“Εξαιρετική στιγμή”
Κριτική για: Κωτσαννίτσα

Κωτσαννίτσα

Είχαμε καιρό να συναντήσουμε ανθρώπους να κάνουν κάτι με τέτοιο πάθος και αγάπη! Το παραμικρό που προσφέρουν εμπεριέχει πραγματικό ενδιαφέρον. Θα ξαναπάμε και θα προτείνουμε ανεπιφύλακτα την επιλογή και στους φίλους μας. Σας ευχαριστούμε πολύ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Ioannis S
Ο/η ΚωτσΑνΝίτσα, Ιδιοκτήτης του Κωτσαννίτσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Προσπαθούμε συνέχεια να γινόμαστε καλύτεροι... εμείς σας ευχαριστούμε πολύ !!!

Η κριτική γράφτηκε 28 Οκτωβρίου 2020

Είναι από αυτές τις υπέροχες εκπλήξεις που σου επιφυλάσσει η ζωή: Επισκεφθήκαμε οικογενειακώς (2 ενήλικες και 3 παιδιά) την ταβερνούλα και εκστασιαστήκαμε από τις γεύσεις που ακολουθούσαν η μία την άλλη:χωριάτικη σαλάτα που θύμιζε σπιτική με σπάταλη τη φετούλα, τυροκαυτερή τόσο όσο, μπεκρή μεζέ που ταίριαζε μούρλια με το ροζέ κρασάκι που "μοσχάτιζε", αρωματικότατα κεφτεδάκια που σε έκαναν να ψάχνεις να βρεις πού κρύβεται η μαμά σου, φάβα που σε προκαλούσε να γίνεις βίγκαν,καβουρμά ομελέτα που όποιος έχει ξαναφάει εκτιμάει , την πιο κορυφαία λεμονάδα από νερό πηγής και το υπερνόστιμο τηγανόψωμο που έφερε ένα δάκρυ στα μάτια μου καθώς πυροδότησε ένα ταξίδι στο χρόνο, στα παιδικά μου χρόνια, με γεύσεις από τα χεράκια της γιαγιάς μου στο χωριό!
Μην το χάσετε, θα χάσετε!

ΥΓ: τόσα χρόνια σε ταβέρνες νόμιζα πως έτρωγα σαγανάκι. Σήμερα κατάλαβα...

Ευχαριστούμε, _B3436GZ
Ο/η I4256DN_, Ιδιοκτήτης του Κωτσαννίτσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική, για τα αστεράκια και για τα γλυκά σας λόγια!!!
Να περνάτε πάντα καλά και να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας !!!

Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η Κωτσανίτσα είναι από μόνη της ένας καλός λόγος για ν' αποδράσετε μέχρι την κοντινή Μαλακάσα. Το χωριό προσφέρεται για να ξεφύγει κανείς από τους ρυθμούς της πόλης, αλλά σε συνδυασμό με τα γευστικότατα σπιτικά μεζεδάκια, το εξαιρετικό τσίπουρο και το ζεστό καλωσόρισμα της Δήμητρας και του Κώστα, γίνεται ακαταμάχητος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, K2947FD_
Ο/η I4256DN_, Ιδιοκτήτης του Κωτσαννίτσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ !!!!

Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020

Κάθε φορά που σας επισκεπτόμαστε η ψυχή μας αγαλλιάζει, η περιποίηση, η φιλοξενία και τη ευγένεια των φίλων μας (πλέον) είναι καταπληκτική. Όσον αφορά στο περιβάλλον , το πιο όμορφο κουκλίστικο παραδοσιακό καφενείο , το πιο προσεγμένο ,το πιο καθαρό, το οποίο αλλάζει με τις εποχές του χρόνου, δεν βαριέσαι ποτέ . Και να πάμε και στην βρώσιν, και αυτή αλλάζει με τις εποχές , έτσι το καφενείο έγινε στέκι μας και δεν το αλλάζουμε με τίποτα. Να μας έχει ο Θεός γερούς, πάντα ν' ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε στην Κωτσαννίτσα. Ευχαριστούμε πολύ Δήμητρα, Κώστα και Σωτήρη .

Ευχαριστούμε, 549mahip

Εμείς σας ευχαριστούμε για την αγάπη σας !!!!

Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020

Ο καιρός μας το επέτρεψε να κάτσουμε κάτω απο τις καστανιές στην καταπληκτική αυλή του μαγαζιού,απόγευμα Κυριακής μετά απο εκδρομή στην λίμνη Μπελέτσι(10λεπτά υπέροχη διαδρομή με το αμάξι). Ο γλυκύτατος σερβιτόρος μας είπε τους μεζέδες του μενού, και κυριολεκτικά θέλαμε να τους δοκιμάσουμε όλους! Ωραιότατο Τσίπουρο, ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟΙ σπιτικοί μεζέδες(ειδικά τα κεφτεδάκια ήταν του ονείρου), και το γιαννιώτικο σιροπιαστό για το τέλος, ηταν το ιδανικό!Αξίζει 1000 φορες να πας και να ξαναπάς για τους μεζέδες,την ζεστή ατμόσφαιρα με τους πιο φιλόξενους ιδιοκτήτες και ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ(2άτομα με 4 μεζέδες και τσιπουράκια λιγότερο από 12€ /το άτομο)!! We’ll meet again!

4  Ευχαριστούμε, Matina P
Ο/η I4256DN_, Ιδιοκτήτης του Κωτσαννίτσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ Ματίνα, για τα καλά σας λόγια και την αξεπέραστη ατάκα : " Μέχρι και το νερό ήταν νόστιμο " !!! Καλή αντάμωση ....

Κωτσαννίτσα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πολυδένδρι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Κωτσαννίτσα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!