“Πολύς θόρυβος για τίποτα ”
Κριτική για: Λεύκες

Λεύκες
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με την αφιξη μας στην υποδοχη μας ελέχθη οτι η κρατηση μας ηταν 8.30 ΜΕ 10.30. Δηλαδη στις 10.30 επρεπε να απελευθερώσουμε το τραπεζι. Ουδείς μας ειχε πει κατι τετοιο την ωρα της κρατησης. Δηλαδη τρωγε τελειωνε φευγα.
Κάποιος Κύριος εκ της Διευθύνσεως ήρθε και μας διαβεβαίωσε ότι υπάρχει εντολή πάντα να ειδοποιείται ο πελάτης και οτι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και οτι μπορούσαμε να μείνουμε όσο θέλαμε.
Πρέπον είναι όταν ο πελάτης απευθύνεται στον πληθυντικό, η άλλη πλευρά να μην μιλά στον ενικό.
Εξαιρετικά θορυβώδης χώρος πολύ στενός
Όταν δε ξεκίνησε και η Μουσική, κουβέντα στην παρέα τέλος.
Για να τρέχουν τα πράγματα, θυμηθείτε το 10.30 στην μέση των ορεκτικων ήρθαν και τα κυρίως.
Δύο πιάτα της παρέας ήρθαν 7 λεπτά μετά από εκείνα των υπολοίπων.
Τα γλειφιτζούρακια ανοστα ψημένα σε πολύ δυνατή φωτιά με αποτέλεσμα το κρέας γύρω από το κόκαλο να είναι αψητο. Σαλάτα Καλή ομορφο στήσιμο humus άτομο αλλά ελαφρύ χωρίς ιδιαίτερο χαρακτήρα. Χοιρινες μπριζόλες καλές το ίδιο και οι πατάτες.
Μπιφτέκι γεμιστό καλό. Ο μπουφές των λαχανικών μπορούσε να έχει λιγότερη μπεσαμελ/αλεύρι.
Το ψαρονέφρι με φυστικη
Αιγίνης τοποθετημένο σε μεταλλικό σκεύος/ ταψάκι ήρθε απλά χλιαρό σχεδόν κρύο το ίδιο και ο πουρες καρότο που το συνόδευε. Αγευστο μαγειρικά flat. Το πιάτο δεν είχε να δώσει τίποτα. Όταν ερωττηθηκαμε αν όλο καλά ανέφερα το γεγονός. Παρακάλεσα να μην δοθεί συνέχεια για να μην εμπλακώ σε παρόμοιο διάλογο που είχα στην αρχή.
Οι σερβιτόροι πρέπει να μάθουν ότι δεν δίνεις μσχαιροπηρουνα κυριολεκτικά μπροστα από το πρόσωπο του πελάτη ούτε αποσυρεις πιάτα κατά τον ίδιο τρόπο. Η αποκομιδη των πιάτων ούτε στην χειρότερη ταβέρνα κάποιας κωμόπολης. Άσχημο θέαμα.
Γλυκά Ραβανί καϊμάκι μέτριο. Το παγωτό δεν είχε καμία μαστιχωτη υφή. Τριλογία σοκολάτας καλή.
Συμπερασματικά. Κρατούσα μεγάλο καλάθι. Το μισό έμεινε άδειο.
Μπορεί να υπάρχει η καλή πρόθεση αλλά υπάρχουν σοβαρά ελλείμματα. Κρίμα.

1  Ευχαριστούμε, mpapagianopoulos

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μένω χρόνια στο Γαλάτσι και δυστυχώς το επισκέφθηκα πρώτη φορά μόλις πριν ένα χρόνο. Τώρα είναι από τα αγαπημένα μου στέκια για νόστιμο και ποιοτικό φαγητό. Ωραίο περιβάλλον, γρήγορο και ευγενικό προσωπικό. Άριστα με τόνο!

Ευχαριστούμε, Xenia T
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε τις Λευκες ένα μεσημέρι,ο χώρος πολύ όμορφος κ φιλόξενος.Το προσωπικό άψογο!!!Τα πιάτα του πολύ γευστικά αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο..

Ευχαριστούμε, lenatsi
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήραμε να κλείσουμε τραπέζι για Παρασκευή βράδυ, 8 άτομα. Μας είπαν ότι δεν είχαν στο εν λόγω αλλά στο καινούριο τους, το διπλανό Lefkes on the side. Ωραίος χώρος αλλά πιο πολύ έμοιαζε με καφέ-μπαρ. Στα συν: δεν κάπνιζαν, ευγενέστατο προσωπικό. Στα πλην: το μενού πολύ περιορισμένο σε σχέση με το Λεύκες, τα τραπέζια πολύ στριμωγμένα, έσπρωχναν να περάσουν πελάτες και προσωπικό. Τα κυρίως κρεατικά τα επιλέγεις από το χασάπικο εντός του χώρου, γκουρμέ φυσικά, στα ζυγίζουν και τα ψήνουν. Τα συνοδευτικά είναι ξεχωριστά. Πήραμε 2 σαλάτες ανάμικτες, 1 ποικιλία τυριών-αλλαντικών (τα αλλαντικά δυστυχώς δεν ήταν φρεσκοκομμένα, απείχαν κατά πολύ από το περίφημο Ιταλικό Tagliere), 8 κυρίως διάφορα κρεατικά και συνοδευτικά και 2 μπουκάλια κρασί, 215 ευρώ. Κέρασμα δεν είχε στο τέλος! Ξεκινήσαμε για ταβέρνα με ζωντανή μουσική και τελικά μας βγήκε vip club!

Ευχαριστούμε, SandyM C
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Χρόνια τώρα επισκέπτομαι τις Λεύκες, καθώς έχω την τύχη να μένω εκεί κοντά. Δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ! Όποια παρέα και να είμαστε, πάντα η ικανοποίηση είναι ζωγραφισμένη στα πρόσωπα όλων. Γευστικότατο φαγητό, άψογη εξυπηρέτηση, ωραία ατμόσφαιρα, ειδικά αν πάτε Παρασκευή και Σάββατο με τη live μουσική. Σύσταση: Οπωσδήποτε επίσκεψη το καλοκαίρι, υπέροχη αυλή. Τόσο κεντρικά, μα τόσο εξωτικά!!!

Ευχαριστούμε, Theodore D

Λεύκες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γαλάτσι, Αττική
Γαλάτσι, Αττική

Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Λεύκες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!