“Ο ορισμός της απόλυτης ανοργανωσιάς”

Τα Πλατανιά Ταβέρνα - Ψησταριά
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Επισκεφθήκαμε την ταβέρνα αυτή στα πλαίσια σχολικής εκδρομής. Υποτίθεται ότι ο καταστηματάρχης είχε ενημερωθεί για την επίσκεψή μας, γιαυτό και μας ρωτούσε εάν είμαστε με το σχολείο ή όχι. Μετά άρχισε το πανηγύρι. Αφού πήραν την παραγγελία από το τραπέζι μας μας, μετά από 15 λεπτά ήλθε ο "σερβιτόρος" ο οποίος προφανώς ήταν ο γιος του καταστηματάρχη, και μας ρωτούσε τι παραγγείλαμε για κυρίως πιάτο. Κάθε λίγο ερχόνταν και μας έφερνε ο,τιδήποτε άλλο, εκτός από αυτό που παραγγείλαμε. Η σκηνή αυτή επαναλήφθηκε περί τις πέντε φορές. Στο τέλος, βλέποντας ότι θα μείνουμε νηστικοί, του ζητήσαμε να μας φέρει ό,τι έχει από ψητά. Μας έφερε "ψαρονέφρι" με σάλτσα ντομάτας (!!) το οποίο με το ζόρι τρώγονταν. Κάποιος από διπλανό τραπέζι παρήγγειλε μπύρα. Ο σερβιτόρος επί τρία λεπτά προσπαθούσε να ανοίξει το μπουκάλι και τελικά, μη μπορώντας, πήγε στην κουζίνα για να του το ανοίξουν!!! Δεν ξέρω πώς λειτουργεί η ταβέρνα αυτή τις κανονικές ημέρες, όταν δηλαδή δεν έχει τόσο πολύ κόσμο. Εφόσον ήξεραν ότι θα έλθει τόσος κόσμος, θα έπρεπε να έχουν λάβει τα μέτρα τους. Πρώτα από όλα να έχουν κανονικούς σερβιτόρους και όχι να φέρουν το παιδί τους, που είχε μαύρα μεσάνυχτα από ταβέρνα.

Ευχαριστούμε, hercul1

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουνίου 2017

υπεροχο σπιτικο φαγητο νοστιμα και ζουμερα ψητα καλο κρασι και το καλυτερο υπεροχες τιμες
καταπληκτικο κοντοσουβλι και υπεροχες πιτες φανταστικη πατατοσαλατα

Ευχαριστούμε, σπυρος μ
Η κριτική γράφτηκε 29 Απριλίου 2017

Μια συνοικιακή ταβέρνα με παραδοσιακό φαγητό και πολύ ζεστό κλίμα. Ήρθαμε φέτος το χειμώνα και συναντήσαμε το μαγαζί στολισμένο για τις Απόκριες και τη φωτιά στο τζάκι να καίει και να ζεσταίνει το χώρο.
Το προσωπικό ήταν χαμογελαστό και πάντα δίπλα μας να μας εξυπηρετήσει. Όλα τα πιάτα φαινόταν φρέσκα και ήταν πολύ νόστιμα.
Από τότε γίναμε συχνοι πελάτες και πηγαίνουμε πολύ συχνά καθώς το συνδυάζουμε σαν μονοήμερη εξόρμηση.

2  Ευχαριστούμε, Jason B
Η κριτική γράφτηκε 20 Απριλίου 2017

Ειχα πάει με φίλους το Δεκέμβριο. Πολύ ζεστή ατμοσφαιρα, με υπέροχο τζακι. Είναι μια κλασσική ελληνική οικογνειακή ταβέρνα. Δοκιμάσαμε κλασσικά πιάτα, κυρίως ψητά, και ολα ηταν υπέροχα. Πολύ καλό φαγητο. Το σερβις επισης εξυπηρετικο και αρκετά γρηγορο. Από άποψη τιμών μείναμε ικανοποιημένοι με 10 το ατομο τρως και πινεις αρχοντικά

1  Ευχαριστούμε, stathiskara00
Ο/η Ta P, Ιδιοκτήτης του Τα Πλατανιά Ταβέρνα - Ψησταριά, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Απριλίου 2017

Ευχαριστούμε πολύ σας περιμένουμε και πάλι :)

Η κριτική γράφτηκε 20 Απριλίου 2017

Όλα πολύ νόστιμα και ωραία ατμόσφαιρα. Το τζάκι το χειμώνα δίνει μια διαφορετική ζεστασιά στο μαγαζί. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Mary L

Σας Ευχαριστούμε. Περιμένουμε να ξανάρθετε!

Τα Πλατανιά Ταβέρνα - Ψησταριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πολυδένδρι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αφίδνες, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Μαλακάσα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Τα Πλατανιά Ταβέρνα - Ψησταριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!