“Πολύ ωραίο φαγητό! ”
Κριτική για: Το Στεκι

Το Στεκι
Κουζίνες: Μεσογειακή
Περιγραφή: Ταβερνάκι πάνω στο κύμα κάτω απ τη σκιά που προσφέρουν τα αλμυρίκια.
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραια τοποθεσια,γευστικά πιατα και ευγενικό προσωπικό! Όλοι ευδιάθετοι και πρόθυμοι να καλύψουν όλες τις γευστικές επιλογές. Το τραπέζι μας μπροστά κάτω από τα αλμυρίκια, μπροστά στην θάλασσα. Παραγγείλαμε αρκετά πιατα όπως σαλάτα με ξινομυζήθρα, ρεβιθικεφτεδες,καλαμαράκια όλα αρκετά γευστικά! Θα ξαναέρθουμε!

Ευχαριστούμε, alikix2019

Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφθήκαμε μετά το μπάνιο μας στον Πλατύ Γιαλό για ένα ελαφρύ γεύμα. Σε γενικές γραμμές ήταν καλά όσα πήραμε (σαλάτα αγγουροτομάτα-πατάτες-σαγανάκι-κολοκυθοκεφτέδες) ωστόσο πήραμε καλαμαράκια τα οποία είχαν 9€ η μερίδα ήταν μικρή και ήταν πολύ σκληρά.

Ευχαριστούμε, Stav_0608
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2020

Σχετικά καληκουζινα,με μέτριες ποσότητες στις μερίδες.Οι τιμες όπως σε όλα τα παραλιακά μαγαζιά πιο αυξημένες από το φυσιολογικο.Γενικα δεν φεύγεις πεινασμένος αλλά ούτε και χορτάτος.Αυτό που με πείραξε όμως είναι ότι ενώ πήγαμε δυο φορές και είδαμε ότι με το λογαριασμό σε κερναγανε παγωτο η καρπούζι εμάς δεν μας κέρασαν αν και κάναμε ικανοποιητικο σχετικα λογαριασμο.Αυτο τη πρώτη φορά.Τη δεύτερη φορά αφού πήγαμε ξανά,ειπαμε στο υπεύθυνο ότι είχαμε παράπονο ότι τη προηγουμενη φορα δεν μας κέρασαν και μας ειπ οτι η θα το ξέχασαν η ότι θα είχαν έλλειψη και θα μας το κερναγαν σημερα και μάλιστα διπλό.Αφου φάγαμε ζητήσαμε ξανά το λογαριασμό αλλά και παλι κανανε τους κινέζους ενώ κεφασαν το διπλανο μας τραπέζι που ήταν γνωστοί τους.Ετσι αποφασίσαμε να μην ξανάπαμε αφού υπάρχουν στο νησί αρκετά φιλικοτερα εστιατορια.Πιθανων αυτοί θα χασουν!!

Ευχαριστούμε, bag1969
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020

Νόστιμα πιάτα τοπικής κουζίνας, ευγενικό προσωπικό. Τοποθεσία εξαιρετική πάνω στο κύμα, ικανοποιητική ποικιλία, τσιμπημένες τιμές όπως τα περισσότερα στη Σίφνο

Ευχαριστούμε, _J1945FQ
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλή κουζίνα. Γιαγιαδίστικο κοκκινιστό, φοβερα γεμιστά, υπεροχη σαλάτα και μελόπιτα, αξιοπρεπές σέρβις, αλλα οι τιμες αρκετά πιο πανω για ενα σπιτικό εστιατόριο.

1  Ευχαριστούμε, 884georgiad

Το Στεκι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλατύς Γιαλός, Σίφνος

Το Στεκι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!