“Κουκλίστικο εστιατόριο για λάτρεις των παραδοσιακών-αγνών πιάτων του χωριού!”
Κριτική για: Τα Πίσια

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Το συγκεκριμένο εστιατόριο το πρωτογνώρισα το 2002 ,σαν μέλος του ορειβατικού ομίλου Σπάτων και μου είχε αφήσει τις καλύτερες αναμνήσεις !
Πριν από μερικές μέρες αποφάσισα με την παρέα μου να το επισκεφθώ ξανά ,μετά από 15 ολόκληρα χρόνια ,προσευχόμενη να μην έχει αλλάξει τίποτα από τις γευστικές απόλαύσεις που μας προσέφερε τότε !
Οι προσευχές μου όχι μόνο εισακούστηκαν ,αλλά ζήσαμε μια ανεπανάληπτη εμπειρία ,τόσο γευστική όσο και αισθητική !
Τα φαγητά του ήταν πεντανόστιμά ,οι μερίδες τεράστιες ,ή ποιότητα των υλικών και η ανεπιτήδευτη ευγένεια του προσωπικού μας σκλάβωσαν!
Οι διαστάσεις της ταβέρνας παραπέμπουν περισσότερο στο εσωτερικό ενός περιποιημένου χωριάτικου καθιστικού ,από το εσωτερικό ταβέρνας!
Οι τουαλέτες στον πάνω όροφό του θα σας καταπλήξουν! πού βρέθηκε τόση πολυτέλεια ,σε ταβέρνα ενός τόσο μικρού χωριού!!!

Ευχαριστούμε, myrsinimichalaki

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε το εστιατοριο στις 18/2. Ομορφα διακοσμημενος χωρος αν και αρκετα μικρος. Το φαγητο και το κρασι εξαιρετικα! Ολα τα υλικα ολοφρεσκα! Μια ωραια εκδρομη που συνδιαστικε με ωραιο φαγητο σε αρκετα καλες τιμες.Το συστηνω ανεπιφυλακτα!

Ευχαριστούμε, penisi
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018

Το φαγητό ήταν εξαιρετικό: πλούσιες μερίδες, φρέσκα υλικά και πολύ καλές τιμές. Το εστιατόριο προσφέρεται για φαγητό μετά από βόλτα στην ευρύτερη περιοχή, η οποία έχει πλήθος επιλογών.

Ευχαριστούμε, thpapas
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018

Κοντινή επιλογή στο γραφικό χωριουδάκι των πισίων ακριβώς στην πλατεία, δίπλα στην Αγία Παρασκευή (εκκλησία) βρίσκεται το εστιατόριο- ταβέρνα όπου μπορείς να απολαύσεις φοβερούς μεζέδες ή φαγητά σε πολύ καλές τιμές. Αν και ο καιρός σου κάνει την χάρη να είναι χειμωνιάτικος είναι μαγικά δίπλα στο τζάκι, με καλή παρέα και κρασάκι.

Ευχαριστούμε, K2Apache
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο στέκεται ακριβώς απέναντι από την εκλησσια του χωριού.Το επισκέφθηκα ανήμερα Χριστουγέννων,χιονισμένο μα με την θαλπωρή του τζακιού και τον πολύ όμορφο εορταστικό διάκοσμο.Εξυπηρετηθηκαμε σχετικά γρήγορα,δεν διαλέξαμε την μεγάλη χωριάτικη αλλά πήραμε ψητά λαχανικά.(έμοιαζαν λίγο με τηγανητά αλλά μπορει να κάνω λάθος),τα παιδάκια ήταν πολύ νόστιμα,οι πατάτες δεν ήταν τραγανές δυστυχως!Πηραμε και χοιρινό με μέλι αλλά δεν μας ενθουσίασε!Εχει καλη λίστα κρασιών και πολύ καλο χύμα!Στο τέλος μας ηρθε και γαλακτομπούρεκο κέρασμα!Το προτείνω για μονοήμερη απόδραση,ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Vaso N

Τα Πίσια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λουτράκι, Περιοχή Κορινθίας
Μεσαία Τρίκαλα, Περιοχή Κορινθίας

Τα Πίσια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!