“Μετριο”
Κριτική για: Σπιτικές Λιχουδίες

Σπιτικές Λιχουδίες
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με βάση της κριτικές περιμέναμε παραπάνω..τίποτα το ιδιαίτερο..φαγητό καλούτσικο αλλά όχι το κάτι να σε κάνει να.ξαναπας.

Ευχαριστούμε, Pardalis M
Ο/η Θεοδοσία κ, Ιδιοκτήτης του Σπιτικές Λιχουδίες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε ώστε να κάνετε αυτή την κριτική!Το θέμα είναι ,πώς μάλλον σε λάθος κατάστημα την αναρτήσατε ,διότι το κατάστημα είναι κλειστό λόγο ανακαίνισης από τις αρχές Ιανουαρίου και λίγο δύσκολο να ήρθατε σε εμάς!Εκτός φυσικά και αν ήρθατε το περασμένο καλοκαίρι και θυμηθήκατε φέτος να γράψετε την κρητική σας!Ελπίζω να μας δώσετε μια δεύτερη ευκαιρία και να μας επισκεφτείτε και φέτος και είμαι σίγουρη ότι θα μείνετε απόλυτα ευχαριστημένος και ικανοποιημένος καθώς θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε και να ακούσουμε τι ακριβός ήταν αυτό που δεν σας άρεσε προς άμεση διόρθωση!

Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2017

Σε ένα όμορφο περιβάλλον απολαμβάνεις ωραίο φαγητό.Το επισκεφτήκαμε τέλη Αυγούστου κ κάναμε ένα καταπληκτικό γεύμα.Οτι μας πρότεινε ο ευγενέστατος σερβιτόρος ήταν απλά υπέροχο.Φάγαμε όστρακα φρεσκότατα ψάρια κ πεντανόστιμα μεζεδάκια.Οι τιμές πολύ καλές.Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον αγαπάει το καλό απλό φαγητό

1  Ευχαριστούμε, irini228
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2017

Καταπληκτικό εστιατόριο στο χωριό νέα Κούταλη.πηγαμε εκεί μετά τα σχόλια που είχαμε δει στο TripAdvisor. Άξιζε και με το παραπάνω.φαγαμε εκεί τρεις φορές. Ολοφρεσκα ψάρια και καταπληκτική γαριδομακαρονάδα .ότι και να παραγγείλαμε ήταν πολύ νόστιμο.το εστιατόριο το έχει ένα ευγενεστατο ζευγάρι οι οποίοι είναι και οι μάγειρες.μια πολύ τίμια προσπάθεια.θα ξαναπάμε σίγουρα.να μην ξεχάσω να δώσω συγχαρητήρια στον σερβιτόρο ο οποίος ήταν ευγενεστατο.

Ευχαριστούμε, Φωτεινη Μ
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φρέσκα ψάρια, άψογη εξυπηρέτηση. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Σε ένα μικρό χωριό την Νέα κουταλη θα ανακαλύψετε τι σημαίνει φρέσκο ψάρι και θαλασσινά. Μπράβο στα παιδιά για το μεράκι που βάζουν στις συνταγές. Πραγματικά σπιτικές συνταγές με τους κολοκυθοκεφτεδες να μας απογειώνουν. Και ο σερβιτόρος άψογος και εξυπηρετικος. Ότι μας πρότεινε ήταν τέλεια. Αξίζει σε όποιον βρεθεί κοντά να το δοκιμάσει.

Ευχαριστούμε, Giorgos K
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017

Υπέροχα, φρέσκα θαλασσινά, στο κατάλληλο σημείο σε ένα ψαροχώρι, -φανταστείτε ότι τα μεγάλα ψάρια είχαν τελειώσει και περίμεναν από στιγμή σε στιγμή το καϊκι να φέρει τα φρέσκα!-, άψογη εξυπηρέτηση και γρήγορο σέρβις, καλές τιμές και στο τέλος κέρασμα γλυκό τριαντάφυλλο...Σαν να είσαι σε άλλη εποχή...Στο λιμανάκι του μικρού χωριού...Μπράβο σας!

Ευχαριστούμε, rerekaka
Ο/η Θεοδοσία κ, Γενικός Διευθυντής του Σπιτικές Λιχουδίες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε για τα υπέροχα λόγια σας ,εδώ η μαγειρική είναι το πάθος του chef μας και η εξυπηρέτηση είναι το πάν για μας!Η πρώτη ύλη είναι σχολαστικά διαλεγμένη από ελληνικά καθώς και ντόπια προϊόντα , λαχανικά κρεατικά και θαλασσινά από την λήμνο !!! Κρασί και μπύρα ελληνικά από ελληνικές ζυθοποιίες και απο ντόπια οινοποιία!! Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Σπιτικές Λιχουδίες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Νέα Κούταλη, Λήμνος

Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Σπιτικές Λιχουδίες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!