“Απαράδεκτο”
Κριτική για: Ταβέρνα η Δροσιά

Ταβέρνα η Δροσιά
Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ακριβό σαν μαγαζί. 1,1 κιλό παϊδάκια 38 .5€. το αρνί αυτό πρέπει να έτρωγε χαβιάρι. Λογαριασμός χρεώθηκαν πράγματα τα οποία παραγγείλαμε και μας είπαν ότι δεν είχαν π.χ. παραγγείλαμε δύο μερίδες κολοκυθάκια τηγανιτά τα οποία δεν ήρθαν γιατί δεν είχαν αλλά στο λογαριασμό χρεώθηκαν κανονικά. Λογαριασμός: έξι άτομα 168 ευρώ σύνολο τα οποία πληρώθηκαν στο δελτίο παραγγελίας και απόδειξη δεν ήρθε ποτέ. Φυσικά το γκαρσόνι μετά την υπόδειξη ότι χρεώθηκαν π.χ. τα κολοκυθάκια τα οποία μας δήλωσε ότι δεν είχαν μας επέστρεψε τα χρήματα όπου του τα δώσαμε πουρμπουάρ. Αν διαβάσει την κριτική πιστεύω ότι θα μας θυμηθεί. Εγώ προσωπικά δεν θα ξαναπάω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, N8807SInikosk
Ο/η Maro Pap, Ιδιοκτήτης του Ταβέρνα η Δροσιά, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Αν θέλετε να αναφέρεται ότι είναι ακριβό να αναφέρεται ακριβώς τι πήρατε και όχι να λέτε ότι έξι άτομα πλήρωσαν 168 ευρώ γιατί προφανώς παραγγείλατε πολλά. Ο μέσος όρος ανά άτομο είναι 15-20. Καλά για χαβιάρι δεν νομίζω να εχεις φάει ποτε για να κάνεις σύγκριση. Όσο για τα κολοκυθάκια έγινε λάθος και είναι ανθρωπινο. Επειδή όμως έχετε μια εμμονή με το κατάστημα και μπαίνετε σε όλα τα site και γράφεται προφανώς και υπάρχει κακοβουλία από μεριά σας. Καλή Χρονιά λοιπόν χωρίς εμμονές!

Η κριτική γράφτηκε 25 Απριλίου 2022

Άψογη και γρήγορη και φιλική εξυπηρέτηση αν και σε μέρα με υπερβολικό κόσμο (Πάσχα) Ότι φάγαμε καλοψημένο και προσεγμένο...Μια μικρή ένσταση οι μικρές μερίδες στο κοντοσούβλι..Οι υπόλοιπες μερίδες παραπάνω απο φυσιολογικές μερίδες. Μας άρεσε.Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
Ευχαριστούμε, Evangelia511
Ο/η ΜΑΡΙΑ Π, Ιδιοκτήτης του Ταβέρνα η Δροσιά, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Αυγούστου 2022

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική!

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Η δροσιά είναι μια οικογενειακή παραδοσιακή ταβέρνα και σερβίρει το καλύτερο φαγητό της πόλης! Οποιαδήποτε μέρα και αν πάτε θα φάτε εξαιρετικής ποιότητας φαγητό!! Το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό!! Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2022
Ευχαριστούμε, dimitradem

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική!

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2022

Τρώγοντας προχθές εκεί, αυτόματα μου ήρθε στο νου μια κουβέντα που είχα προ καιρού με τον χασάπη μου. Μου έλεγε, λοιπόν, πόσες "επισκέψεις" έχει δεχτεί από πωλητές διαφόρων σκευασμάτων σε σκόνη για το "μαλάκωμα" των κρεάτων... Το θυμήθηκα και ανατρίχιασα! Κατά τα άλλα, ...πάντα μέτρια...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2022
Ευχαριστούμε, yannisp651

Σκεφτήκατε να κάνετε κριτική επειδή θυμηθήκατε τον χασάπη σας συκοφαντώντας ένα μαγαζί με εικασίες για σκευάσματα και με 34 χρόνια παράδοση και δεν σκεφτήκατε πως ένα μαγαζί θα το κάνει αυτό που λέτε σε ένα τόνο κρέας την εβδομάδα. Ξέρετε υπάρχει και η περίπτωση να το ακριβοπληρώνουμε πολύ το κρέας αυτό για να έχει άριστη ποιότητα να μην είναι αδύνατο ώστε να είναι σκληρό με συνέπεια τα πιο παχιά να έχουν περισσότερο χάσιμο στο ψήσιμο δηλαδή στον ιδιοκτήτη γιατί το ζυγίζουμε ψημένο, αλλά έτσι θα είναι και μαλακό. Ρωτήστε και τον χασάπη σας! Μην ανατριχιάζετε δεν ισχύουν αυτά που σκέφτεστε.

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό εξεραιτικο η τιμή όχι μακάρι να ρίξει της τιμές διαφορετικά δύσκολα πας είναι σε τιμή του 90 με μισθούς 2022. Δυστυχώς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, George K

Ταβέρνα η Δροσιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαγούλα, Περιοχή Δυτικής Αττικής
Μάνδρα, Περιοχή Δυτικής Αττικής

Ελευσίνα, Περιοχή Δυτικής Αττικής
Ελευσίνα, Περιοχή Δυτικής Αττικής

Ταβέρνα η Δροσιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!