“Μεξικάνικη φιέστα”
Κριτική για: Αλταμίρα

Αλταμίρα
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το γνωστό κι αγαπημένο πολυεθνικό εστιατόριο Altamira στο Μαρούσι που λειτουργεί από το 1995 σας ταξιδεύει γευστικά με εξωτικούς προορισμούς το Μεξικό, την Ινδία, τις Αραβικές Χώρες και την Ν.Α.Ασία, μέσα από μια πανδαισία γεύσεων, αρωμάτων και μπαχαρικών. Το σούμακ, το garam massala, το κάρυ, το thym, οι μεξικάνικες πιπεριές anchos, passillas και jalapenos χορεύουν πάνω στο πιάτο σας και δημιουργούν γευστικές συνταγές με απίθανα χρώματα!
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Σάββατο βράδυ στο Altamira ήταν όμορφα. Ζωντανή μουσική, ζεστό καλωσόρισμα, ευχάριστο σέρβις. Η αίθουσα σαν να είσαι σε κήπο - αυλή ενός σπιτιού μιας άλλης εποχής. Το φαγητό νόστιμο, ειδικά το κοτόπουλο ταντούρι. Καλύτερο από όλα βέβαια η κανάτα Μαργαρίτες.

Ευχαριστούμε, alex n
Ο/η Altamira_Restaurant, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Αλταμίρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Μαΐου 2018

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα εξαιρετικά σας σχόλια. Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε την Τσικνοπέμπτη οικογενειακά για διαφορετική επιλογή. Λόγω της ημέρας πιστεύαμε πως δεν θα είχε πολυ κόσμο. Ταυτόχρονα έτρεχε και το προγραμμα dine in Athens. Πράγματι όταν πήγαμε ήμασταν το 2ο τραπέζι! Τέλεια άρα θα εχουμε καλή εξυπηρέτηση!! Μπα που τέτοια τύχη.. οι σερβιτόροι θα θελανε να είναι οπουδήποτε άλλου εκτός απο εκει και αυτο φαινόταν πολυ μα παρά πολύ. Τα πιάτα μας τα "πετούσαν " απο το πλάι του τραπεζιού και έπρεπε εμεις να τους φωνάζουμε για να μαζεύουν τα άδεια πιάτα.
Κρίμα γιατί το φαγητό είναι τίμιο και με μεγάλες μερίδες αλλά δεν πρόκειται να ξαναπάω. Το θετικό ήταν ο τραγουδιστής!!

2  Ευχαριστούμε, CATRINA_1982

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για αυτήν την κριτική. Λόγω της ημέρας ενδεχομένως να μην μπορέσαμε να ανταποκριθούμε όπως θα έπρεπε εξαιτίας του πολύ κόσμου. Θα θέλαμε να απολογηθούμε για αυτό. Χαιρόμαστε όμως ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένη από την γεύση, την ποσότητα και την μουσική του εστιατορίου μας. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας αλλάξουμε την γνώμη σε επόμενη επίσκεψή σας.

Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θα βρεθείς σε έναν περίκλειστο κήπο τοποθετημένο από διάφορα υλικά (τέντες, τζάμια, πλαστικά). Οι μεγάλες γλάστρες φιλοξενούν όμορφα δέντρα και συνδυάζονται με το ευγενικό και φιλικό σέρβις του. Από εδέσματα... ένα κάρο! Από γεύσεις ενδιαφέρουσες αλλά τιμές μάλλον υψηλές.

1  Ευχαριστούμε, Stolos S

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας και τα θετικά σας σχόλια για τον χώρο και για τις γεύσεις μας. Όσο για τις τιμές, έχουμε ήδη προχωρήσει σε μείωση διατηρώντας την ίδια εξαιρετική ποιότητα υλικών. Θα χαρούμε να σας ξαναδόυμε σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Το επισκεφθήκαμε ανήμερα του Αγ. Βαλεντίνου.

Ωραίος, ζεστός χώρος. Είχε και πολύ ωραία live μουσική, ανάλογη της ρομαντικής ατμόσφαιρας.

Το προσωπικό πολύ ευγενικό κι εξυπηρετικό.

Στον κατάλογο υπάρχει μεγάλη ποικιλία πιάτων, πράγμα για κάποιους θετικό και για κάποιους άλλους χαοτικό..Εγώ το θεωρώ υπέρ του εστιατορίου να δίνει πολλές επιλογές στον πελάτη, αρκεί να μπορεί ν'ανταποκριθεί σε όλες σωστά.

Παραγγείλαμε nachos με τυρί κι εντσιλάδας με μοσχάρι για ορεκτικά που ήταν ok.

Από κυρίως πήραμε φαχιτας με κοτόπουλο. Το μαντέμι ήταν γεμάτο με πιπεριές και κρεμμύδια, το κοτοόπουλο έπρεπε να το ψάξεις..

Ζήτησα επίσης νουντλς με γαρίδες αλλά ο κύριος που έπαιρνε την παραγγελία μ'ενημέρωσε προς έκπληξη μου ότι δεν είχαν νουντλς(!) και με παρέπεμψε στα ειδικά πιάτα που είχαν στον κατάλογο ειδικά για εκείνη την ημέρα. Έτσι παρήγγειλα μοσχάρι με σως σαται που για τα 17 € χρέωση ήταν τουλάχιστον αδιάφορο..

Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν ήταν κακό..αλλά ούτε και καλό. Πρέπει είτε να διατηρήσουν τις τιμές τους αλλά να προσφέρουν κάτι παραπάνω στα πιάτα τους, είτε να διατηρήσουν τα πιάτα ως έχουν και να μειώσουν τις τιμές.

Τέλος ο λογαριασμός αργούσε πολύ, αλλά αυτό το δικαιολογώ λόγω της ημέρας..

Ευχαριστούμε, Justatraveller85

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα αναλυτικά σας σχόλια καθώς μας βοηθάνε να βελτιώνουμε τις εμπειρίες των πελατών μας στο εστιατόριό μας. Έχουμε προχωρήσει σε μείωση των τιμών μας διατηρώντας παράλληλα την εξαιρετική ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιούμε. Επίσης, εκτός του Σαββάτου πλέον έχουμε ζωντανη (Latin) μουσική και τις Παρασκευές όπου μπορείτε ακόμη και να χορέψετε, κάτι που συμβαίνει συχνά με τους πελάτες μας κάθε βράδυ Παρασκευής. Είμαστε σίγουροι πως στην επόμενη επίσκεψή σας θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένος. Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε από κοντά.

Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018

Πολλά πιατα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο...αρκετα υπερτιμημενο γι'αυτο που σου δινει....αρκετα στριμωγμενος και κρύος χωρος με ωραία μουσική μόνο!
Με ξεπερνάει η διαπραγμάτευση του λογαριασμού με απόδειξη ή ανευ, όπου σημαίνει περίπου 5% εκπτωση επι του συνόλου, χαχαχα

1  Ευχαριστούμε, Nasos D

Αλταμίρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά

Χαλάνδρι, Αττική

Αλταμίρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!