“Καλός χώρος”
Κριτική για: Ασβεστόλακος

Ασβεστόλακος
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Φαγητά νόστιμα, ορχήστρα ζωντανή, αλλά χώρος σχετικά μικρός. Με πολύ κόσμο η εξυπηρέτηση αργεί λίγο αλλά είναι ικανοποιητική.

Ευχαριστούμε, anmih60

Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε τον Ασβεστόλακο με φίλους Παρασκευή βράδυ. Μας άρεσε πολύ το παραδοσιακό στοιχείο του χώρου. Κάτσαμε μέσα για να χουμε και ζέστη και παραγγείλαμε μια νόστιμη κοτοσαλάτα για ξεκίνημα. Συνεχίσαμε στα κυρίως με ένα λουκάνικο Καρδίτσας, κεμπάπ γιαουρτλού και κεφτεδάκια Σμύρνης. Απ’ όλα μας άρεσε περισσότερο το λουκάνικο, που ήταν με πράσο και συνοδευόταν από μια πολύ ωραία ζεστή πατατοσαλάτα, αλλά και τα κεφτεδάκια με το κύμινο ήταν εξαιρετικά. Ένα τσιπουράκι με γλυκάνισο ήταν ο κατάλληλος τρόπος για να ταιριάξουμε το φαγητό μας. Πολύ παρείστικο μαγαζί και με καλές επιλογές στο μενού.

Ευχαριστούμε, alexandros p
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018

Γλυκό μαγαζάκι με ποικιλία στις γεύσεις. Πολύ ωραία πιάτα. Ότι δοκιμάσαμε ήταν πολύ καλό. Ευγενικό προσωπικό. Το μόνο αρνητικό είναι ο καπνός από τα πολλά τσιγάρα.

Ευχαριστούμε, MaryMaravg
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Ο Ασβεστόλακος είχε κάποια από τα φαγητά που συνήθως επιλέγουμε και κάποια πιο ιδιαίτερα. Δύο γλυκοπατάτες με γιαούρτι και απάκι που δοκιμάσαμε ήταν σαν γλύκισμα. Τα κοτοπιτάκια μας άρεσαν πολύ και η γραβιέρα σαγανάκι. Το αγαπημένο μου πιάτο από αυτά που δοκιμάσαμε ήταν το κριθαράκι με λαχανικά. Ήταν ελαφρύ σε σχέση με τα άλλα που φάγαμε. Για κρέας πήραμε μια ωραία τηγανιά με γιαούρτι και αυτή και πήρε από την γεύση του κόκκινου κρασιού. Μεγάλη ποικιλία είχε και αυτό είναι που μας άρεσε.

Ευχαριστούμε, koutroulia97
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018

Τσικνοπέμπτη, πήγαμε για πρώτη φορά. Στην είσοδο μυρίζει υγρασία. Ένα υπόγειο, όπου εάν συμβεί κάτι, δεν υπάρχει έξοδος διαφυγής. Αν και στα τραπέζια δεν υπήρχαν τασάκια, επικράτησαν οι καπνιστές! Απαράδεκτο! Όσο για το φαγητό, δεν έλεγε απολύτως τίποτα.

1  Ευχαριστούμε, annakolt

Ασβεστόλακος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Μαρούσι, Αττική

Ασβεστόλακος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;