Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2018

Το ξενοδοχείο μας εντυπωσίασε με το που το είδαμε. Ευγενικό και πρόθυμο προσωπικό. Τα δωμάτια αρκετά ευρύχωρα με θέα πισίνα - θάλασσα (κάποτε ήταν και pet friendly τώρα όμως δύστυχώς όχι). Η πισίνα αρκετά μεγάλη, καθαρή και με επαρκή χώρο για να κάτσεις. Η εξυπηρέτηση στο bar της πισίνας άψογη (σου δίνουν και πετσέτες να χρησιμοποιήσεις κατά την παραμονή σου στο χώρο της πισίνας).
Το πρωινό του τα σπάει, μεχρι και τραχανά φάγαμε !!! Όλα τέλεια και σε αφθονία στο πρωινό. Το βραδυνό ήταν à la carte. Ότι φάγαμε ήταν πολύ καλά μαγειρεμένο, όμως οι σαλάτες και τα ορεκτικά ήταν τα ίδια για όλο το διάστημα της παραμονής μας.
Ιδανική ήταν και η παραλία που βρίσκεται ακριβώς κάτω από το ξενοδοχείο όπου δεν είχε πολύ κόσμο και μπορούσες να απολαύσεις τη θάλασσα και το μπάνιο σου με ηρεμία!
Επίσης η ευρύτερη περιοχή είναι ιδανική για εξορμήσεις αφού υπάρχουν πάρα πολλά μέρη τα οποία μπορεί κανείς να επισκεφτεί.
Η παραμονή στο ξενοδοχείο αξίζει και με το παραπάνω.

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Elena D
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Από τα καλύτερα ξενοδοχεία για οικογενειακές διακοπές για μικρα κ μεγάλα παιδιά.Πολύ καλή εξυπηρέτηση από όλο το προσωπικό, καλή οργάνωση,πολυ καθαρό σε όλες τις εγκαταστάσεις πισίνα, παραλία,εστιατόρια.Συγχαρητήρια στο σεφ, με το υψηλου επιπέδου καθημερινού μενού!

Διαμονή: Ιούλιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Maria762006
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κλείσαμε στα μπανγκαλόους, εξαιρετική επιλογή είναι ισόγειο αλλά μου φάνηκαν πολύ πιο όμορφη επιλογή από τα δωμάτια που θύμιζαν κλασικό ξενοδοχείο. Ωραίο μπαλκονάκι, όλα κοιτάνε προς τη θάλασσα. Καλό μέγεθος δωματίου χωρίς να σε κάνει να νιώθεις κλειστό φοβία, μικρό ψυγεία κι στα δωμάτια, αξιοπρεπές. Επίσης στο δωμάτιο που ήμασταν είχε κανονικά μπανιέρα όχι απλά ντους. Πολύ μεγάλη πισίνα με πάρα πολλές ξαπλώστρες τριγύρω και γενικά καλές συνθήκες υγιεινής καθώς καθαρίζονταν καθημερινά και με ένα χώρο για παιδάκια στη μία μεριά με βάθος 50 εκατοστά. Στα πολύ θετικά ή πισίνα. Πρωινό πρέπει να δοκιμάσεις για να το πιστέψεις, τεράστια ποικιλία, είχε τουλάχιστον 6διαφορετικες μαρμελάδες, 8+ γλυκά του κουταλιού, 4διαφορετικα κέικ, αρκετά τύπου μπέικον λουκάνικα αυγά κλπ και επίσης πολλά γλυκά όπως Φανούριο πίτα, μπάρες δημητριακών, και άλλα σιρόπι άστα. Πραγματικά πολύ πλούσιο επίσης στα πολύ θετικά. Εμείς είχαμε ημιδιατροφή οπότε δοκιμάσαμε και το βράδυ ο, το οποίο είχε μια σαλατα, ένα κυρίως και ένα ορεκτικό. Για ξενοδοχείο που παρέχει ημιδιατροφή, αρα έχει μαζική κατανάλωση και άρα θα μπορούσες να περιμένεις έκπτωση στην ποιότητα, η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ καλό. Ταλαγανι και ψητή φέτα με μέλι τα δύο καλύτερα από ορεκτικά, όλα τα μαγειρευτά πολύ νόστιμα, ότι είχε χοιρινό επίσης όπως και το μπιφτέκι και πολυ καλό γεμιστό καλαμάρι, λίγο μέτρια τα πιάτα με μοσχάρι, και γλυκό στο τέλος. Ομολογω περίμενα κάτι πιο μαζικό στο φαγητό αλλά μας εξέπληξε θετικά και ειδική αναφορά, στα πολύ ευγενικά παιδιά που μας εξυπηρετούσαν. Η παραλία μέτρια με πέτρες, γνώμη μου είναι μη χάσετε πάνω από μια δυο φορές εκεί καθώς γενικά η περιοχή έχει πιο όμορφες παραλίες , οι ξαπλώστρες δωρεάν, ενώ υπήρχε και μια υπάλληλος του ξενοδοχείου όπου μπορούσες να παραγγείλεις καφέ κλπ. Γενικά εξαιρετική επιλογή, με ησυχία καθώς είχε αρκετές οικογένειες, οπότε και τα παιδιά μεταξύ τους έβρισκαν παρέα. Αρνητικό ο καφές που έφτιαχναν στο μπαρ, κάτι που συμβαίνει σε αρκετά ξενοδοχεία, ρε παιδιά, όταν το έχετε προσέξει σε τόσα πράγματα γιατί μας το κάνετε αυτό, μια λίγο καλύτερη ποιότητα και δε θα έλειπε τίποτα. Γενικά θα έβαζα 8,5στα 10.

Διαμονή: Ιούλιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Monogios K
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2018

Αυτό το ξενοδοχείο το αγαπώ.Ήσυχο άνετο με πισίνα που μπορεις να κολυμπησεις άνετα επειδή έχει βάθος για τους μεγάλους αλλά είναι και ρηχη για τα παιδια και μεγάλη.Πολύ προσεγμένα δωμάτια και ειδικά τα bangalows. Το πρωινό σε μπουφέ εξαιρετικό δεν ξέρεις τι να πρωτοδιαλέξεις.Τα δωμάτια και το μπάνιο ευρύχωρα. Πραγματικά όπου και να πάω διακοπές πάντα γυριζω εκεί έστω και για ένα διημερο. Αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου.Φέτος ήταν 4 χρονιά που πάω δεν κανω διακοπές χωρίς λιγο Ακταιον Resort.Το προσωπικό υπέροχο και ευγενέστατο.H παραλία του ξενοδοχείου θεσπέσια και με απόλυτη ησυχία. Δοκιμάστε γρανίτα φράουλα. Οι τιμή καλή για την σεζόν και τις παροχές του δωματίου.Ζεστό νερό όποτε ήθελες ακόμα και 3 η ώρα το βράδι.Ηταν όλα τέλεια.

Συμβουλή: Τα bangalows ειναι λίγο πιο ακριβα αλλά είναι τα καλύτερα δωμάτια
  • Διαμονή: Ιούλιος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 557katerina
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2018

Το ξενοδοχείο αποτελείται από το κεντρικό συγκρότημα και τα λεγόμενα μπάνγκαλοους. Μπορώ να αναφερθώ μόνο στα δωμάτια στα οποία διαμείναμε τα οποία ήταν πάντα πλήρως τακτοποιημένα και πολύ καθαρά. Το πρωινό ήταν από τα πιο πλούσια που έχω συναντήσει, η πισίνα πόλος έλξης για τα παιδιά, η θάλασσα καλή αν και ο πετρώδης βυθός της δεν ήταν το καλύτερό μου. Το καθημερινό μενού εναλλασσόταν και υπήρχε πάντα κάτι ενδιαφέρον να γευτεί κανείς. Ωστόσο δεν υπήρχε μεγάλη ποικιλία, αναμενόμενο για menu à la carte. Αφάνταστη ευκολία να μπορεί κανείς να φάει σχεδόν οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας. Ευγενέστατο προσωπικό, πρόσχαρο και πάντα διαθέσιμο. Σίγουρα θα το επισκεφτώ εκ νέου.

Συμβουλή: Μην διαλέξετε δωμάτιο στο ισόγειο, διότι δεν έχετε απρόσκοπτη θέα στην πισίνα και τη θάλασσα.
  • Διαμονή: Ιούλιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Pauline M