“Ποτέ ξανά”
Κριτική για: Αρισμαρί & Αβάρσαμο

Αρισμαρί & Αβάρσαμο
Καλό για: Ειδικές περιστάσεις
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Καινουριο στεκι, γεματο ενδιαφεροντα πιατα και γευσεις που μυριζουν Αρισμαρι & Αβαρσαμο. Για να ανακαλυψετε τι σημαινουν οι λεξεις αυτες στην κρητικη διαλεκτο, θα πρεπει να επισκεφτειτε το ζεστο κ φιλοξενο χωρο που εμπνευστηκαν οι ιδιοκτητες του Σαββας Μπαρκουλας και Ζαχαριας Μαυρομανωλακης. Θα γευτειτε ακρως κρητικες συνταγες οπως χοχλιοι μπουμπουριστοι, απακι τηγανια, συγλινο κρητης με στακα κ αυγα, σφακιανη πιτα αλλα κ ξεροτηγανα, καθως κ αλλες παραδοσιακες η μη συνταγες απο την ελληνικη υπαιθρο με διαφορετικη μαγειρικη οπτικη
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κακή σχέση ποιότητας, ποσότητας, αλλα και τιμής. Ο ιδιοκτήτης κακοτροπος και αγενής. Σίγουρα δεν θα ξαναπάμε !

3  Ευχαριστούμε, Aggeliki B

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν όλα πολύ καλά!!!!Ειχα να φάω σκιουφικτα κανα χρόνο !!τα είδα στο κατάλογο και εννοειται τα τίμησα !!!!!

Ευχαριστούμε, 0elf0
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχα καιρό να δοκιμάσω κρητική κουζίνα και ήταν κάτι που μου είχε λείψει. Έτσι αποφάσισα να πάρω μια φίλη μου και να πάμε στο Αρισμαρί στο Γαλάτσι που έχει κρητικά φαγητά. Εκ πρώτης όψεως μας φάνηκε ενδιαφέρων ο χώρος. Αφού κάτσαμε στο τραπέζι, διαλέξαμε από τον κατάλογο μια σαλάτα σταμναγκάθι και για ορεκτικό ένα ξυδάτο λουκάνικο Κρήτης και κάτι αμανίτες σχάρας. Πολύ ωραίο το λουκάνικο, αλλά ειδικά τα μανιτάρια με τη γραβιέρα δεν παίζονταν. Από τα κυρίως, αρκετά γευστική ήταν η μοσχαρίσια μπριζόλα σε συνδυασμό με τη σάλτσα κονιάκ, ενώ μας άρεσε ιδιαιτέρως το μπιφτέκι γαλοπούλας και η sourcream που είχε. Φάγαμε πολύ ωραίο φαγητό και είπαμε ότι θα ξαναέρθουμε και με όλη την παρέα.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Προσπαθεί να συνδιάσει μαλλον να ταιριάξει Κρητικές συνταγές με γκουρμέ πιάτα εστιατορίου . Αυτο εχει και ενστάσεις αλλα και θετικά. Αρνητικά στο value for money και κρίση ταυτότητας αλλα θετικά στις γεύσεις που ειναι πραγματικά πολυ πολυ καλες.
Οι τιμές λογο εποχής θέλουν λιγο αναθεώρηση.
Απο άποψη χώρου και εξυπηρέτησης άριστα!!
Την επόμενη φορα που θα παω γιατι θα ξαναπάω θα επιλέξω διαφορετικά πιάτα για να γευτώ νέες γεύσεις. στις φωτο βλέπετε steakhouse, φλογερές, κολοκυθοκεφτέδες.
Εις το επανιδείν!! καλη συνεχεια.

Ευχαριστούμε, KonChalk
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επισκεφθεί αρκετές φορές αυτό τον υπέροχο ζεστό χώρο...οπου κατά καιρούς αλλάζει διακόσμηση και ομορφαίνει πιο πολύ....
Έχω δοκιμάσει αρκετές γεύσεις...
T-BONE με σάλτσα μανιταριών απλά Υπέροχο κατά προτίμηση medium.. πάντα κολοκυθοκεφτεδες...
Γενικά οι σύγχρονες κρητικές γεύσεις εμένα με αφήνουν πλήρως ικανοποιημένη...

Ευχαριστούμε, Ειρήνη Μ

Αρισμαρί & Αβάρσαμο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική
Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Αρισμαρί & Αβάρσαμο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!