“All the money”
Κριτική για: Λεύκες

Λεύκες
Η κριτική γράφτηκε 19 Μαρτίου 2018

Πρωτη φορα στο μαγαζι για μεσημεριανο και η εμειρια ηταν πολυ καλη. Αν εξαιρεσουμε φυσικα ενα ατυχες συμβαν με ενα παραθυρόφυλλο που ειχαν για ντεκορ και προσγειωθηκε ξαφνικα στο κεφαλι της αδερφης μου ευτυχως χωρις να εχει τελικα κατι το σοβαρο, ολα τα υπολοιπα ηταν μια χαρα. Ισως ο μανατζερ να εριχνε μια ματια που και που στα safety checks του καταστηματος του. Anyway, to φαγητο ηταν πολυ καλο και ο χωρος ζεστος και ομορφος. Απο τα ορεκτικα το συκωτακι γαλακτος ηταν φανταστικο σε medium rare, αν σας αρεσει λιγο αιμα φυσικα. Και το κυριως πιατο αρνακι που ειχα ηταν επισης φοβερο καθως το κρεας ηταν σωστα μεγειρεμενο και κυριολεκτικα ελιωνε στο στομα. Επισης το προσωπικο αριστα κατατοπισμενο σε ολα και πολυ εξυπηρετικο και ευγενεστατο. Θα το επισκεφτω ξανα στο μελλον, ελπιζω χωρις παταραγουδα. See you again soon.

Ευχαριστούμε, Ioannis T

Η κριτική γράφτηκε 18 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική μου αφορά το lefkes on the side. Η εμπειρία έχει ως εξής: είχαμε από νωρίς κράτηση για 4 άτομα για φαγητό. Φτάνοντας εκεί ήταν εμφανές ότι δεν υπήρχε κανένα κρατημένο τραπέζι και μας έβαλαν σε ένα τραπέζι Ροτόντα για 8 το οποίο φυσικά δεν βόλευε για μια παρέα 4 ατόμων καθώς είμαστε πολύ μακρυά μεταξύ μας. Μετακινήθηκαμε από μόνοι μας σε ένα διπλανό πάγκο-τραπέζι. Τα φαγητά ήταν πολύ ωραία ειδικά τα κρέατα και το προσωπικό πολύ φιλικό και ευγενέστατο. Συνολικά κάναμε λογαριασμό 150€ χωρίς να έχουμε πάρει πολλά πράγματα. Πολύ κακή εντύπωση μας έκανε όταν στο τέλος παραγγείλαμε γλυκό και ζητήσαμε μια έξτρα μπάλα παγωτού και η σερβιτόρα μας ενημέρωσε ότι αυτό θα χρεωθεί. Σε ένα τραπέζι 4 ατόμων που κάνει λογαριασμό 150€ θα μπορούσαν να αφήσουν χωρίς χρέωση μια μπάλα παγωτού. Δεν θα έπεφτε έξω το μαγαζί.

1  Ευχαριστούμε, doragr84
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχος χώρος, καλό service και εξαιρετικό φαγητό. Ιδιαίτερα πιάτα με γκουρμέ διάθεση χωρίς ομως την τιμή ανεβασμένη και την ποσότητα περιορισμένη. Άξιζε η 45λεπτη αναμονή εφόσον πήγαμε χωρις κράτηση. Must για μενα τα καπελακια, η picanha και το κριθαρωτο.

Ευχαριστούμε, Dionisis V
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε χθες το βράδυ το μαγαζί, είχαμε κάνει κράτηση μέρες πριν καθώς είναι ένα μαγαζί πολύ δημοφιλή που χρειάζεται σίγουρα να έχεις κάνει κράτηση! Όταν φτάσαμε πρέπει να είχαν δώσει το τραπέζι μας αλλού γιατί αργήσαμε να κάτσουμε κλείσαμε κατά της δέκα και μισή και κάτσαμε πάρα δέκα! Έπαιζε υπέροχη live μουσική η φωνή της κοπέλας ήταν ένα mix Ελεονώρα Ζουγανέλη και Μποφίλιου, απίστευτη όπως και ο ανδρας που την συνόδευε,νομίζαμε ότι έπαιζε ράδιο!! Το φαγητό ήταν καλό, πήραμε υπέροχα κανελονια με γέμιση κιμά και σάλτσα από μανιτάρια, φωλιά γέμιση με κοτόπουλο και μπεσαμελ, δύο σαλάτες μια "καλε" και μια με baby ρόκα, Και από κυρίως μπριζολες χοιρινες και το ψαρονέφρι με τα κασιους και πουρέ καροτου, το τελευταίο ήταν και το καλύτερο από όλα! Ακολούθησαν τα γλυκά τεράστια ποικιλία,πήραμε τη τριπλή σοκολάτα, ένα cheesecake καραμέλα και σουφλέ από άσπρη σοκολάτα, το τελευταίο παλι το καλύτερο! Πληρώσαμε 175 ευρω για έξι άτομα πήραμε και δύο μπουκάλια κρασί λογική τιμή θεωρώ!!

1  Ευχαριστούμε, GinaGiountitse
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με την αφιξη μας στην υποδοχη μας ελέχθη οτι η κρατηση μας ηταν 8.30 ΜΕ 10.30. Δηλαδη στις 10.30 επρεπε να απελευθερώσουμε το τραπεζι. Ουδείς μας ειχε πει κατι τετοιο την ωρα της κρατησης. Δηλαδη τρωγε τελειωνε φευγα.
Κάποιος Κύριος εκ της Διευθύνσεως ήρθε και μας διαβεβαίωσε ότι υπάρχει εντολή πάντα να ειδοποιείται ο πελάτης και οτι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και οτι μπορούσαμε να μείνουμε όσο θέλαμε.
Πρέπον είναι όταν ο πελάτης απευθύνεται στον πληθυντικό, η άλλη πλευρά να μην μιλά στον ενικό.
Εξαιρετικά θορυβώδης χώρος πολύ στενός
Όταν δε ξεκίνησε και η Μουσική, κουβέντα στην παρέα τέλος.
Για να τρέχουν τα πράγματα, θυμηθείτε το 10.30 στην μέση των ορεκτικων ήρθαν και τα κυρίως.
Δύο πιάτα της παρέας ήρθαν 7 λεπτά μετά από εκείνα των υπολοίπων.
Τα γλειφιτζούρακια ανοστα ψημένα σε πολύ δυνατή φωτιά με αποτέλεσμα το κρέας γύρω από το κόκαλο να είναι αψητο. Σαλάτα Καλή ομορφο στήσιμο humus άτομο αλλά ελαφρύ χωρίς ιδιαίτερο χαρακτήρα. Χοιρινες μπριζόλες καλές το ίδιο και οι πατάτες.
Μπιφτέκι γεμιστό καλό. Ο μπουφές των λαχανικών μπορούσε να έχει λιγότερη μπεσαμελ/αλεύρι.
Το ψαρονέφρι με φυστικη
Αιγίνης τοποθετημένο σε μεταλλικό σκεύος/ ταψάκι ήρθε απλά χλιαρό σχεδόν κρύο το ίδιο και ο πουρες καρότο που το συνόδευε. Αγευστο μαγειρικά flat. Το πιάτο δεν είχε να δώσει τίποτα. Όταν ερωττηθηκαμε αν όλο καλά ανέφερα το γεγονός. Παρακάλεσα να μην δοθεί συνέχεια για να μην εμπλακώ σε παρόμοιο διάλογο που είχα στην αρχή.
Οι σερβιτόροι πρέπει να μάθουν ότι δεν δίνεις μσχαιροπηρουνα κυριολεκτικά μπροστα από το πρόσωπο του πελάτη ούτε αποσυρεις πιάτα κατά τον ίδιο τρόπο. Η αποκομιδη των πιάτων ούτε στην χειρότερη ταβέρνα κάποιας κωμόπολης. Άσχημο θέαμα.
Γλυκά Ραβανί καϊμάκι μέτριο. Το παγωτό δεν είχε καμία μαστιχωτη υφή. Τριλογία σοκολάτας καλή.
Συμπερασματικά. Κρατούσα μεγάλο καλάθι. Το μισό έμεινε άδειο.
Μπορεί να υπάρχει η καλή πρόθεση αλλά υπάρχουν σοβαρά ελλείμματα. Κρίμα.

1  Ευχαριστούμε, mpapagianopoulos

Λεύκες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γαλάτσι, Αττική
Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Λεύκες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!