλλον είναι δεδομένο για αυτούς η ποιο καθαρές τουαλέτες σε μαγαζί που έχω πάει ενώ μια τυχαία μάτια στην κουζίνα μου θύμιζε χειρουργείο . Εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι περνούσε κόσμος και έπαιρνε πακέτα για το σπίτι του . Η αυλή δροσερή και ήσυχη κάτι που λείπει από τα εστιατόρια της παραλίας .

Ευχαριστούμε, malstef

Αλευρόμυλος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πολλώνια, Μήλος
Αδάμαντας, Μήλος

Μαντράκια, Μήλος

Αλευρόμυλος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!