Denia V
Αθήνα, Ελλάδα

Ευχάριστη διαμονή!!

Κριτική για: Olia Hotel
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 13 Σεπ 2016
Επισκεφτήκαμε το Hotel Olia Απρίλιο. Παρόλο που ο καιρός ήταν κάπως άστατος(ζέστη τις πρωινές ώρες, κρύο τις βραδινές) το δωμάτιο κάλυπτε και τις δύο ανάγκες καθώς ήταν δροσερό αν άνοιγες το παράθυρο και το βράδυ δεν κρυώναμε. Με ευχάριστη θέα στο λιμάνι και τη θάλασσα και πολύ ήσυχο μέρος αφού είναι λίγο έξω από τη χώρα. Αν δεν έχεις όχημα χρειάζεται κανα 20λεπτο περπάτημα μέχρι τη χώρα αλλά η διαδρομή είναι πολύ όμορφη και έχει στάση λεωφορείου ακριβώς απέναντι. Δωμάτιο με ωραίο κυκλαδίτικο στυλ και το μπάνιο ανακαινισμένο ήταν σούπερ. Η πισίνα και ο χώρος του πρωινού απλά τέλεια και πεντακάθαρα!!!! Η εξυπηρέτηση(να μας υποδεχτούν, να μας κατατοπίσουν κλπ) και η τιμή, επίσης, για εκείνη την εποχή ήταν στα συν του ξενοδοχείου. Στα αρνητικά είναι το γεγονός ότι όταν αδειάζει πλοίο γίνεται χαμός από αυτοκίνητα και φασαρία.Το πρωινό ήταν λίγο φτωχό από ποικιλία φρούτων ή λαχανικών, και η κοπέλα έτρεχε και δεν έφτανε να καθαρίζει τα τραπέζια και να αντικαθιστά ό,τι χρειαζόταν. Παρόλα αυτά ήταν εξαιρετική η διαμονή μας εκεί.
Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2016
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
4,0 από 5 κύκλουςΚαθαριότητα
4,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
4,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα ύπνου
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
337 €
      1.022 €
    0.1 χλμ. από Olia Hotel
    Τούρλος: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 28 Ιουνίου 2016

Ομορφο και προσεγμένο ξενοδοχείο.
    Αψογη συμπεριφορά από το προσωπικό και ιδίως από τον υπεύθυνο της ρεσεψιόν.
    Περάσαμε ένα ξεκούραστο και οικογενειακό Σαββατοκύριακο.
    Το μόνο ίσως αρνητικό ήταν η τιμή και για την περίοδο που πήγαμε δηλαδή αρχές Ιουνίου.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
    Ευχαριστούμε, tasosastros
    Η κριτική έγινε: 6 Ιουνίου 2016

Πολύ ευχαριστημένος από την διαμονή, καθαρό δωμάτιο , άψογη και φιλική εξυπηρέτηση από το προσωπικό. Αξίζει να πάτε με την οικογένεια αλλά και μόνοι σας. Εύκολο παρκάρισμα και πολύ κοντά στο νέο λιμάνι.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα μπροστινά δωμάτια βλέπουν στο νέο λιμάνι.
    Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
    • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
    Ευχαριστούμε, Olygreg
    Η κριτική έγινε: 12 Οκτωβρίου 2015

Περιμένοντας το επόμενο καράβι, είχαμε 3 ώρες περίπου κενό, και χρειαζόμασταν διαμονή για να ξεκουραστεί και κοιμηθεί η κόρη μας (2 ετών). Το ξενοδοχείο το βρήκαμε τελείως τυχαία τελευταία στιγμή και ήταν πραγματικά μια ευχάριστη έκπληξη. Σε πολύ καλή τοποθεσία, καθαρό και πολύ όμορφα φτιαγμένο. Σίγουρα θα το προτιμήσουμε για την διαμονή μας την επόμενη φορά που θα βρεθούμε Μύκονο!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
    Ευχαριστούμε, 139evenan
    Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2015

Πεντακάθαρο παραδοσιακό ξενοδοχείο με ανέσεις για κάθε γούστο. Ήσυχα δωμάτια με παραδοσιακή επίπλωση και ανέσεις. Στην πισίνα μπορεί κανείς να απολαύσει το μπάνιο του, αλλά και νόστιμα φαγητά ή σνακς. Το ξενοδοχείο προσφέρεται και για επαγγελματικές συναντήσεις. Η διακριτική παρουσία της ιδιοκτήτριας κολακεύει τους πελάτες. Ευγενέστατο προσωπικό.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα μπροστινά δωμάτια έχουν θέα στο νέολιμάνι της Μυκόνου.
    Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
    Ευχαριστούμε, Loukas D
    Η κριτική έγινε: 9 Ιουλίου 2015

Το Olia μας άρεσε πολύ! Καλοφτιαγμένα δωμάτια σε ένα όμορφο συγκρότημα, καθαρά και άνετα. Είχαμε κάνει κράτηση μέσω προσφοράς και όταν φτάσαμε εκεί μας περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη καθώς αναβάθμισαν το δωμάτιο μας σε Junior σουίτα....έτσι είχαμε ένα δωμάτιο πιο ψηλά με τέλεια θέα και πολύ ευρύχωρο. Ήταν σαν ένα μικρό διαμέρισμα με δική του κουζίνα. Το πρωινό ήταν πολύ νόστιμο και χορταστικό αλλά το καλύτερο κομμάτι του ήταν το μπαλκόνι όπου τρώγαμε! Το ίδιο και το εστιατόριο του ξενοδοχείου είχε νόστιμα παραδοσιακά πιάτα σε πολύ ωραίο χώρο! Έχει και μια πολύ χαριτωμένη πισίνα...μικρή αλλά ικανοποιητική. Το προσωπικό ήταν ιδιαίτερα φιλικό και πάντα στη διάθεση μας! Είναι λίγο πιο έξω από τη χώρα αλλά χρειάζεται αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις.Το συστήνω!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2015
    Ευχαριστούμε, _B4292LB
    Ο/η Freshotel, Διευθυντής του Olia Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουλίου 2015

Ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σας λογια και χαιρομαστε που περασατε ομορφα κοντα μας....
    φιλικα
    Η υπευθυνη δημοσιων σχεσεων