“Το καλυτερο στην Σκυρο”
Κριτική για: Μαριγώ

Μαριγώ
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2018

Απιστευτο φαγητο,ελληνικη κουζινα στο μεγαλειο της.Μου ηρθε να τον φιλησω οταν απαντησε σε μεγαλη παρεα Γαλλων οτι δεν εχει μαγιονεζα και τους προτεινε ως εναλλακτικες ελαιολαδο,λαδολεμονο κλπ.Φρεσκο ψαρι και θαλασσινα με εξαιρετικα χαμηλες τιμες.Μην σκεφτειτε να αρνηθειτε την οποια γευστικη προταση θα σας γινει.

1  Ευχαριστούμε, Camper395726

Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2018

Πήγαμε για μεσημεριανό (κάπως αργά, γύρω στις 4). Η ψαρόσουπα εξαιρετική. Δοκιμάσαμε τα τεροπτάρια (τυροπιτάκια με τραχανά) και τους γίγαντες με σπανάκι. Όλα πολύ νόστιμα. Το κέρασμα του μαγαζιού: ολόκληρο κομμάτι γλυκό (πορτοκαλόπιτα ή σοκολατόπιτα) και φρούτο. Όμορφο το περιβάλλον, φάτσα στο λιμάνι.

Ευχαριστούμε, loukia-giannis
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε δύο ατομα για να πιούμε ένα πρωινο καφε και κάναμε το λάθος να ζητήσουμε και ένα τοστ. Η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει τοστ και οτιδήποτε έχει να κάνει με ψωμί τυρί ζαμπόν. Με το ζόρι να πάρουμε λαδοπιτα ή ένα από τα ακριβά πρωινα με ομελετες και διάφορα άλλα. Καταλήξαμε να πιούμε ένα καφέ χαλι μαύρο και να χαιρετησουμε! Καταλάβαμε πως μόνο στους ξένους υπήρχε καλή εξυπηρέτηση ενώ στους Έλληνες αδιαφορία. Μπράβο και εις ανώτερα!

Ευχαριστούμε, Luana L
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2018

Πόσο μάλλον όταν έχεις και καλό μεζέ και χαζεύεις τον κόσμο τον λιγοστό κόσμο που κάνει βόλτα στο λιμάνι.Το πιο νοικοκυρές ο λιμάνι των Σποράδων! Έτσι είναι και το μαγαζί.Απλο καθαρό καλοί μεζέδες και παρέες που απολαμβάνουν.

Ευχαριστούμε, Bruster345
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2018

Παρά τις προσδοκίες που είχαμε μιας και μας προτάθηκε και από το ξενοδοχείο δεν μείναμε ικανοποιημένοι από την εν λόγω ταβέρνα.
Τα ψητά ψάρια είχαν ουδέτερη-μέτρια γεύση και δεν είχες την αίσθηση του φρέσκου καλού θαλασσινού ψαριού. Δεν ξέρω αν οφειλόταν στο ψήσιμο ή στο ίδιο το ψάρι αλλά αν έκλεινα τα μάτια νόμιζα ότι έτρωγα τσιπούρα ιχθυοτροφείου και όχι φρέσκο φαγκρί.
Οι πατάτες ήταν παρατηγανισμένες όπως και οι γαρίδες και μέσα στην λαδίλα. Σαλάτα χωριάτικη μέτρια. Ευγενικό προσωπικό αλλά το σέρβις αργό. Ενδεχομένως αυτό να οφείλεται και στο γεγονός ότι εκείνο το βράδυ είχε πολύ κόσμο.

Ευχαριστούμε, petropoulosk2018

Μαριγώ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σκύρος, Σποράδες
Χώρα της Σκύρου, Σκύρος

Μαριγώ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!