“Όλα υπέροχα ”
Κριτική για: Mistral Restaurant

Mistral Restaurant
Κουζίνες: Μεσογειακή
Περιγραφή: ο εστιατόριο Mistral, στην παραλία του Αγίου Στεφάνου, στην μαγευτική Κέρκυρα, εκεί που σκάει το κύμα και μπροστά στο ομορφότερο ηλιοβασίλεμα που μπορεί κανείς να αντικρίσει στο νησί, άνοιξε ξανά το 2009, υπό νέα διεύθυνση για να δώσει την αίσθηση στους πελάτες του ενός σπιτικού φαγητού και οικογενειακού περιβάλλοντος. Η θέα στα διαπόντια νησιά, η απέραντη θάλασσα, το μοναδικό ηλιοβασίλεμα, η οικογενειακή ατμόσφαιρα, το φιλικό περιβάλλον, οι πολύ προσιτές τιμές, το νόστιμο φαγητό χαρακτηρίζουν το εστιατόριο Mistral και το κάνουν αναπόσπαστο κομμάτι των διακοπών σας. Η κουζίνα μας περιλαμβάνει φρέσκο ψάρι, πιάτα ελληνικά, κερκυραϊκά και ορισμένα διεθνή πιάτα μαγειρεμένα με άφθονη αγάπη και μεράκι, με σκοπό να καλύψουμε όλα τα γούστα και να δώσουμε περισσότερες επιλογές στους πελάτες μας. Επίσης στο χώρο μας πραγματοποιούνται κάθε είδους εκδηλώσεις που μένουν αξέχαστες. Στο εστιατόριο Mistral υπάρχει παιδική χαρά που μπορεί να προσφέρει στα παιδιά εκτός από προσεγμένο και υγιεινό φαγητό, την ευκαιρία να διασκεδάσουν στον παιδότοπο που περιβάλλεται από έναν τεράστιο καταπράσινο κήπο με ποικιλία λουλουδιών και φυτών που καθιστά το εστιατόριό μας μοναδικό. Βρισκόμαστε κοντά σας κάθε καλοκαίρι από τον Μάιο ως τον Οκτώβριο καθημερινά από το πρωί ως αργά το βράδυ, για να καλύψουμε όλες τις ανάγκες, από το πρωινό ως το βραδινό ή οτιδήποτε άλλο θελήσετε να δοκιμάσετε.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Όλα τα πιάτα ήταν πολύ νόστιμα η παστιτσαδα τέλεια, ο χώρος πολύ όμορφος μέσα και έξω δίπλα στη θάλασσα και τα παιδιά στο σέρβις επαγγελματίες της δουλειάς.. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και σίγουρα θα ξανά πάμε.

Ευχαριστούμε, 224arism

Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2021

Πολύ καλό φαγητό, φρέσκομαγειρεμένο, μεγάλη ποικιλία να επιλέξεις με γρήγορο και φιλικό service! Τιμές προσιτές για την πολύ καλή ποιότητα της κουζίνας. Ο Μιχάλης που μας εξυπηρέτησε όσες φορές το επισκεφθήκαμε, ο καλύτερος ! Ευχαριστούμε Μιχάλη θα σας ξανά επισκεφτούμε, σύντομα!!!

Ευχαριστούμε, Effie Z
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2021

Σας προτείνω ανεπιφύλακτα να απολαύσετε φαγητό στο Mistral Restaurant, όταν επισκεφτείτε την Κέρκυρα και την παραλία του Αγίου Στεφάνου.

Το εστιατόριο είναι μπροστά στη θάλασσα και αν πας για δείπνο απολαμβάνεις το ηλιοβασίλεμα.

Όσα φαγητά δοκιμάσαμε ήταν όλα πάρα πολύ νόστιμα (δοκιμάσαμε θαλασσινά, ψητό και τό κοτόπουλο σπεσιαλιτέ του εστιατορίου συν σαλάτα και ορεκτικά). Το ένα ήταν καλύτερο από το άλλο, παρόλο που ήταν διαφορετικού τύπου φαγητά (αντίθετα με κάποια μαγαζιά όπου μπορείς να απολαύσεις π.χ. καλαμάρι αλλά η μπριζόλα δεν τρώγεται ή να απολαύσεις ψητό αλλά τα μαγειρευτά να είνια άνοστα).

Εκτός του ότι ήταν όλα πολύ νόστιμα, ήταν και σε πολύ καλή ποσότητα! Και οι τιμές του πολύ καλές!

Δειπνήσαμε εκεί το τελευταίο απόγευμα πριν φύγουμε από την Κέρκυρα και έτσι μας έμεινε μια πολύ νόστιμη ανάμνηση από το νησί.

Μην χάσετε την ευκαρία όταν επισκεφτείτε την περιοχή!

1  Ευχαριστούμε, Taxidiotis1971
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2021

Ίσως το καλύτερο μέρος στην περιοχή. Ο σερβιτόρος ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικός και ευγενικός με ένα συνεχές χαμόγελο. Το φαγητό ήταν εξαιρετικά μαγειρεμένο και τρομερά νόστιμο. Όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με την τρομερή του τοποθεσία- δίπλα στη θάλασσα- το καθιστούν εξαιρετική επιλογή

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, Nick_Vit
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2019

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ο/η ΕΙΡΗΝΗ Φ, Ιδιοκτήτης του Mistral Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουνίου 2019
Μετάφραση Google

Mistral Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρίλλας, Κέρκυρα
Άγιος Στέφανος ΒΔ, Αυλιώτες

Mistral Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!