“Ομορφα”
Κριτική για: Ασβεστόλακος

Ασβεστόλακος
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Και μόνο που αισθάνεσαι πως μπαίνεις σε ένα μαγαζί 3 γενεών, γεμίζεις με ιδιαίτερες προσδοκίες. Ατμόσφαιρα, κατάλογος και η εξυπηρέτηση του προσωπικού, έρχονται να σε δικαιώσουν. Λίγο περισσότερη προσοχή, στο λάδι του τηγανίσματος, θα ηθελα. Θα ξαναπάμε, όμως. Είναι ανθρώπινο να γίνονται λάθη. Ο επαγγελματισμός όμως φαίνεται και με το πώς τα προσπερνάς και ξεχνιούνται.

Ευχαριστούμε, Dimitriou_Dimitris

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το μαγαζί τυχαία την πρώτη μέρα της έναρξης του νέου του μενού. Ο χώρος παραδοσιακός μικρός αλλά ζεστός και όμορφος. Το κάπνισμα είναι ένα θέμα αλλά όταν πήγαμε εμείς είχε λίγο κόσμο και δεν μας ενόχλησε. Το σέρβις πάρα πολύ ευγενικό, πρόθυμο και γρήγορο. Το μενού ήταν πολύ ενδιαφέρον με πολλές συνταγές από διάφορες εποχές, οι πιο πολλές λίγο "πειραγμενες". Από τα πρώτα πιάτα (σαλάτα ρόκα, κεφτεδάκια γαλοπούλας και τυρολουκουμαδες) ενθουσιαστηκαμε. Ειδικά η σαλάτα ήταν η πιο ενδιαφέρουσα ρόκα σαλάτα που έχω δοκιμάσει. Τα κύρια πιάτα που επιλέξαμε όμως δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες που μας είχαν δημιουργηθεί. Επιλέξαμε κοντοσούβλι, σκιουφικτα καρμπονάρα και μουσακά. Και τα τρία πιάτα είχαν κάποιο υλικό που υπερτερούσε ασύμμετρα καλύπτοντας πλήρως τις υπόλοιπες γεύσεις. Φυσικά το κάθε υλικό αναφερόταν στο μενού, παρόλα αυτά νομίζω ότι θα πρέπει να δουλευτούν λίγο ακόμα για να υπάρξει μια ισορροπία και να απογειώσει και αυτά τα πιάτα. Το τραπέζι ολοκληρώθηκε με κέρασμα από γευστικοτατους λουκουμάδες. Το ενδιαφέρον του προσωπικού για τη γνώμη μας (με συμπλήρωση ειδική κάρτας), ο σαφής προσανατολισμός στη ποιότητα και την εξέλιξη και η ιστορία του μαγαζιού αποτελούν εγγύηση ότι το απόλυτο άριστα είναι πολύ κοντά.

Ευχαριστούμε, miketrok
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Φαγητά νόστιμα, ορχήστρα ζωντανή, αλλά χώρος σχετικά μικρός. Με πολύ κόσμο η εξυπηρέτηση αργεί λίγο αλλά είναι ικανοποιητική.

Ευχαριστούμε, anmih60
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018

Τσικνοπέμπτη, πήγαμε για πρώτη φορά. Στην είσοδο μυρίζει υγρασία. Ένα υπόγειο, όπου εάν συμβεί κάτι, δεν υπάρχει έξοδος διαφυγής. Αν και στα τραπέζια δεν υπήρχαν τασάκια, επικράτησαν οι καπνιστές! Απαράδεκτο! Όσο για το φαγητό, δεν έλεγε απολύτως τίποτα.

1  Ευχαριστούμε, annakolt
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καλό παραδοσιακό Μαρουσιώτικο στέκι-εστιατόριο .
Φιλόξενος χώρος ιδανικός για φοιτητές αλλά και για οικογένειες!
Με ποικιλία μεζέδων συνεχίζει την παράδοση χρόνια τώρα αναλλοίωτα!

Ευχαριστούμε, Panagiotis M

Ασβεστόλακος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κηφισιά, Αττική

Κηφισιά, Αττική

Ασβεστόλακος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!