“Θα ξαναπάω ”

Κουζίνες: Diner, Ελληνική, Μεσογειακή
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Παραδοσιακό ταβερνάκι πάνω στο κύμα.
Την πρώτη φορά που πήγαμε είμασταν μεγάλη παρέα και δοκιμάσαμε ολόκληρο το μενού: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΙΑΤΑ. Καλοψημένα ψητά, εξαιρετικός μουσακάς και μαστέλο, ωραιότατα πρώτα πιάτα (ξεχωρίζω τα τυροπιτάκια και τα μελιτζανοπιτάκια).
Πολύ καλό σέρβις (πολύ σημαντικό σε εποχές Covid 19)
Μεγάλες μερίδες- τίμιες τιμές.

Ευχαριστούμε, TAAB1110

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Γραφικο ταβερνάκι πάνω στη θάλασσα, οι μερίδες του ήταν μικρές καθώς και το προσωπικό πολυ τυπικο.Το κοτόπουλο αλά κρεμ ηταν πολύ νόστιμο καθώς προτιμήστε και το χοιρινό στη γάστρα.

Ευχαριστούμε, K_vassilis8
Ο/η CycladesBeach-Sifnos, Ιδιοκτήτης του Κυκλάδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Αγαπητέ Βασίλη,
σε ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα λόγια σου για τα πιάτα μας!
Ελπίζουμε να σε δούμε ξανά στο νησί.

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό και φιλικό περιβάλλον! Τα πιάτα ήταν όλα γευστικότατα! Τόσο τα παραδοσιακά Σιφνέικα όπως το μαστέλο και οι ρεβυθοκεφτεδες όσο και η υπόλοιπη ελληνική κουζίνα (μαγειρευτά και της ώρας) ήταν πολύ προσεγμένα!!

Ευχαριστούμε, alexkordakis

Αγαπητέ Αλέξανδρε,
Σε ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις για εμάς.
Ελπίζουμε να σε δούμε και πάλι στο μέλλον.
Μέχρι τότε, να περνάτε καλά!

Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Όλα τα φαγητά του λουκούμι... αλλά εμένα μου έκλεψε την καρδιά ο μουσακάς που σερβίρεται σε πήλινο σε ατομικη μερίδα ο οποιος είναι από τους καλύτερους που έχω φάει!  (τωρα που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια) Εκτός από καλό παραδοσιακό φαγητό θα βρεις και φρέσκο ψαράκι το οποίο μπορείς να απολαύσεις δίπλα στην θάλασσα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Xristina_Karagianni
Ο/η CycladesBeach-Sifnos, Ιδιοκτήτης του Κυκλάδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Οκτωβρίου 2019

Αγαπητή Χριστίνα,

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις τόσο όμορφα λόγια!
Ευχόμαστε να σε δούμε σύντομα στο εστιατόριο μας να απολαμβάνεις πάλι έναν μουσακά!

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε οικογενειακα ηταν ολα παρα πολυ ωραια κ το προσωπικο εξυπηρετικοτατο κ φιλικο. Φαγαμε γαριδομακαροναδα πολυ νοστιμη, εξαιρετικους κολοκυθοκεφτεδες, χοιρινο γαστρας αλλα αυτο που μας εμεινε ηταν τα τελεια μπιφτεκια!! Θα ξαναπαμε σιγουρα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Q5706WGmariap
Ο/η CycladesBeach-Sifnos, Ιδιοκτήτης του Κυκλάδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2019

Αγαπητή Μαρία,

Ευχαριστούμε αρχικά για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις για εμάς και έπειτα για τα τόσο όμορφα λόγια που μας δίνουν την ώθηση να συνεχίζουμε!
Σας περιμένουμε πάλι στο όμορφο νησί μας!
Να περνάτε καλά ως τότε :)
Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Εστιατόριο Κυκλάδες

Κυκλάδες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλατύς Γιαλός, Σίφνος

Κυκλάδες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!