“Τελεια”
Κριτική για: ΧΗ.ΜΑ.

ΧΗ.ΜΑ.
Κλείστε τραπέζι
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Περιγραφή: ΧΗ.ΜΑ.: Νεολογισμός εκ του συμφυρμού ΧΗμείας & ΜΑθηματικών. Η επακριβώς υπολογισμένη & μελετημένη ανάμειξη βρώσιμων & πόσιμων ουσιών ώστε να παραχθεί το άριστο γαστρονομικό αποτέλεσμα προς τέρψιν των αισθήσεων του εστιαζομένου! Εδώ και 15 χρόνια τα αδέλφια Τόλης Μπρικές (Χημικός) & Μπάμπης Μπρικές (Μαθηματικός) απευθύνονται στους λάτρεις του κρέατος & ικανοποιούν τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους στα εστιατόριά τους στην Παλαιά Φώκαια & στον Άλιμο. Πιάτα φτιαγμένα με τις καλύτερες και πιο φρέσκες πρώτες ύλες, μαγειρεμένα με υψηλού επιπέδου τεχνογνωσία, μεράκι, αγάπη και σεβασμό προς τον πελάτη. Η μεγάλη εμπειρία που τους μετάδωσε ο κρεοπώλης πατέρας τους έπαιξε μεγάλο ρόλο στην εξαιρετική επιλογή κρεάτων που μπορεί κανείς να γευτεί στα εστιατόριά τους. Kάθε πιάτο που περιγράφεται σε αυτόν τον κατάλογο, είναι μια ξεχωριστή γαστρονομική εμπειρία με έμφαση στο καλό κρέας που πρέπει να ζήσετε. Όλα τα πιάτα σερβίρονται με μαθηματική ακρίβεια και χημική ισορροπία! Καλή σας απόλαυση!
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2020

Πολυ ωραιο φαγητο.πολυ καλη εξυπηρέτηση!!! Οικογενειακο περιβάλλον! Εχουμε έρθει πολλες φορες και πάντα μας αρεσει!!

Ευχαριστούμε, 774agelikip
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ., έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Σεπτεμβρίου 2020

Μας ικανοποιεί ιδιαιτέρως το γεγονός ότι έχετε έλθει πολλές φορές και πάντα σας αρέσει! Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια!!!

Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εχουμε επισκεφθεί 2 φορες το κατάστημα στη Παλαια Φώκαια και τα λόγια είναι περιττά!!! Μεσα σε ολο αυτο που ζουμε με τον covid 19 αυτό το εστιατόριο μας εκανε να του βγαλουμε το καπέλο και να θελουμε να πηγαίνουμε ξανα κ ξανα οταν ειμαστε στη περιοχή. Πανω στα τραπεζια υπάρχουν το πιατο, το ποτηρι κ τα μαχαιροπίρουνα μεσα σε κλειστό σελοφάν που το ανοιγεις εσύ εκεινη την ωρα. Το φαγητο ειναι υπέροχο!!! Στο κατάλογο υπάρχουν ολοκληρες αλλα και μισες μερίδες! Φοβερο! Πήραμε μισες μεριδες απο παρα πολλα πιάτα κ δοκιμασαμε αρκετα! Ολα τους πολυ γευστικα! Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τα μανιτάρια portobello(σημειωτέον σιχαίνομαι τα μανιτάρια, ειπα να δοκιμασω κ τα λατρεψα!!!!), σουβλακι χοιρινό κ κοτόπουλο απιστευτα μαλακο κ καλοψημενο, σαλατα χωριάτικη κ μια πρασινη με αχλαδι φανταστικη! Πατατες τηγανιτες γευστικες κ καταλαβαίνεις πατατα! Ολα υπέροχα!!! Θα παμε σίγουρα ξανά!!!!

Ευχαριστούμε, lenatsi
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ., έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια. Παραμένει η μεγαλύτερη ανταμοιβή για εμάς ύστερα από 15 χρόνια επιτυχημένης λειτουργίας και μας δίνει την δύναμη να γινόμαστε όλο και καλύτεροι!

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Μεγάλη γκάμα φαγητών, υπέροχα τα κρέατά τους και ωραία ψημένα.
Αδυναμία μου τα τυροπιτάκια με μέλι και σουσάμι!

Ευχαριστούμε, rosiek452
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ., έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια! Δοκιμάστε και το σαγανάκι με την μαρμελάδα ντομάτας... και δεν θα το μετανιώσετε!!!

Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2020

Τέλεια εξυπηρέτησή, ευγενικοι υπάλληλοι, νόστιμα φαγητά. Όλα τέλεια!!! Για αυτο ξαναερχομαστε και Αλιμο κ π. Φώκαια !!

Ευχαριστούμε, 137eirinit

Σε ευχαριστούμε θερμά Ειρήνη για την κριτική σου και τα 5 σου αστέρια! Κι εμείς κάθε φορά που θα επιλέγεις το ΧΗ.ΜΑ. για το γεύμα σου θα φροντίζουμε να είναι όλα τέλεια όπως πάντα!

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτήκαμε το μαγαζί Σάββατο απόγευμα μετά από μπάνιο σε ώρα αιχμής,η πρώτη εντύπωση είναι άκρως θετική καθώς ολα τα σερβίτσια είναι στα τραπέζια με προστατευτική σακούλα και τηρούνται όλα τα μέτρα προστασίας για τον κορωνοϊό,επίσης το σέρβις είναι από τα γρηγορότερα που έχω συναντήσει σε μαγαζί.Το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο,καλομαγειρεμένο και με έξυπνες ιδέες.Το μόνο αρνητικό είναι οι αρκετά υψηλές τιμές σε όλα τα πιάτα του.

1  Ευχαριστούμε, giannisrent
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ., έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια. Λαμβάνουμε υπόψη την παρατήρηση σας, παρόλαυτα είμαστε υποχρεωμένοι να σας ενημερώσουμε ότι οι τιμές μας θεωρούνται ιδιαίτερα ανταγωνιστικές από την πλειονότητα των πελατών μας, πόσο μάλλον σε σχέση με την ποιότητα των προϊόντων και των υπηρεσιών που παρέχουμε. Καθ' όλη τη διάρκεια των 15 χρόνων της λειτουργίας μας δίναμε και συνεχίζουμε να δίνουμε ιδιαίτερη σημασία στο να είμαστε προσιτοί στο μεγαλύτερο ποσοστό του κόσμου και κατά γενική ομολογία το έχουμε καταφέρει.

ΧΗ.ΜΑ.: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ανάβυσσος, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Παλαιά Φώκαια, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Καλύβια Θορικού, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Ανάβυσσος, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

ΧΗ.ΜΑ.: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!